Sportas

2019.02.15 18:54

Apie L. Lamonicos atvykimą nežinojęs N. Čanakas: problemų su Lietuvos teisėjais neturiu

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.02.15 18:54

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai pirmąją treniruotę Vilniaus „Siemens“ arenoje prieš šeštadienio pusfinalio rungtynes „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo turnyre užbaigė nuotaikingomis metimo iš aikštės vidurio varžybomis. Iš šalies viską ramiai stebėjo panevėžiečių vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas. Serbo ir jo komandos pusfinalyje laukia itin kietas riešutas – dvikova nuo 15:10 val. su „Žalgirio“ krepšininkais. Po treniruotės specialistas kalbėjo apie būsimą varžovą bei prisipažino – apie tai, jog KMT turnyre teisėjaus italas Luigi Lamonica jis nebuvo girdėjęs.   

„Rytoj mūsų laukia puiki proga parodyti, jog galime pademonstruoti aukščiausio lygio krepšinį. Prieš mus – aukščiausio kalibro varžovas. Visi žino, koks yra „Žalgiris“, tai – finalo ketverto komanda. Tiesa, prieš kurį laiką žaidėme atkaklias rungtyne su žalgiriečiais. Tikiuosi, kad mano žaidėjai demonstruos lygiai tokią pat energiją kaip ir tose rungtynėse.  „Ant popieriaus“ „Žalgiris“ yra geresnė komanda su geresniais žaidėjais, bet mes tikrai lengvai nenuleisime rankų“, – tvirtino Panevėžio komandos vyriausiasis treneris.

- Ar Mindaugas Kupšas yra pasirengęs padėti komandai?

- Ne, jis nėra visiškai pasirengęs. Mindaugas yra su komanda ir yra tikras kovotojas. Jis nori mums padėti, bet tikrai nėra pasiruošęs. Ar jis galės mums padėti paaiškės tik prieš dvikovą.

- Atrodo, kad „Lietkabelio“ žaidimas pastaruoju metu gerėja diena po dienos. Ką jūs manote apie savo komandos sportinę formą ir kaip esate pasiruošę turnyrui?

- Turėjome labai daug problemų šiame sezone. Ekipoje pasikeitė labai daug žaidėjų. Žaidėme gerai, tad nutiko visa istorija su Vaidu Kariniausku. Dabar turime naują įžaidėją. Kaip ir minėjote, žaidžiame vis geriau, bet kiekvienas treneris mano, kad jo ekipa gali demonstruoti dar geresnį krepšinį. Rytoj pamatysime, kaip mums sekėsi 17 valandą, po rungtynių.

- Ką „Lietkabeliui“ suteikia komandos naujokas Ikenna Iroegbu?

- Jis mums prideda energijos. Anksčiau neturėjome tokio žaidėjo, kuris gerai žaistų nesisteminėse komandos puolimo situacijose „vienas prieš vieną“. Jis tikrai gerai žaidžia „vienas prieš vieną“. Be to, Ike‘as yra puikus vyrukas ir greitai pritapo prie komandos. Iš jo mes gauname labai daug.

- Žaidėte su „Žalgiriu“ sausį. Ko pasimokėte iš tų rungtynių?

- Turime žaisti kietą krepšinį. Mums daug problemų sukėlė žalgiriečių žaidimas mūsų baudos aikštelėje. Padarėme keletą kvailų klaidų tose rungtynėse. Mūsų sprendimuose paskutinėse dvejose rungtynių minutėse trūko užtikrintumo ir tiesiog neatakavome varžovų krepšio. Tai buvo dėl geros „Žalgirio“ gynybos ir dėl mūsų pasitikėjimo savimi trūkumo.

- Lietuvoje vyksta didžiulė diskusija dėl užsieniečio teisėjo – Luigi Lamonicos, atvykstančio teisėjauti į taurės turnyrą. Matau, kad jums tai naujiena. Ką apie tai manote?

- Nesuprantu lietuviškai. Kai pamatau portaluose naujienas, tiesiog matau paveiksliukus. Nežinojau nieko apie tai, bet su Lietuvos krepšinio teisėjais neturiu jokių problemų. Viskas su jais gerai.

- Ką šiaip manote apie lietuvių teisėjus? Jų darbo metodiką?

- Sunku pasakyti. Lietuva kartu su Serbija yra didžiausios krepšinio šalys Europoje. Žinoma, kad lietuviai teisėjai žino, kaip teisėjauti. Aišku, kad rungtynių metu nuolat ginčiejisi su arbitais, bet, apskritai, jokių problemų su jais neturiu.

Rungtynes tarp Panevėžio „Lietkabelio“ ir Kauno „Žalgirio“ KMT pusfinalyje nuo 15:10 val. tiesiogiai transliuos LRT kanalas.