Naujienų srautas

Sportas2019.02.16 12:07

Karo kirvį su D. Adomaičiu užkasęs S. Galdikas: laikas žaizdas užgydo

Bene džiaugsmingiausiai patekimą į „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto varžybas sutiko Klaipėdos krepšinio mėgėjai – jų komandos čia nebuvo nuo pat 2016-ųjų. Didžiulis fiasko buvo patirtas pernai – komanda krito dar ketvirtfinalyje ir nepateko į finalinį etapą, vykusį uostamiestyje. Tačiau šiemet istorija pasikeitė – „Neptūnas“ po sunkios kovos eliminavo Prienų „Skycop“ krepšininkus ir prasimušė tarp keturių stipriausių turnyro komandų. Šiuo pasiekimu gali didžiuotis ir klaipėdiečių komandos kapitonas Simas Galdikas.  

Galingas vidurio puolėjas KMT finalo ketverte yra dalyvavęs su Panevėžio „Lietkabelio“ komanda, tačiau vesti į mūšį gimtojo miesto ekipą – naujas iššūkis krepšininko kelyje. S. Galdikas taip pat pripažįsta, jog lūkesčiai namuose – patys didžiausi.

„Visi tikisi, kad kažką parvešime, tarsi privalome parvežti kažkokį laimėjimą. Tai – labai didelis turnyras, o pergalė jame mums reikštų pirmą rimtą trofėjų. Patys to labai norime ir, nors nieko prisižadėti nenoriu, bet tikrai darysime viską, kad namo grįžtume ne tuščiomis“, – penktadienio vakarą kalbėjo S. Galdikas. 

Pusfinalyje klaipėdiečiams teko rimtas iššūkis – savo namų arenoje žaisiantys Vilniaus „Ryto“ krepšininkai.

Tiek krepšinio ekspertai, tiek ir sirgaliai dažnai pastebi, jog būtent prieš šią komandą S. Galdikas žaidžia su dviguba energija ir užsidegimu. Tiesa, pats žaidėjas kažkokių konkrečių to priežasčių neranda.

BNS nuotr.

„Su visais stengiamės vienodai, kažko išskirti tikrai nenorėčiau. Gal tiesiog gaunasi savaime. Aišku, galbūt anksčiau buvo kažkokių senų principų, tačiau laikas žaizdas užgydo, – mintį baigė krepšininkas.

Apie laiką ir žaizdas S. Galdikas užsiminė neveltui, mat paskutinis susidūrimas su dabartiniu vilniečių strategu Dainiumi Adomaičiu žaidėjui paliko kartėlį. Dar 2015-ųjų pabaigoje krepšininkas buvo tarsi paprašytas išvykti iš „Neptūno“, kuriam tuo metu dirigavo D. Adomaitis. S. Galdikas buvo pareiškęs norą likti, tačiau nesijautė komandoje laukiamas ir išsikėlė rungtyniauti į Rumuniją.

Tiesa, pats žaidėjas sako, jog kažkokių pykčių su pusfinalio varžovų treneriu nėra.

„Su juo asmeniškai man dar net nebuvo progos pasikalbėti. Aš pats neturiu jam jokių pretenzijų, nelaikau jokių blogų minčių. Gyvename savo gyvenimus, dirbame savo darbus ir viskas yra gerai.“

Grįžęs prie laukiančios dvikovos krepšininkas teigė, jog komanda sieks su varžovais kovoti koja kojon.

„Tikrai nemanau, kad kažkuo nusileisime būsimiems varžovams. Kovosime tiek su jais, tiek ir su vėliau lauksiančia komanda, kad ir kas ji bebūtų. Tikrai bus rimta kova.“

Puikų žaidimą kol kas demonstruoja naujasis vilniečių pirkinys Arciomas Parachouskis, su kuriuo teks stumdytis ir pačiam S. Galdikui. Jis teigia, jog karjeroje su šiuo žaidėju dar susidūręs nėra ir pripažįsta, jog varžovus analizuoti gali tik iš filmuotos medžiagos.

„Kol kas mes matėme tik video, kaip jie žaidžia su Parachouskiu. Jis tikrai didelis, fiziškai stiprus, nemažai jiems duoda puolime. O konkrečius pliusus ar minusus išskirti yra sunku, kol nesame susidūrę aikštelėje. Dirbame, ruošiamės, analizuojame ir tikimės, kad viskas bus gerai.“

Klaipėdos „Neptūnas“ su Vilniaus „Rytu“ susitiks antrajame „Kidy Tour“ pusfinalyje. Jis vyks šeštadienį 17.30, o tiesioginę transliaciją bus galima stebėti per LRT kanalą ir naujienų portale LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi