Sportas

2019.02.10 09:11

„Grizzlies“ marškinėlius pasimatavęs J. Valančiūnas: dabar man patinka džiazas ir barbekiu, taip?

LRT.lt 2019.02.10 09:11

„Sveiki, malonu su jumis susipažinti“ – prieš savo pirmąjį interviu Memfyje su žurnalistais mandagiai pasisveikino Jonas Valančiūnas. Pirmą kartą karjeroje išmainytas lietuvis naują etapą „Grizzlies“ klube pasitinka gera nuotaika.

Į Memfį atvykęs J. Valančiūnas jau pasimatavo „Grizzlies“ marškinėlius. Tiesa, kol kas jis apsivilko tik treniruočių, o ne rungtynių aprangą. Nykščio traumą išsigydžiusiam centrui debiutuoti naujame klube sutrukdė pašalinės problemos.

„Grizzlies“ pergalingas rungtynes prieš Naujojo Orleano „Pelicans“ lietuvis stebėjo iš šalies dėl nesutvarkytų imigracijos dokumentų. Pasak pranešimų, visą savo karjerą už Atlanto praleidęs Kanadoje, J. Valančiūnas laukia leidimo gyventi JAV teritorijoje.

„Pastarosios 48 valandos buvo pašėlusios logistine prasme. Nesitikėjau, kad teks susirinkti visus savo daiktus ir kraustytis į naują vietą. Tai buvo sunku, bet galiausiai esu čia, sudalyvavau pirmoje treniruotėje ir esu pasiruošęs.

Tai jauna organizacija, daug naujų ir jaunų vaikinų. Mūsų tikslas – laimėti kuo daugiau rungtynių. Atrodo, kad dar liko 26 mačai reguliariajame sezone, todėl turime pasistengti, pasiekti daug pergalių ir pakilti į aštuntąją vietą.

Žaisiu greta Jareno Jacksono, o jis yra labai talentingas vaikis. Nors yra labai jaunas, jis jau įrodė, jog yra puikus krepšininkas. Jo laukia šviesi ateitis“, – žurnalistams dėstė J. Valančiūnas.

Paprašytas prisistatyti „Grizzlies“ gerbėjams, aukštaūgis vardino pagrindines savo stiprybes, o paklaustas, ką žino apie Memfį, pralinksmino žurnalistus prabilęs apie savo naujus pomėgius.

„Aš fiziškas vyrukas. Man patinka kontaktas, aš žaidžiu savo komandos draugams. Tokia yra mano vizija – viskas dėl komandos. Asmeniniai dalykai nėra svarbūs. Tai komandinis sportas, kurį vienu metu kartu žaidžia penki žmonės. Turime būti išvien.

Dabar man patinka džiazas ir barbekiu, taip? (juokiasi) Dar nepažįstu Memfio. Tai Vakarų pakrantė, man nėra tekę čia praleisti daug laiko“, – sakė J. Valančiūnas, kuriam „Grizzlies“ ekipoje apsiprasti padės vyriausiojo trenerio J.B. Bickerstaffo asistentas Jerry Stackhouse'as, kartu su lietuviu anksčiau dirbęs „Raptors“ klube.

Nuo gruodžio 12-osios nerungtyniavusio vidurio puolėjo debiutas Memfyje turėtų įvykti antradienį, kai priešpaskutinę vietą Vakarų konferencijoje užimanti „Grizzlies“ komanda namuose priims San Antonijaus „Spurs“ krepšininkus.

26 metų 211 cm ūgio krepšininkas šį sezoną NBA pirmenybėse per rungtynes vidutiniškai pelno po 12,8 taško bei sugriebia po 7,2 atšokusio kamuolio. Jo naująją komandą nuo 8-osios vietos Vakaruose šiuo metu skiria 8 pergalės.