Naujienų srautas

Sportas2019.02.16 09:24

KMT savaitgalis prasideda: pusfinalių intrigos, MVP kandidatai ir L. Lamonicos efektas

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.02.16 09:24

„Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertas prasideda. Jau šeštadienį LTR eteryje matysite abu pirmenybių pusfinalius, o sekmadienį – ir kovas dėl čempionų titulo bei trečiosios vietos. LRT.lt prieš varžybas pakalbino žinomus Lietuvos krepšinio žurnalistus apie galimas intrigas pusfinalyje, didžiausia „Žalgirio“ varžovą bei užsienio teisėjo Luigi Lamonicos galimą efektą.

Šeštadienį 15:10 val. pirmajame pusfinalyje susirems Kauno „Žalgiris“ ir Panevėžio „Lietkabelis“, o 17:30 į kovą stos Vilniaus „Rytas“ ir Klaipėdos „Neptūnas“. Abi rungtynes tiesiogiai matysite per LRT televiziją bei portale LRT.lt. Rungtynes komentuos – puikiai pažįstamas Vaido Čeponio bei LRT.lt sporto žurnalisto Ryčio Kazlausko duetas.

LRT.lt prieš finalo ketverto pradžią pakalbino V. Čeponį, krepsinis.net redaktorių Edgarą Pulkovskį, basketnews.lt žurnalistę Laurą Ivaškaitę bei TV3 sporto žinių vedėją Vilių Stalgaitį apie KMT intrigas ir galimus netikėtumus.

Rytis Kazlauskas ir Vaidas Čeponis. BNS nuotr.

Pusfinalių intriga

Šį sezone „Neptūno“ krepšininkai jau du kartus įveikė „Žalgirį“ bei sykių Vilniuje nugalėjo „Rytą“, tad nenuostabu, kad kalbinti krepšinio žurnalistai antrajame šeštadienio pusfinalyje prognozuoja daugiau intrigos.

„Žalgirio“ ir „Lietkabelio“ mače intriga spėčiau laikysis du, pustrečio kėlinio. O „Neptūnas“ su „Rytu“ manau kaposis iki pat pabaigos. Pastaruosius kelis sezonus „Neptūnas“ su „Rytu“ geriau žaidžia Vilniuje, nei namuose. Ir šiemet jie įveikė „Rytą“ sostinėje. Jie yra labai motyvuoti. Visų pirma jaučia nuoskaudas, kad „Rytas“ keletą metų iš eilės nuperka jų geriausius žaidėjus. Kitas dalykas – Simas Galdikas visada būna labai užsivedęs, jis turi su Dainiumi Adomaičiu nesuvestų sąskaitų, kai šis jį pašalino iš komandos. Jų užsivedimas būna fantastiškas“, – LRT.lt teigė V. Čeponis.

Šiek tiek kitaip mano portalo krepsinis.net reaktorius E. Pulkovskis: „Norėtųsi tikėtis intrigos abejose rungtynėse. „Lietkabelis“ prieš „Žalgirį“ turi žaisti neslegiamas įtampos, daug kur rizikuodamas ir tikėdamasis, jog varžovams bus prasta diena. Kitaip nugalėti tokio kalibro komandos galimybių nėra. Iš kitos pusės, jeigu panevėžiečiai atsiliktų nuo žalgiriečių didesniu skirtumu, greitai gali pradėti taupyti jėgas mažajam finalui, kas turbūt nepatiktų žiūrovams, bet yra protingas komandai, kuri nenori namo grįžti tuščiomis.“

Basketnews.lt žurnalistė L. Ivaškaitė intrigą mato tik Vilniaus ir Klaipėdos komandų mače: „Lietkabelio“ ir „Žalgirio“ dvikovoje jos tikėtis sunkoka. Kovą dėl Eurolygos atkrintamųjų jau praktiškai užbaigusi Kauno komanda norės atsigriebti taurės turnyre, tad turėtų žaisti su dideliu užsidegimu. Tuo metu kitas pusfinalis žada didesnę intrigą. Šį sezoną jau matėme, kad „Neptūnas“ gali įkąsti ne tik „Rytui“, bet ir „Žalgiriui“, o prie komandos prisijungus Deividui Gailiui, jų akcijos tik kyla.“

Simas Galdikas. BNS nuotr.

Su kolege sutinka ir V. Stalgaitis, prognozuodamas kur kas atkaklesnę kovą antrajame pusfinalyje.

„Kova tarp „Ryto“ ir „Lietkabelio“ labai intriguoja. Nepaisant to, kad Dainiaus Adomaičio komanda žaidžia namuose ir yra pozicionuojama kaip viena iš dviejų geriausių Lietuvos komandų, manęs nenustebintų „Neptūno“ antausis ir klaipėdiečių kelionė į finalą. Šio sezono komandų tarpusavio rezultatai, Deivido Gailiaus papildymas ir Kazio Maksvyčio faktorius leidžia tikėti, kad „Neptūno“ pergalė nebūtų netikėta. Vis tik „Rytas“ šiuo metu taip pat yra ant geros bangos, geras tonas duotas Europos taurės fronte. Taip pat vilniečiai kausis namuose ir po krepšiu, skirtingai nei ankstesnėse kovose su „Neptūnu“, dabar jau turi A. Parachouskį, kuris labai sustiprino „Rytą“. Nedidelį pranašumą atiduočiau Vilniaus klubui, bet neabejoju, kad šis pusfinalis nesibaigs dviženkliu skirtumu“, – teigė TV3 sporto žinių vedėjas.

Ar „Žalgiris“ užleis sostą?

Visi kalbinti ekspertai pagrindiniu finalo ketverto favoritu laiko „Žalgirį“, tačiau sutaria, kad ir vilniečiai nuo jų atsilieka nedaug. Juolab, kad finaliniai mačai vyks „Siemens“ arenoje.

BNS nuotr.

„Vilniečiai žais namuose, yra emociniame pakilime po patekimo į Europos taurės ketvirtfinalį. Žinoma, „Rytui“ pirmiausia reikia pranokti „Neptūną“, kuris dabar labai pavojingas puolime ir su Deividu Gailiumi priartėjo tikrai prie vilniečių pajėgumu. Žinant, kaip Kazys Maksvytis moka paruošti komandą lemiamoms kovoms, „Neptūnas“ tampa dar pavojingesnis. Vis dėlto „Rytas“ yra pavojingiausias varžovas „Žalgiriui“ šiame turnyre“ – mano. E. Pulkovskis.

V. Čeponio teigimu, LKL lyderių šansai laimėti „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurę iš esmės yra lygūs.

„Šį sezoną „Rytas“ paprastai su stipresnėmis komandomis žaidžia geriau, nei su silpnesnėmis. Matėme, kad prieš Uteną vos laimėjo. Be to, jų neturėtų slėgti įtampa, nes „Žalgiris“ vis tiek bus favoritas. Aišku, jeigu „Rytas“ pateks į finalą“, – prognozuoja V. Čeponis.

„Esu įsitikinęs, kad turnyro formatas yra atviras dideliems netikėtumams, ypač, kuomet į finalo ketvertą pateko keturios visa galva stipresnės komandos už likusias LKL ekipas. Manau, kad jei „Žalgiris“ pateks į finalą, jį nukarūnuoti yra pajėgios abi kito pusfinalio dalyvės – tiek Vilniaus, tiek ir Klaipėdos klubai“ – teigė V. Stalgaitis.

Svečias teisėjų brigadoje – Luigi Lamonica

Bene įdomiausia pastarųjų dienų KMT tema – užsienietis teisėjas Akivaizdu, kad LKL vadovai jau laimėjo pasikviesdami italą L. Lamonicą – vien šia tema žiniasklaidos priemonės KMT turnyro vardą ištransliavo daugybę kartų. Šarūnas Jasikevičius mato nepagarbą Lietuvos arbitrams, Linas Kleiza džiaugiasi, mat užsienietis tikrai turi būti neutralus. Mūsų kalbintų ekspertų nuomonės šiuo klausimu irgi išsiskyrė.

Vienas geriausių Lietuvos teisėjų – Tomas Jasevičius. BNS nuotr.

„L. Lamonica yra vienas geriausių Eurolygos teisėjų – tokia papildoma razina šitam renginiui. Būtų atvykę 3-4 teisėjai, sakyčiau, kad per daug. Bet teisėjaudami šalia L. Lamonicos, sakyčiau, tobulėja ir mūsų geriausi teisėjai, kurių lygis tikrai yra pakilęs. Ne veltui jie teisėjauja Eurolygoje, Europos taurėje ir Čempionų  lygoje“, – teigė V. Čeponis.

Problemos nemato ir L. Ivaškaitė: „Juk matysime ne užsieniečių brigadą, o vienintelį teisėją. Iš dalies gaila, kad tokios svarbios rungtynės bus ne vien lietuvių rankose, tačiau šio klausimo tikrai nereikėtų daryti nacionaline tragedija. Juolab, kad jis išties paskatino diskusijas apie aukštą Lietuvos arbitrų lygį.“

Tuo tarpu E. Pulkovskis ir V. Stalgaitis šioje situacijoje mato Lietuvos arbitrų nuvertinimą bei nemano, kad L. Lamonica švilpukas po ginčytinų epizodų krepšinio sirgaliams taps objektyvumo garantu.

„Esu tikras, kad lietuviai su KMT atsakomybe susitvarkytų ir be L. Lamonicos pagalbos. Vienas teisėjas italas tikrai nepakeis kalbų po finalo, kai vienos ar kitos komandos sirgaliai įžvelgs kažkokių tendencijų vienos ar kitos ekipos naudai. L. Lamonica bus pagrindinis teisėjas finale, bet šalia jo bus du lietuviai ir jie taip pat fiksuos įvairiausius taisyklių pažeidimus, kurie nepatiks sirgaliams. Manau, kad LKL nusprendė kviesti užsienietį teisėją dėl to, jog šiame sezone didžioji dauguma lygos trenerių bent jau po kartą kritikavo arbitrus, o Virginijus Šeškus ar Žydrūnas Urbonas tai darė aršiai ir ne po sykį“, – sakė E. Pulkovskis.

„Pasilieku prie garsiausių šalies trenerių išsakytos nuomonės, kad tai yra nuvertinimas to, ką turime Lietuvoje. Mūsų lygoje dirba pakankamai aukšto lygio arbitrų, kurie čempionatuose išlaiko gana aukštą kartelę. Žvelgiant iš kitos pusės, lyga šiuo sprendimu iš dalies ir apsidraužia nuo galimų spekuliacijų. Vis tik į šį organizacijos ėjimą aš vis tiek žvelgiu labiau skeptiškai“, – mano V. Stalgaitis.

BNS nuotr.

MVP pretendentai

Įdomiausia bet kokių varžybų dalis – spėlionės. Tad paprašėme ekspertų pabandyti spėti, kuris žaidėjas už savaitgalio pasirodymą gaus naudingiausio žaidėjo prizą.

V. Čeponis – „Na, čia toks būrimas iš kavos tirščių. Nežinau, kiek B. Daviesas yra atsigavęs po traumos. Prognozuočiau, kad Marius Grigonis. Jeigu laimės „Rytas“ – A. Parachouskis.“

L. Ivaškaitė: „Nebūtų didelė staigmena, jei šį apdovanojimą ir vėl nugvelbtų Edgaras Ulanovas. Kita vertus, pretendentų daug, o tarp jų – ir B. Daviesas, ir „Rytą“ ne kartą į pergales tempę A. Parachouskis su DJ Seeley.“

E. Pulkovskis: „Logiškiausia būtų prognozuoti, kad „Žalgiris“ laimės turnyrą ir, savaime suprantame, šios komandos žaidėjas gaus naudingiausio prizą. Aš balsuočiau už Brandoną Daviesą, kuris yra vienas geriausių Eurolygos vidurio puolėjų ir jeigu jam pavyko atsistatyti po traumos, amerikietis parodys savo jėgą. Antra pavardė – Marius Grigonis. Manau, kad Mariaus aštrūs reidai ir tritaškiai gali būti labai svarbūs šiame turnyre.“

V. Stalgaitis: „Nepaisant to, kad pusfinalius ir finalus sudarys tik vienos rungtynės, kuriose galima laukti netikėtumų, manau, kad „Žalgiris“ apgins čempionų titulą. Sunku pasakyti, su kuo jis žais finale ir kuris žaidėjas turės pranašumų, todėl spėju, kad MVP titulą atsiims Nate'as Woltersas.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi