Sportas

2019.02.16 16:07

Pirmajame KMT turnyre žaisiantis R. Jokubaitis džiaugiasi tėčio palaikymu: man tai labai svarbu

Daugumai Kauno „Žalgirio“ lietuvių krepšininkų šis „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyras nebus jokia naujiena – kauniečiai dalyvavo visuose trijuose ir visuose nužengė iki pat finalo, du kartus tapdami laimėtojais. Tačiau šiemet savo šanso didžiojoje Lietuvos krepšinio scenoje sulaukti tikisi ir 18-metis įžaidėjas Rokas Jokubaitis.

Mažeikiškis Šarūno Jasikevičiaus komandoje debiutavo dar praėjusio sezono pabaigoje, o šiemet tapo pilnaverčiu rotacijos žaidėju ir „Betsafe-LKL“ pirmenybėse renka po 5 taškus ir 5,5 naudingumo balo.

Pats žaidėjas pripažįsta, jog taurės varžybos jam – didelis ir laukiamas renginys.

„Prieš pirmąjį ketvertą tikrai labai įdomu, laukiu nesulaukiu viso to šurmulio – portalui LRT.lt sakė R. Jokubaitis. – Sieksime kautis ir užbaigti varžybas geromis nuotaikomis.“

Jaunojo krepšininko galimybes pasirodyti aikštelėje padidino ir buvusio „Žalgirio“ atakų organizatoriaus Derricko Waltono išvykimas. Amerikietis prie komandos prisijungė jau sezonui įsibėgėjus, keliskart blykstelėjo, tačiau savo vietos komandoje nerado ir praėjusią savaitę sutartis abipusiu sutarimu buvo nutraukta.

Tai turėjo pridėti ir daugiau vidinės motyvacijos R. Jokubaičiui – komandą paliko būtent jo pozicijos krepšininkas: „Galbūt ir prideda to žinojimo, kad žaisiu kažkiek daugiau, tačiau vis tiek turėsiu įrodyti, jog tinku pasirinktai sistema bei galiu žaisti, išvengti smulkių klaidų. Viskas, žinoma, priklauso nuo trenerio. Jei tik jis nuspręs mane išleisti – privalėsiu pasinaudoti gauta proga.“

Nors šiame sezone įžaidėjas dublerių komandos gretose rungtyniauja mažiau, tačiau vis tiek lieka vienu svarbiausių ekipos krepšininkų. Tai iliustruoja ir statistika – mažeikiškis NKL pirmenybėse yra sužaidęs 19 rungtynių, per kurias vidutiniškai pelno po 13 taškų, atlieka 5 rezultatyvius perdavimus ir renka po 17 naudingumo balų. R. Jokubaitis pripažino, jog jo rolė antros komandos gretose yra kiek išaugusi.

„Treneriai manimi pasitiki, nuolat bendrauju su jais, nes svarbu, kaip prieš rungtynes bus joms ruošiamasi. Su antra komanda treniruotis tenka mažiau, tačiau tas pasitikėjimas tikrai jaučiamas. Turiu daugiau patirties, negu kiti NKL žaidėjai ir treneriai supranta, kad aš galiu kažkuo padėti komandos draugams, jiems patarti“, – tvirtino krepšininkas.

E. Genio/LRT.lt nuotr.

Kaip ir daugumai jaunų žaidėjų, R. Jokubaičiui ypatingai svarbus ir artimųjų palaikymas. Kauniečių talentas teigė, jog ir jis nėra jokia išimtis ir šeimos tikisi sulaukti.

„Tėtis bus (R. Jokubaičio tėtis – buvęs krepšininkas Andrius Jokubaitis – red.), mama, turbūt ne, nes neleidžia darbo reikalai. Bet džiugu dėl tėčio, nes man jo palaikymas labai svarbus. Šeimos palaikymas tiek arenoje, tiek stebint per televizoriaus ekranus visada yra labai reikšmingas, ypač jaunam žaidėjui.“

Tačiau šeima nebus vieninteliai, palaikantys R. Jokubaitį ir visą „Žalgirio“ komandą – žaidėjas tikisi ir didelio fanų užnugario.

„Mūsų fanai tikrai superiniai, jaučiu jiems didžiulę simpatiją. Po rungtynių jie nuolat laukia prie arenos, pasveikina, o tai labai svarbu ir tikiuosi, kad jų atvyks kiek įmanoma daugiau.“

Kauno „Žalgiris“ į pusfinalio kovą su Panevėžio „Lietkabeliu“ Vilniaus „Siemens“ arenoje stos šeštadienį 15.10. Rungtynes tiesiogiai transliuos LRT ir naujienų portalas LRT.lt.