Sportas

2019.02.11 13:14

Biatlono talentė: iš mažų kaimelių daugiau vaikų sportuoja ir labiau stengiasi

LRT.lt2019.02.11 13:14

Tai, kad esi iš mažo miestelio, neturėtų tapti kliūtimi siekti savo svajonių. Geras to pavyzdys – kasdien po 20 kilometrų treniruotėse pračiuožianti ir pirmyn bei atgal iš Ignalinos važinėjanti biatlono talentė Deimantė Šerėnaitė. 14-metė atduoda sportui visą save ir svajoja apie didžiąsias tarptautines varžybas.

„Kiekvienas tikrai turi galimybių pasiekti savo tikslų. Iš mažų kaimelių daugiau vaikų ateina sportuoti ir labiau stengiasi. Aš pati esu iš kaimo ir galiu būti to pavyzdys“, – sako Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos aštuntokė.

Mergina vaikystėje dažniausiai užsiimdavo populiariausiomis to amžiaus komandinėmis sporto šakomis – kvadratu ir futbolu. Tėtis, kuris taip pat anksčiau sportavo, penktoje klasėje ją atvedė į žiemos sporto šaką – biatloną. Ją vėliau pasirinko ir mažesnis brolis, rašoma pranešime spaudai.

„Tėtis paėmė už rankos ir atvedė. Treneris paskatino dar labiau, nes sakė, kad turiu duomenis ir galiu sportuoti. Užsiiminėju biatlonu jau trejus metus. Pirmieji metai buvo sunkūs. Galvojau, kad per sunku. Bet vis skatino ir šeima, draugai, mokytojai, – kalbėjo D. Šerėnaitė. – Kuo toliau, tuo labiau traukia žiemos sportas. Nes manau, kad tikrai smagu. Nėra blogo oro, tik bloga apranga.“

Prieš žiemą mergina pluša sporto salėje, dirba didindama ištvermę ir jėgę. Po sezono pasivažinėja dviračiais. Sezono metu treniruotėse merginai tenka nučiuožti po 20 kilometrų.

„Diena prasideda 6:30 val., kai pavalgau pusryčius. 7-ą valandą išvažiuoju. Po pamokų laukia 3 valandų treniruotė iki 17 val. Tada važiuoju namo, o kelias netrumpas, nes gyvenu ne Ignalinoje. Namie dar padarau pratimų ir tuomet mokausi iki vėlumos. Tikrai atiduodu sportui visą save. Einu į treniruotes šešis kartus per savaitę“, – savo dienotvarkę apibūdino D. Šerėnaitė.

Organizatorių nuotr.

Ji pripažįsta, kad kartais pavargsta nuo visko, tačiau sustoti neleidžia padarytas įdirbis.

„Tikrai dažnai būna dienų, kad galvoji – viskas, viską baigsiu, man jau užtenka. Bet tada pamąstai, kiek aukoji to laiko, ir nutari, kad nereikia nuleisti rankų. Tėvai manimi tikrai rūpinasi. Nori, kad mano ateitis būtų gera. Jie mane motyvuoja, sako: „nenuleisk tikrai rankų, tu tikrai gali.“ Tai skatina mane“, – teigė jaunoji atletė.

D. Šerėnaitės atsidavimas duoda ir rezultatų. Pernai Baltijos žiemos žaidynėse mergina jaunimo grupėje užėmė 2 vietą, o įvairiose Lietuvos jaunių varžybose ji patenka tarp prizininkų.

Merginos fizinis pasiruošimas atsispindi kūno kultūros pamokose. Visgi ji sako kad kartais pasigenda fizinio aktyvumo iš klasiokų ir rekomenduoja jiems užsiimti sportu.

„Manau, kad jie tikrai turėtų pradėti sportuoti, nes ir atsipalaiduoji, ir smegenys atsigauna. Tiesiog jausiesi kur kas geriau. Man sportas davė ir fizinės jėgos, ir psichologiškai pradėjau ramiau į viską reaguoti. Kaip sako mano tėtis, „turi visada išlikti šaltų nervų“, – aiškino Deimantė.

Praėjusiais metais ji atstovavo savo mokyklai dviračių kroso varžybose.

„Tikrai labai patiko, manau, kad mūsų mokykla galėtų dažniau išvažiuoti į tas varžybas“, – kalbėjo aštuntokė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.