Naujienų srautas

Sportas2013.09.03 09:38

Lietuvos rinktinė į Europos čempionatą išskris tik antradienį

Pirmadienio pavakarę iš Kauno oro uosto užsakomuoju reisu į Slovėnijoje rugsėjo 4 dieną prasidėsiantį Europos krepšinio čempionatą turėjo išskristi mūsų šalies rinktinė. Tačiau kelionė prasidėjo nesėkmingai – sugedo krepšininkus turėjęs skraidinti lėktuvas „Airbus A320”. Galiausiai nuspręsta skristi antradienį 10 val. pakaitiniu lėktuvu.

Pirmadienio pavakarę iš Kauno oro uosto užsakomuoju reisu į Slovėnijoje rugsėjo 4 dieną prasidėsiantį Europos krepšinio čempionatą turėjo išskristi mūsų šalies rinktinė. Tačiau kelionė prasidėjo nesėkmingai – sugedo krepšininkus turėjęs skraidinti lėktuvas „Airbus A320”. Galiausiai nuspręsta skristi antradienį 10 val. pakaitiniu lėktuvu.

Lėktuvo, ant kurio šono užrašytas aviakompanijos „Adria Airways“ pavadinimas, gedimas buvo pastebėtas dar orlaiviui nepakilus iš Kauno oro uosto. Krepšininkams ir kitiems rinktinės nariams sulipus į vidų buvo pranešta, kad dėl techninių kliūčių šis orlaivis skristi negalės.

Rinktinės nariai buvo išlaipinti iš lėktuvo, ilgokai laukta sprendimo, ką daryti toliau – ieškoti kito orlaivio ar laukti, kol bus pataisytas šis lėktuvas.

Incidentas pavalandžiui:

20.17 val. Lietuvos krepšinio rinktinės atstovas spaudai Linas Kunigėlis 15min.lt patvirtino, kad komanda dar neišskrido į Slovėniją. „Lėktuvas net nebuvo pakilęs, mes tiesiog jame pasėdėjome ir išlipome. Atrodo, kad kažkas atsitiko su varikliu. Dabar laukiame žinios, kas toliau“, – sakė L.Kunigėlis.

20.37 val. Iki šiol rinktinės nariai nežino, kada jie išskris į Slovėniją. Naujausiais duomenimis, bus ieškoma kito lėktuvo, kuris turėtų krepšininkus nuskraidinti į Slovėniją.
21.08 val.: Paaiškėjo, kad lėktuvas, turėjęs Lietuvos rinktinę nuskraidinti į Liublianą, šiandien jau nepakils. Ruošiamasi atsiųsti kitą lėktuvą. Kol tai įvyks, komanda ruošiasi sėsti į autobusą ir važiuoti pavakarieniauti.

21.19 val. Pranešta, kad Lietuvos rinktinė grįžta į Kauną ir nakvos viešbutyje. Skrydis į Slovėniją numatomas antradienį 10 val. ryte.

21.47 val. Krepšininkai paliko oro uostą, sėdo į autobusą ir išvyko į Kauną.

15min.lt žiniomis, gedimas iš karto nebuvo pašalintas todėl, kad Kauno oro uoste nėra „Adria Airways“ technikų. Jie turėtų atskristi pakaitiniu lėktuvu. Antrasis orlaivis Kauną turėtų pasiekti naktį iš pirmadienio į antradienį.

Prašė laikyti už juos kumščius

Robertas Javtokas, Jonas Valančiūnas ir kiti žaidėjai prieš skrydį paskutinį kartą kalbėjosi su artimaisiais, draugais. Broliai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai, pamatę žurnalistus, paprašė: „Laikykite už mus kumštukus ir labai nekeikite“.

J.Valančiūnas tikino, kad po paskutiniųjų pasirengimo ciklo rungtynių su Gruzija, kurias laimėjo tik po pratęsimo, komanda padarė reikiamas išvadas, per pirmadienį vykusią treniruotę pasikalbėjo su treneriais ir tarpusavyje.

„Skrendame su gera nuotaika, jaučiamės super. Apstumdo mane treneris, kaip mažiausią ir silpniausią, bet nieko (šypsosi, – red. past.). Po paskutinių rungtynių nagrinėjome, kas yra blogai, kas gerai. Dar turėjome šiandien treniruotę, kažką taisėme“, – Kauno oro uoste kalbėjo J.Valančiūnas.

J.Kazlauskas taip pat tikisi, kad žaidėjai suprato savo klaidas ir čempionate neteks su jomis susidurti. Treneris pasidžiaugė, kad rinktinės nariai yra sveiki, ir tikisi, jog pavyks išvengti traumų.

Lietuvos nacionalinė komanda kovas Europos čempionate pradės Jesėnicėje esančioje arenoje. Joje žais B grupės ekipos: Lietuva, Latvija, Serbija, Juodkalnija, Bosnija ir Hercegovina, Makedonija. Pirmasis išbandymas laukia trečiadienio vakarą – akistata su serbais.

M. Kuzminskas: „Pirmos rungtynės visada sunkiausios“

Praėjusį sezoną Kauno „Žalgiryje“ suspindėjęs Mindaugas Kuzminskas teigė, kad rinktinė į Slovėniją skrenda nusiteikusi optimistiškai ir tikisi, kad viskas bus gerai.

Paklaustas, ar nenuvargins trys rungtynės iš eilės čempionato starte, puolėjas sakė: „Mes ir Vilniuje, ir Atėnuose žaidėme tokiu ritmu, tam ruošėmės. O kad ir nuvargins – sąlygos visiems yra vienodos, kitos komandos taip pat žais tokiu pačiu ritmu. Tai normalu ir reikia prie to prisitaikyti.

Pirmas mačas visada yra psichologiškai sunkiausias. Be to, ir mūsų varžovas (Serbija – red. past.) yra vienas pajėgiausių mūsų grupėje, todėl rungtynės bus sudėtingos. Jie žaidžia serbišką klampų, grubų krepšinį, turi vieną ryškiai išreikštą lyderį Nenadą Krstičių, tačiau taip pat yra pavojingi ir visi kiti. Šiais laikais visi moka žaisti krepšinį, o ypač Balkanų šalys“.

J. Kazlauskas: „Atsisveikinti su žaidėjais yra skausmingiausia“

Atokiau nuo žaidėjų skrydžio laukęs Jonas Kazlauskas buvo susikaupęs, ramus ir tarsi atsiribojęs nuo jį supančios aplinkos, tačiau sutiko kelias minutes skirti žiniasklaidos atstovams.

– Ar skrendate su daug neišspręstų kabliukų?, – paklausėme J. Kazlausko.

– Vykstame gerai nusiteikę. Šiandien buvo pakankamai normali treniruotė, pasikalbėjome apie visus tuos atsipalaidavimus, kad iki lėktuvo čia yra paskutinė vieta atsibučiuot, atsisveikint su draugais, pažįstamais. Dar mintys gal kažkur aplinkui, bet ten jau viskas, turime susikaupti, jokio atsipalaidavimo negali būti.

Aišku, stengsimės parodyti geriausia, ką galime, o kaip pavyks – matysime.

– Visų žaidėjų sveikata gera?

– Ačiū. Reikia pabelsti į medį (juokiasi – red. past.).

– Ar galite atskleisti, su kuriuo krepšininku buvo sunkiausia atsisveikinti?

– Man jie visi brangūs, nes įdėta dalis energijos, nervų. Jie yra jauni krepšininkai ir anksčiau ar vėliau, jei ir toliau dirbs kaip iki šiol, jie bus toje komandoje (rinktinėje, – red. past.). Su visais buvo gaila atsisveikinti. Su Adu Juškevičiumi atsisveikinau tik po šiandien vykusios treniruotės, kurioje jis dalyvavo.

Sunku ne tik žaidėjui, bet ir treneriui. Tačiau taip būna visą laiką. Tie atsisveikinimai yra patys skausmingiausi.

– Pirmasis varžovas – Serbija. Kaip vertinate šią komandą?

– Tai pats rimčiausias varžovas, koks tik gali būti. Pirmos varžybos ir jau pats rimčiausias išbandymas. Tai labai disciplinuota, pakankamai gerai sukomplektuota ekipa. Turi daug stiprių pusių, ypač – Krstičių baudos aikštelėje.


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi