2019.02.17 13:55

„Lietkabelį“ sutriuškinęs „Žalgiris“ žengė į KMT finalą

LRT.lt2019.02.17 13:55

Vilniuje šeštadienį įvyko pirma dvikova dėl vietos Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro finale. Antrame kėlinyje atitolęs čempionų titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ nebeprisileido Panevėžio „Lietkabelio“ ir šventė užtikrintą pergalę rezultatu 89:58 (25:18, 21:12, 21:13, 22:15).

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo panevėžiečiai, kurie per porą pirmų minučių išsiveržė į priekį 6:3. „Žalgirio“ krepšininkai nemanė paleisti varžovų į priekį ir po dviejų Aarono White`o baudos metimų buvo priekyje 7:6.

Pirmasis kėlinys vyko taškas į tašką, o „Lietkabelį“ į priekį tempė Simas Jasaitis, po kurio dar vieno tritaškio Panevėžio ekipa sužaidus keturias minutes atsilikinėjo tik vienu tašku – 12:13.

Tuomet kiek sėkmingesnę atkarpą sužaidę žalgiriečiai kiek atitolo – 25:18 po pirmojo kėlinio. Tokį rezultatą nulėmė ir tai, kad per pirmą kėlinį „Žalgiris“ metė net 14 baudos metimų, iš kurių sėkmingai realizavo 13. Tuo metu „Lietkabelio“ krepšininkai prie baudų metimų linijos nestovėjo nei karto.

Rezultatyviausiai Kauno ekipos gretose per pirmą kėlinį žaidė 10 taškų pelnęs Marius Grigonis ir keturis pridėjęs Antanas Kavaliauskas. Į „Lietkabelio“ taškų kraitį daugiausiai – 6 taškus – pridėjo S. Jasaitis.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo tolimu Leo Westermanno metimu. Sėkmingai žaidęs prancūzas ne tik taikliai atakavo, bet ir skirstė kamuolius, o įpusėjus kėliniui kauniečių ekipa susikrovė jau 19-os taškų persvarą – 39:20.

„Lietkabelio“ užduotį dar labiau apsunkino tai, kad kovodamas dėl kamuolio nesėkmingai ant parketo nusileido Žiga Dimecas. Slovėnui rungtynės – baigtos.

Po itin šalto dušo atsigavęs „Lietkabelis“ pagaliau pradėjo rinkti taškus. Tam padėjo ir Antano Kavaliausko nesportinė pražanga. Persvara sumažėjo iki 13 taškų – 39:26.

Tačiau kiek sėkmingiau antrojo kėlinio pradžią sužaidusi „Žalgirio“ ekipa į didžiąją pertrauką išėjo su E. Ulanovo tolimu metimu ir turėdami 16 taškų persvarą – 46:30. Šį kėlinį „Žalgiris“ laimėjo net 21:12.

Į priekį kauniečius vedė 12 taškų pelnęs Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas pridėjo 7. Po 8 taškus Panevėžio komandai pelnė S. Jasaitis ir M. Kupšas. Nors žalgiriečiai šį kėlinį prie baudų metimų linijos nestojo nei karto, tačiau persvarą susikrovė iš tolimų metimų – pataikė net 5 iš 8, kai „Lietkabelio“ krepšininkai pataikė vos 2 iš 12. Be to, kauniečiai kur kas mažiau klydo – per 20 minučių prarado vos du kamuolius, kai panevėžiečiai suklydo net 9 kartus.

Trečią kėlinį geriau vėl pradėjo žalgiriečiai. Taikliais metimais jį pradėjo Artūras Milaknis ir M. Grigonis, o „Lietkabelis“ vėl tylėjo – 50:32 trečiame ketvirtyje sužaidus dvi minutes. Saulius Kulvietis „Lietkabelio“ situaciją pagerino tritaškiu, tačiau čia pat į tai atsakė A. Milaknis ir „Žalgirio“ pranašumas šovė iki 20 taškų – 57:37.

Sėkmingai iš toli atakavę kauniečiai sužaidus septynias minutes priekyje buvo 23 taškais, o kėlinį pabaigė dar geriau – 67:43.

Į priekį „Žalgirio“ komandą traukė 19 taškų pelnęs M. Grigonis. „Liekabelio“ gretose – M. Kupšas (12 taškų).

Ketvirtasis kėlinys jau buvo tik formalumas. „Žalgiris“ kiek atleido vadžias, tačiau ir toliau rinko taškus, o persvara vis augo.

Prie to prisidėjo ir du tolimi A. Milaknio šūviai.

Galiausiai teisėjas švilpė rungtynių pabaigą 89:58. Nugalėtojai pataikė net 10 tolimų metimų iš 17 (58 proc.)

„Žalgiris“: Marius Grigonis 19 (3/5 trit., 27 n.b.), Artūras Milaknis ir Paulius Jankūnas po 13, Edgaras Ulanovas 10, Antanas Kavaliauskas 8.

„Lietkabelis“: Mindaugas Kupšas 12 (8 atk. kam.), Ikenna Iroegbu 11, Simas Jasaitis 10, Paulius Valinskas 8 (2/9 dvit., 0/5 trit.), Jamaras Wilsonas 6.

Turnyro finale „Žalgiris“ susitiks su Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ poros nugalėtoju.

Prieš prasidedant KMT pusfinaliui šį  sezoną komandos buvo susitikusios du kartus. Dar Gintaro Kadžiulio vadovaujamas „Lietkabelis“ spalio pabaigoje išvykoje krito 58:71, tuo metu N. Čanako kariauna „Žalgirio“ vos neįgėlė kauniečiams prieš mėnesį – namuose pralaimėta paskutinėmis akimirkomis 69:73.

Pastaruoju metu panevėžiečiai rodė gerą formą – trys pergalės iš eilės „Betsafe–LKL“ pirmenybėse, o atsakomajame mače be vargo 104:79 sutvarkytos Pasvalio „Pieno žvaigždės“, iki tol demonstravusios įspūdingą žaidimą.