Sportas

2019.02.13 16:37

Vėl „namuose“ esantis M. Zubas juokavo apie D. Šembero sugrįžimą į aikštę

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.02.13 16:37

Trečiadienio popietę Vilniuje surengtoje sostinės futbolo klubo „Žalgirio“ spaudos konferencijoje oficialiai pristatytas naujasis ekipos vyriausiasis treneris lenkas Marekas Zubas. Specialistui tai sugrįžimas į komandą, kurią treniravo 2012-14 metais. Klubas su užsieniečiu pasirašė vienerių metų sutartį, kurią abi šalys gali nutraukti sezono metu. Sugrįžęs į sostinę specialistas džiaugėsi suradęs puikią pažįstamą aplinką.  

„Man – niekas nepasikeitė. Jaučiuosi lyg namuose. Visada taip sakiau. Ryte žaidėjams sakiau, kad grįžau namo. Jausmas labai geras. Atrodo, lyg niekas nepasikeitė – buvau čia anksčiau ir grįžau vėl. Jaučiuosi lyg grįžęs po ilgos kelionės namo. Dabar prasideda darbas“, – kalbėjo specialistas iš Lenkijos.

„Žalgirio“ komandos sporto operacijų direktorius Deividas Šemberas spaudos konferencijoje kalbėjo apie susiklosčiusią situaciją vyriausiojo trenerio poste. Komandos sezono pasiruošimo metu buvęs treneris Valdas Urbonas susirado naują darbovietę – tapo Lietuvos vyrų futbolo rinktinės vyriausiuoju treneriu, todėl Vilniaus klubas nusprendė pasikviesti pažįstamą veidą.

„Netikėtai praradome trenerį, pačiame pasiruošimo įkarštyje. Turėjome mažai laiko rasti naują vedlį. Džiaugiamės, kad Marekas sutiko juo tapti ir vesti komandą į pergales, kur ir vedė komandą anksčiau. Marekas komandoje nėra naujas treneris, puikiai pažįsta visą organizaciją. Žino, kaip laimėti trofėjus. Mūsų lūkesčius treneris atitinka, todėl nusprendėme tęsti bendradarbiavimą“, – teigė D. Šemberas

E.Genio/LRT.lt nuotr.

Spaudos konferencijos metu M. Zubas atsakė į žurnalistų klausimus.

- Kiekviename sezone „Žalgiris“ išsikelia aukščiausius tikslus. Treniruosite komandą, kurios neruošėte šiam sezonui, turite daug naujų nežinomų veidų. Ar būsite pasiruošę su  komanda vasario 24 d. kovoti dėl supertaurės su „Sūduva“?

- Šiam klubui tikslas tas pats kiekvienais metais – laimėti trofėjus. Šiais metais, kalbant apie naują trenerį, naują komandos sudėtį, tikslas vistiek išlieka tas pats. Nežinau, kaip, galbūt reiks kažko ypatingo, bet turime laimėti. Žaisime dėl trofėjaus. Kai neturi tokios galimybės, tiesiog žaidi laukdamas kitų rungtynių. Trofėjai yra ypatingas dalykas. Apie juos vėliau kalba, apibūdinant žmones – jis čempionas, jis laimėtojas. Ne visi gauna tokią galimybę. Kaip laimėsime? Dar negaliu atsakyti į šį klausimą. Galbūt Deivido Šembero paprašysiu vėl apsimauti futbolo bucus. Visko gali nutikti. Favoritai yra „Sūduva“, bet pasižiūrėsime, kaip viskas susiklostys.

- Ar buvo sunku apsispręsti sugrįžti į Vilnių?

- Niekada nesakyk niekada – toks trenerio gyvenimas. Nesitikėjau čia sugrįžti. Kai sulaukiau pasiūlymo sugrįžti, buvau labai laimingas. Ateitį planavau kita kryptimi, bet „Žalgiris“ yra „Žalgiris“. Jeigu man būtų paskambinę „Sūduvos“ ar „Trakų“ futbolo klubų atstovai, būčiau atmetęs pasiūlymus. Deividas Šemberas man paskambino labai laiku, jeigu jis būtų tą padaręs kiek vėliau, galbūt jau nebūčiau sutikęs su pasiūlymu.

- Ar turėjote pasiūlymų iš Lietuvos futbolo federacijos?

- Kalbėjausi su jūsų federacija dėl darbo nacionalinėje rinktinėje. Kalbėjausi ir su Latvijos futbolo federacija. Turėjau pokalbių ir su įvairiais klubais, bet viskas priklauso nuo tinkamo momento. Norėjau šiek tiek praleisti laiko su šeima, nes ketverius metus nuolat dirbau. Kaip bebūtų, „Žalgiris“ – užima ypatingą vietą mano širdyje ir mintyse, todėl čia ir esu.

E. Genio/LRT.lt nuotr. 

- Ar turėjote galimybes, dirbdamas užsienyje, stebėti Lietuvos A lygos čempionatą?

- Su didžiuliu dėmesiu stebėdavau Vilniaus „Žalgirio“ žaidimą. Palaikydavau glaudų ryšį su Deividu Šemberu ir Mindaugu Nikoličiumi. Keletą kartų gyvai Vilniuje stebėjau rungtynes. Stebėjau beveik visas vilniečių rungtynes Europos lygų turnyruose.

M. Zubas su Vilniaus klubu pasiekė ne vieną pergalę pirmąkart dirbdamas Lietuvoje. 2013 m. M. Zubo treniruojamas „Žalgiris“ nutraukė Panevėžio „Ekrano“ hegemoniją Lietuvos A lygoje ir po 14 m. pertraukos tapo šalies čempionu. A lygos nugalėtojais M. Zubo treniruojami žalgiriečiai tapo ir 2014 m.

2013 m. M. Zubo vadovaujamas Vilniaus futbolo klubas pasiekė geriausią komandos pasiekimą Europos taurių turnyruose. Žalgiriečiai buvo pasiekę paskutinį – ketvirtąją Europos lygos atrankos turnyro etapą, kuriame nusileista Zalcburgo ekipai.  

Vėliau lenkas dirbo gimtojoje Lenkijoje, Kinijoje, Latvijoje, Baltarusijoje bei Kazachstane.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.