2019.02.10 23:25

Eurolygos jaunimo turnyro atrankos finale – „Žalgirio“ triumfas prieš „Rytą“

LRT.lt2019.02.10 23:25

Kaune vykusią Eurolygos jaunimo turnyro atranką laimėjo šeimininkai. Kelialapį į pagrindinį turnyrą Vitorijoje iškovojo jaunieji „Žalgirio“ krepšininkai.

Nė karto nesuklupę kauniečiai principiniame finalo mūšyje nugalėjo pernai pagrindinį turnyrą Belgrade laimėjusį Vilniaus „Ryto“ jaunimą.

Nuo pirmųjų minučių dominavę Manto Šerniaus auklėtiniai sekmadienio popietę šventė pergalę 92:79 (20:12, 21:20, 27:22, 24:25).

Turnyro naudingiausiu žaidėju pripažintas finale siautėjęs Kerras Kriisa. 18-metis estas finale pelnė 27 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

4 tritaškius iš 5 pataikiusio atakų organizatoriaus pasirodymas finale įvertintas 30 naudingumo balų.

Viso turnyro metu estas vidutiniškai rinko po 19 taškų, 5,5 rezultatyvaus perdavimo ir 23 naudingumo balus per rungtynes.

Čempionų titulo gynybą baigę vilniečiai finalo susitikime vertėsi be vieno savo lyderių Mareko Blaževičiaus, kuris grupės etapo mače susižeidė čiurną.

Eurolygos jaunimo turnyro finalinės kovos vyks gegužės 16-19 dienomis pagrindinio Eurolygos turnyro finalo ketverto metu.

Per visą istoriją „Žalgiris“ ir „Rytas“ Eurolygos jaunimo turnyrą yra laimėję po du kartus. Tris kartus kauniečiai liko antri, o vilniečiai antra vieta tenkinosi vieną kartą.

„Žalgiris“: Kerras Kriisa 27 (4/5 trit.), Gabrielius Čelka 17, Gytis Mačionis 15, Laurynas Vaištaras ir Edgaras Preibys po 11.