Naujienų srautas

Sportas2019.02.15 21:45

KMT rekordininkas A. Kavaliauskas gerbia pusfinalio varžovus: tie vyrukai yra stiprūs kovotojai

Jei artėjančiam „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyrui kaip reklaminį reiktų priskirti kurį iš žaidėjų, juo neabejotinai galėtų tapti dabartinis Kauno „Žalgirio“ aukštaūgis Antanas Kavaliauskas. Vidurio puolėjas yra vienintelis krepšininkas turnyro istorijoje, naujojo formato turnyre taurę į viršų kėlęs visus tris kartus.  

2016-aisiais jis tai padarė su tuometiniu Vilniaus „Lietuvos rytu“ (tąkart vidurio puolėjas tapo ir naudingiausiu turnyro krepšininku), o 2017-aisiais ir 2018-aisiaisi triumfavo jau vilkėdamas Kauno „Žalgirio“ aprangą.

Nors kauniečiams titulai vietiniuose turnyruose jau yra tapę kasdienybe, pats A. Kavaliauskas sako, jog tokio tipo varžybose atsipalaiduoti negalima.

E. Genio/LRT.lt nuotr.

„Vis tiek tai yra taurės turnyras, – portalui LRT.lt kalbėjo krepšininkas. – Kiekvienos rungtynės čia yra svarbios, nes nėra kur trauktis ir norint tęsti kovą dėl trofėjaus visada būtina laimėti.“

Norint laimėti žalgiriečiams reikės ir aukštaūgių indėlio, tačiau visus juos vienu ar kitu metu kamavo traumos. Pats A. Kavaliauskas be krepšinio turėjo praleisti kone penkias savaites, Brandonas Daviesas dar visai neseniai taip pat gydėsi, o prieš kelias dienas operacija buvo atlikta ir jaunajam Laurynui Biručiui, kuriam sezonas, tikėtina, baigėsi.

E. Genio/LRT.lt nuotr.

Antanas Kavaliauskas sakė, jog po komandos draugo traumos žingsnį į priekį turės dėti visi jo kolegos.

„Atsakomybės visiems teks daugiau, visi esame komanda, tad tą atsakomybę privalome pasidalinti vienodai. Turėsime žaisti pagal trenerių planą ir atiduoti visas jėgas – tik tokiu būdu bus galima pasiekti pergalę.“

Ši savaitė kauniečiams kitokia ir dėl to, jog nėra Eurolygos rungtynių. Tačiau centras to per daug nesureikšmina – pasiruošimas, pasak jo, vis tiek vyksta panašiai.

„Visoms rungtynėms ruošiamės daugmaž taip pat. Nebus taip, kad reiks žaisti dvejas rungtynes paeiliui, nebus kažkokios serijos, žaisime skirtingomis dienomis, tad didelių pokyčių nėra. Dabar ruošiamės artėjančioms 40 minučių, o paskui, duok Dieve, ruošimės ir finalui, kur galėsime sužaisti ir dar 40.“

Paklaustas apie būsimuosius pusfinalio varžovus iš Panevėžio ir atsiminęs dvi laimėtas akistatas, vilnietis per daug neišsiplėtė.

„Pirmose rungtynėse jie buvo vienokie, antrose – kitokie. Žaidžia greitą, gerą krepšinį. Taip pat turi pajėgius aukštaūgius, kurie trukdo atlikti normalius metimus. Tie vyrukai yra stiprūs kovotojai, ateina ir žaidžia. Tą patį turime daryti ir mes – ateiti ir žaisti.“

Būtent aukštaūgių indėlis „Lietkabelio“ komandoje yra išskiriamas labiausiai. Komandos vidurio puolėjų Žigos Dimeco ir Mindaugo Kupšo tandemas yra vienas fiziškai tvirčiausių visoje lygoje, tačiau A. Kavaliauskas to per daug nesureikšmino.

„Žinoma, buvo kalbėta apie jų aukštaūgius, tačiau lygiai taip pat buvo kalbėta apie kiekvieną žaidėją, jų stipriąsias bei silpnąsias puses, kur galima atakuoti tiek komandiškai, tiek ir asmeniškai.“

Peržengus panevėžiečių barjerą, finalo dvikovoje „Žalgirio“ lauktų Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ poros laimėtojas.

Paklaustas apie palankesnius burtus, A. Kavaliauskas liko korektiškas.

„Dabar mes žiūrime į rytojų – toks yra mūsų mentalitetas. Dabar turime ruoštis „Lietkabeliui“, o po to, tikėkimės, bus galima kalbėti ir apie finalą.“

„Žalgiris“ ir „Lietkabelis“ pirmame „Kidy Tour“ KMT pusfinalyje susirems šeštadienį 15.10, tiesioginė dvikovos transliacija – per LRT.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi