Naujienų srautas

Sportas2019.02.11 22:30

Dokumentiniame filme – šlovingi „Maccabi“ laikai ir skausmingiausias „Žalgirio“ pralaimėjimas

LRT.lt 2019.02.11 22:30

Pirmadienį Eurolygos tinklapyje „euroleague.net“ paskelbtas dokumentinis filmas apie Tel Avivo „Maccabi“ komandos triumfą Eurolygoje 2003-05 metais pavadinimu „Geltonoji simfonija“. Filme pasakojama istorija apie Izraelio komandos su Šarūnu Jasikevičiumi priešakyje dukart iškovotą Eurolygos čempionų titulą. Daug dėmesio skiriama ir „Maccabi“ pergalei prieš „Žalgirį“ 2004 metais, kurią padėjo nukalti fantastiškas Derricko Sharpo tritaškis, išplėšęs pratęsimą su ketvirtojo kėlinio pabaigos sirena. 

Dokumentinio filmo ašis – šiais laikais prie bendro stalo susistikę buvę „Maccabi“ klubo žaidėjai – Nikola Vujčičius, Talis Buršteinas, Guras Šelefas, Derrickas Sharpas ir Maceo Bastonas. Bendražygiai prisimena senus laikus, o prisiminimai papildomi archyviniais kadrais. Savo 15 metų senumo prisiminimais filme dalijasi ir dabartini vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

„Žaidžiau prieš savo gimtojo miesto komandą, kurią taip myliu. Rungtynių svarba buvo beprotiška – laimi ir žaisti Eurolygos finalo ketverte Tel Avive, „Maccabi“ mieste. Atrodė, kad mums galiausiai lemta keliautiį tą finalo ketvertą. Kauniečiai tose rungtynėse žaidė geriau. Puolime rinkome taškus lengvai, bet gynyboje niekaip negalėjome jų sustabdyti. Jie žaidė puikiai. Penktąją pražangą gavau prie „Žalgirio“ atsarginių žaidėjų suoliuko. Pasveikinau trenerį Antaną Sireiką su pergale. Visi manėme, kad rungtynes jau pralaimėjome“, – apie rungtynes, kuriose „Maccabi“ ekipai pavyko išsigelbėti po pratęsimo rezultatu 108:99 kalbėjo Š. Jasikevičius.

Derrickas Sharpas, kalbėdamas su savo buvusiais bendražygiais, atskleidė, jog jis yra iki šiol visur prismenamas dėl tritaškio, išplėšusio pratęsimą, prieš „Žalgirį“.

„Tai pirmas dalykas, apie ką žmonės kalba mane atpažinę. Prekybose centruose mažuose kioskuose žmonės man bando parduoti Negyvosios jūros druskos ir iškart mane atpažįsta. Nuo Ohajo iki Orlando valstijų mane prisimena dėl to metimo“, – juokėsi žaidėjas.

Visą dokumetinį filmą galite peržiūrėti čia:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi