Sportas

2019.02.11 18:22

W. Chamberlaino pėdomis: ar J. Hardenas pajėgus pagerinti nepajudinamą rekordą?

LRT.lt2019.02.11 18:22

NBA istorijoje ne kartą fiksuoti dominuojantys pasirodymai. Legendinio Michaelo Jordano tikslas buvo sumalti į miltus kiekvieno varžovo, kuris bandydavo jį uždengti, gynybą. LeBronas Jamesas – krepšinio genijus su dievo Toro kūnu. Stephas Curry – jau dabar vadinamas vienu geriausių visų laikų metikų. Tiesa, nei vienas iš jų nedaro nieko panašaus, ką šiuo metu fiksuoja Jamesas Hardenas, rašo „BBC sport“ žurnalistas Jackas Davenportas.  

Šeštadienį Hiustono „Rockets“ komandos gynėjas pelnė 42 taškus rungtynėse prieš Oklahomos „Thunder“, ištęsdamas rungtynių, kuriose pelno po 30 ar daugiau taškų, seriją iki 29.

Kaip jam tai pavyksta?

Unikalūs Jameso Hardeno krepšinio įgūdžiai, atrodo, yra specialiai sukurti šiuolaikiniam krepšiniui. Įgūdžiai, kurie yra absoliutus košmaras varžovų gynėjams.

J. Hardenas disponuoja unikaliais klaidinančiais judesiais – efektyviai keičia veržimosi kryptį, varžovus „pamauna“ ant kabliuko imituodamas dvejonę prieš pradėdamas reidą. Viskas tam, kad išbalansuotų oponentą, tada stagiai veržtųsi arčiau krepšio bei švelniai įridentų kamuolį į krepšį. Tokių reidų J. Hardenas vidutiniškai atlieka po 20 per rungtynes – daugiau nei bet kuris kitas žaidėjas lygoje.

Tiesa, yra ir kita J. Hardena dengiančius žaidėjus žudanti „Rockets“ lyderio savybė – suteik jam šiek tiek per daug laisvės, gindamasis nuo J. Hardeno prasiveržimo, bei pamatysi, kaip gynėjas staiga sustoja, žengia žingsnį atgal ir paleidžia tritaškį. Krepšinio terminologijoje toks žaidimo epizodas vadinamas „stepback‘u“.

J. Hardenas – mirtinas ginklas laidant tritaškius. Be to, žaidėjas yra netoli to, kad pagerintų ir pačiam S. Curry priklausanti daugiausiai per vieną NBA sezoną pataikytų tritaškių rekordą, kuris siekia 402 tritaškius. Šiuo metu J. Hardenas per 52 NBA rungtynes yra pataikęs 260 tritaškių arba vidutiniškai po 5 per vienerias rungtynes.

Apie tokią mirtiną J. Hardeno ginklų kombinaciją puolime įtakingas JAV krepšinio žurnalistas ir tinklalaidžių kūrėjas Billas Simmonas pasakė: „vienas prieš vieną J. Hardenas šiuo metu sugebėtų įveikti bet kurį pasaulio istorijoje žaidusį krepšininką“.

Ar J. Hardenui pavyks pagerinti visų laikų rekordą?

Ilgiausios rungtynių serijos, kurioje žaidėjas pelnydavo po 30 ar daugiau taškų, rekordas, kaip ir nemaža dalis NBA rekordų, priklauso Wiltui Chamberlainui. Ilgiausias serijas NBA legenda užfiksavo šeštojo praėjusio amžiaus dešimtmečio pabaigoje ir septintoje dešimtmečio pradžioje. W. Chamberlainui priklauso pirmoji, antroji ir ketvirtoji ilgiausios 30 ir daugiau taškų rungtynių serijos. 

  1. Wiltas Chamberlainas 65 rungtynės iš eilės (1961-62 m. sezonas).
  2. Wiltas Chamberlainas 31 rungtynės iš eilės (1962 metai).
  3. Jamesas Hardenas 29 rungtynės (2018-19 m.).
  4. Wiltas Chamberlainas 25 rungtynės (1960 metai).

Krepšinis, kaip ir daugelis kitų sportų, sparčiai tobulėjo nuo W. Chamberlaino eros laikų. J. Hardeno pasiekimas neturi sau lygių šių laikų krepšinyje. Žvelgiant į mūsų laikams artimiausius pasiekimus, arčiausiai „Rockets“ lyderio yra Kobe Bryanto užfiksuota 16 rungtynių serija 2003 metais bei Michaelo Jordano – 11 rungtynių serija 1987 metais.

Tokia įspūdinga krepšininko serija „Rockets“ komandai yra būtina ir dėl komandą ištikusio traumų viruso. J. Hardenas jau spėjo užsiminti, kad toks dominuojantis jo žaidimas amžinai nesitęs.

„Rungtynių metu turiu dominuoti su kamuoliu, nes daug mūsų žaidėjų yra traumuoti, – teigė žaidėjas. – Turėjome daug traumų viso sezono metu, bet vos tik į optimalią sportinę formą sugrįš Chrisas Paulas ir Ericas Gordonas, mes vėl turėsime daugiau vyrukų, galinčiu dominuoti turėdami kamuolį.“

J. Hardeno dominavimas puolime leido „Rockets“ komandai išsilaikyti atkaklioje kovoje dėl bilieto į atkrintamąsias, o pats žaidėjas lažybininkų vadinamas vienu iš rimčiausių favoritų antrus metus iš eilės laimėti lygos MVP titulą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.