Naujienų srautas

Sportas2019.02.11 11:19

Kova laimėta – Tailandas paleidžia į laisvę Bahreinui neįtinkantį futbolininką

LRT.lt 2019.02.11 11:19

Australijoje gyvenantis Hakeemas al-Araibi pagaliau galės grįžti namo ir pasimatyti su žmona. Daugiau nei 70 dienų Tailando kalėjime praleidęs Bahreino valdžiai neįtinkantis futbolininkas pabėgėlis nebus atiduotas tėvynei, skelbia „The Guardian“.

Apie Bahreine H. al-Araibi gresiantį susidorojimą LRT jau rašė anksčiau.

Dabar atrodo, kad tarptautinis skandalas pagaliau baigtas, nes Tailando pareigūnai sustabdė bahreiniečio ekstradicijos bylą. 25-erių futbolininkas savo buvusioje tėvynėje už akių nuteistas 10 metų laisvės atėmimo bausme už policijos nuovados nuniokojimą.

2014 m. Bahreine policijos sumuštas A. al-Araibi viešai kritikavo Bahreino valdžią ir už tai buvo suimtas ir kalintas. Vėliau vyras pabėgo į Australiją, kur jam buvo suteiktas politinis prieglobstis.

Vis dėlto Bahreinas sugebėjo paskelbti tarptautinę vyro paiešką per Interpolą, nors persekioti pabėgėlius turėtų būti neįmanoma.

H. al-Araibi praėjusiais metais su savo žmona išskrido į Tailandą medaus mėnesiui, tačiau šioje šalyje buvo suimtas, nes Bahreinas reikalavo jį perduoti šios šalies teismui. Kilo didelis tarptautinis skandalas, į kurį įsikišo ir FIFA bei Tarptautinis olimpinis komitetas, įvairios žmogaus teises ginančios organizacijos.

Pats H. al-Araibi neigė savo nusikaltimą ir teigė, kad tiesiog fiziškai nebūtų galėjęs surengti išpuolio prieš policijos nuovadą, nes tą vakarą žaidė Bahreino futbolo lygos rungtynes, kurios tiesiogiai buvo transliuojamos per nacionalinę televiziją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi