2019.02.14 23:58

Europos lyga: sunki „Chelsea“ pergalė Švedijoje ir eilinė „Celtic“ nesėkmė

LRT.lt2019.02.14 23:58

Ketvirtadienį baigėsi pirmasis UEFA Europos lygos šešioliktfinalio varžybų turas. Sužaistos dar septynerios rungtynės, kurios geriau sekėsi svečiuose žaidusioms komanoms.

Londono „Chelsea“ ekipa rungtynėse Švedijoje su „Malmo“ ekipa pradėjo su Edenu Hazardu, Gonzalo Higuainu ir N‘Golo Kante ant suolo, bet įveikė šeimininkus 2:1.

Pirmąjį įvartį pelnė Rossas Barkley (30 min.), antrą įmušė Olivier Giroud (60 min.). Prancūzas pasižymėjo jau ketvirtose iš eilės rungtynėse Europoje, tuo tarpu R. Barkley karjeroje – tai pirmasis įvartis Europos turnyruose.

Pergalę išvykoje pasiekė ir „Valencia“ ekipa, Škotijoje 2:0 įveikusi Glazgo „Celtic“ ekipą. Nugalėtojams rusas Denisas Čeryševas įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą Rubeno Sobrino taikliam smūgiui.

Šeštą kartą į Europos lygos atkrintamąsias patekęs „Celtic“ klubas iki šiol visada krisdavo pirmajame raunde. Šiemet, atrodo, tradicijų pakeisti gali ir vėl nepavykti.

Taras Stepanenka iš Donecko „Šachtar“ gavo raudoną kortelę jau 11-ąją mačo minutę, tačiau Ukrainos ekipa sugebėjo išlaikyti lygiąsias su Frankfurto „Eintracht“ – 2:2.

Vokietijos ekipa dukart pirmavo, bet brazilų Marloso ir Taisono įvarčiai leido Ukrainos ekipai išlaikyti lygiąsias ir intrigą šioje poroje.

Villarreal“ futbolininkai išvykoje į Lisaboną 1:0 parklupdė vietos „Sporting“ – pergalingą įvartį pelnė jau 3-ąją minutę pasižymėjęs Alfonso.

Išvykoje laimėjo ir italų „Napoli“ ekipa, 3:1 įveikusi „Zurich“. Italijos ekipa pirmavo 3:0, tačiau 83-ąją minutę užsidirbo baudinį, tad Šveicarijos ekipa į Neapolį vyks su viltimi pakeisti galutinį rezultatą.

Dviem namuose žaidusioms ekipoms pavyko iškovoti pergales, nors įvarčius ir praleido pirmos.

„Club Brugge“ rungtynėse su Zalcburgo „Red Bull“ praleido įvartį 17-ąją minutę, bet pasiekė pergalę 2:1. Wesley pergalingą įvartį įmušė jau 81-ąją minutę.

Tuo tarpu Pilzeno „Viktoria“ irgi namuose 2:1 palaužė Zagrebo „Dinamo“. Kroatijos ekipa 41-ąją minutę išsiveržė į priekį, bet antrajame kėlinyje „Viktoria“ atsakė dviem įvarčiais. Abu pelnė Ludekas Pernica (54 ir 83 min.).