Sportas

2019.02.15 17:35

Bokso federacijos prezidentas: jeigu boksą pašalintų iš olimpinės programos, būtų tragedija

Inga Necelienė, LRT.lt2019.02.15 17:35

Vasario 15 d. Kūno kultūros ir sporto departamente buvo apdovanoti geriausi 2018 m. Lietuvos boksininkai, treneriai ir teisėjai. Prizą atsiėmė ir geriausia metų boksininke pripažinta Ana Starovoitova. Šventės metu apie bokso sporto perpsketyvas kalbėjo ir bokso federacijos prezidentas Dainius Šaluga.

Laureatams buvo įteikti specialūs prizai, piniginės premijos ir rėmėjų dovanos.

„2018-aisiais nebuvo labai daug vietų, kur mūsų boksui derlių nuskinti, nes nebuvo ypatingų tarptautinių varžybų ar čempionatų. Užtat šiemet, 2019-aisiais, jau laukia atranka į olimpiadą ir labai rimtas pasirengimas joms“, – prieš įteikdamas apdovanojimus priminė Lietuvos bokso federacijos (LBF) prezidentas Dainius Šaluga.

Už indėlį į Lietuvos bokso plėtrą prizas buvo skirtas ilgamečiam LBF viceprezidentui ir vykdomojo komiteto nariui Kęstučiui Kišonui. Geriausiu 2018 m. jaunių amžiaus grupės boksininku pripažintas Aleksandras Trofimčiukas (treneris Denisas Naidionovas), o jaunimo amžiaus grupės – Liudvikas Lagunavičius (treneris Egidijus Kondratas).

Tarp boksininkų vyrų geriausiojo prizą atsiėmė Vytautas Balsys (treneriai Vincas Murauskas ir Vidas Bružas). Didžiausias šio šilutiškio laimėjimas – pasaulio studentų čempionate iškovotas bronzos medalis.

Geriausios boksininkės vardą pelnė Ana Starovoitova (treneriai Ivanas Minkevičius ir Mindaugas Kulikauskas). Europos moterų čempionate ji užėmė devintą vietą, Lietuvos čempionate ir tarptautiniame Vitalijaus Karpačiausko turnyre Panevėžyje iškovojo aukso medalius.

Gintaras Šniukšta atsiėmė geriausio Lietuvos bokso teisėjo prizą, o šilutiškis Vincas Murauskas pagerbtas kaip geriausias bokso treneris.

Geriausia boksininke pripažinta vilnietė Ana Starovoitova dėl bokso persikėlė į Klaipėdą ir čia pas trenerį Mindaugą Kulikauską treniruojasi jau trečius metus. A. Starovoitova  prisipažino, kad jai labai malonu, jog gimtasis Vilnius jos nepamiršo. O tiems, kuriems iki šiol atrodo, kad jei moteris yra boksininkė, tai būtinai turi būti su mėlyne po akimi ir sulaužyta nosimi, atsakė: „Pasižiūrėkit į mus, Lietuvos moteris boksininkes, į visų svorio kategorijų atstoves – mes visos gražios ir pačios geriausios.“

Geriausio Lietuvos bokso trenerio vardą pelnęs Vincas Murauskas, treniruojantis ir vyrus, ir moteris, neslėpė, kad dirbti su moterimis ir vyrais – didelis skirtumas: „Moterys yra darbštesnės, jos labiau motyvuotos siekti tikslo. Moterims kartais net reikia pasakyti, kad viskas, šiandien jau užtenka.“

Nuo 2012 m. į olimpinę programą įtraukus ir moterų boksą bei dėl to sumažinus vyrų olimpinių kovų kiekį, Lietuvoje didžiulio moterų bokso pakilimo dar nematyti. „Trūksta finansavimo“, – priežastis, stabdančias moterų bokso plėtrą Lietuvoje, atskleidžia V.Murauskas. 

Teisėjavimas, Tarptautinės bokso federacijos (AIBA) finansų skaidrumas ir federacijos prezidento personalija – štai šie trys klausimai, kurie turi būti išspręsti jau kovą, nes tiek laiko AIBA davė Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK). Jeigu šios sritys nebus sutvarkytos, bus sprendžiamas bokso, kaip olimpinės sporto šakos, likimas.

E. Blaževič/LRT.lt nuotr.

„Su dideliu nerimu laukiame kovo, nes jei AIBA nesusitvarkytų su TOK iškeltomis užduotimis ir boksą pašalintų iš olimpinės programos, mums visiems tai būtų tragedija“, – neslepia Lietuvos bokso federacijos prezidentas D.Šaluga.

Atranka į Tokijo olimpines žaidynes, kuri prasideda jau šiemet, kol neišspręsti šie trys klausimai, taip pat nelabai aiški. Bet ir esant tokioms slogioms tarptautinėms sąlygomis Lietuvos boksininkai vis tiek rimtai ruošiasi olimpinei atrankai: visi pajėgiausi visų svorio kategorijų boksininkai dalyvaus Europos, pasaulio čempionatuose ir olimpinėse atrankos turnyruose, o kam pavyks – bus matyti kitąmet. „Liaudiškai tariant, mes nestabdom arklių ir laukiam TOK verdikto“, – sakė D. Šaluga.

Paklaustas apie stipriausius boksininkus – olimpiečius Eimantą Stanionį, Evaldą Petrauską, Egidijų Kavaliauską, Lietuvos bokso federacijos vadovas prasitarė, kad labai tikisi, jog šie sportininkai norės atstovauti Lietuvai žaidynėse ir sieks į jas patekti. „Bet, kaip žinoma, E.Stanionis ir E.Kavaliauskas priklauso profesionalų klubams, todėl daug kas priklausys ir nuo šių sportininkų profesionalų klubų pozicijos.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.