Naujienų srautas

Sportas2019.02.15 22:10

Į KMT turnyrą sugrįžęs K. Maksvytis: pastaruoju metu „Ryto“ mechanizmas veikia darniai

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.02.15 22:10

Po metų pertraukos „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalo ketverte žaisiantis Klaipėdos „Neptūnas“ ruošiasi kovai pusfinalyje su Vilniaus „Ryto“ klubu. Abi komandos „Betsafe“ LKL čempionato reguliariajame sezone pasidalino po pergalę išvykoje, tad užtikrintai prognozuoti rungtynių favoritą gali, matyt, tik ištikimiausi komandų gerbėjai. „Neptūno“ komandos vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis prieš treniruotę Vilniaus „Siemens“ arenoje džiaugėsi buvimu finalo ketverte ir kalbėjo apie varžovų žaidimą.  

„Komandos gyvena dėl tokių momentų kaip šis savaitgalis. Vyrauja gera atmosfera, suvažiuoja keturios stipriausios komandos. Ačiū Dievui mes esame čia ir norime būti ne tik turistai, bet ir rimtai pakovoti dėl titulo“, – prieš rytojaus dvikovą kalbėjo K. Maksvytis.

- Ar nėra nerimo dėl jūsų komandos sportinės formos? Pastaruoju metu šlubuoja „Neptūno“ komandos gynyba.

- Matote, mūsų rezultatai gynyboje priklauso nuo mūsų motyvacijos, nuo mūsų energijos. Esame patyrusi komanda, labai gerai, kad turėjome nemažai poilsio – net keturias dienas, tai į naudą. Atvažiavome pasiruošę, visi sveiki. Visų pirma, mintys yra tik apie pirmas rungtynes.

E. Genio/LRT.lt nuotr.

- Kokį įspūdį palieka „Rytas“?

- Gerą įspūdį. Jie labai pasieitė atvykus Artiomui Parachovskiui. Pasikeitė ir žaidėjų rotacijos. Treneris Dainius Adomaitis pakeitė net gynybos stilių. „Rytas“ pasidarė labiau bėgainti ekipa. „Ryto“ penkete žaidžia keturi metantys krepšininkai ir vienas stiprus „vidaus“ žaidėjas. Tai pavojinga, bėganti ir agresyvi komanda.

- Kaip varžovų žaidimą pakeitė D. Suttono išvykimas?

- Visų pirma, jie pradėjo žaisti su daugiau metančiu žmogumi „ketvirtoje“ pozicijoje. A. Parachovskis pridėjo solidumo po krepšiu. Jeigu anksčiau Evaldas Kairys keisdavo Martyną Echodą ir vieną dieną geriau žaisdavo vienas, kitą – kitas žaidėjas, tai dabar yra skirtumas, kai aikštėje yra A. Parachovski, ir, kai jo nėra. Atmosfera ir kiti dalykai, matyt, irgi pagerėjo – komanda pradėjo žaisti labiau susitelkusi ir energingiau.

- Su „Rytu“ žaidėte dvejas rungtynes, kurios buvo labai skirtingos. Kokias išvadas galima padaryti po tų susitikimų?

- Manau, kad mūsų laukia dar vienerios skirtingos rungtynės. „Rytas“ yra pakeitęs savo žaidimo stilių, pas mus yra naujas žmogus. Negalėčiau to prognozuoti.

- Daug diskusijų sukėlė sprendimas pasikviesti teisėją Luigi Lamonicą. Kaip jūs vertinate šį sprendimą?

- Nenorėčiau apskritai vertinti tokio žingsnio. Manau, kad ši šventė skirta krepšininkams, žiūrovams, treneriams ir žurnalistams. Dabar labai išskiriamas teisėjų vaidmuo. Jie yra mažesnė viso šio reikalo dalis. Norėčiau visą dėmesį atiduoti žaidėjams ir komandoms.

- O kaip vertinate bendrą Lietuvos teisėjų lygį?

- Dabar tikriausiai reikia pagirti teisėjus (šypsosi). Kitos šalys skundžiasi savo turimais teisėjais nacionaliniuose čempionatuose. Bendraujame su prancūzais ir kitų šalių atstovais, mes neturėtume skųstis savo teisėjais.

- Treneri, matėme kaip KMT ketvirfinalio rungtynėse Utenoje D.J. Seeley praktiškai vienas nulėmė rungtynių baigtį. Ar jūsų gynybiniame plane jam yra skiriamas didesnis dėmesys?

- Tai kažkiek pakeitė mūsų planus, nes pastaruoju metu D.J. Seeley yra „karštas“. Nemanau, kad jis vienas nulems rungtynes. Pastaruoju metu „Rytas“ yra darniai veikiantis mechanizmas – A. Parachovskis, D.J. Seeley ir Eimantas Bendžius žaidžia gerai. Buvęs „Neptūno“ žaidėjas – Arnas Butkevičius žaidžiai gerai. Negalime sakyti, kad tik susitvarkę su D.J. Seeley laimėsime rungtynes.

- Ar vienas iš rytojaus akcentų yra pasinaudoti tik vienu likusiu „Ryto“ ketvirtuoju numeriu?

- Taip. Tiek jie, tiek mes ieškome pažeidžiamų vietų. Jie šioje vietoje turi ir pranašumą – labai išplečia aikštelę ir žaidžiai praktiškai keturiais gynėjais. Labai sunku žaisti prieš tokią komandą, nėra iš kur rizikuoti. Gynyboje, žinoma, „Rytas“ dėl to turi problemų, bet reikia mokėti tas problemas išnaudoti.

Antrąją KMT pusfinalio dvikovą tarp Klaipėdos „Neptūno“ ir Vilniaus „Ryto“ tiesiogiai nuo 17:30 val. transliuos LRT kanalas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi