Sportas

2019.02.09 15:12

Jaunieji sportininkai išlydėti į Europos jaunimo olimpinį festivalį

Inga Necelienė, LRT.lt2019.02.09 15:12

Vasario 9-osios rytą Vilniaus oro uoste jaunieji Lietuvos žiemos sportininkai buvo palydėti į Europos jaunimo olimpinį žiemos festivalį, kuris vasario 10–15 d. vyks Sarajeve. Palydėtuvėse dalyvavusi KKSD vadovė Kornelija Tiesnesytė trispalvę perdavė Lietuvos komandos kapitonui Motiejui Morauskui.

„Linkiu pakovoti – pirmiausia su savimi. Ir pasiekti geriausių savo rezultatų. Visiems sėkmės“, – sportininkų ir trenerių delegacijai linkėjo K. Tiesnesytė.

Į Europos olimpinį jaunimo žiemos festivalį, kuris vasario 10–15 d. vyks Sarajeve, išvyko 11 Lietuvos sportininkų: keturi slidininkai, keturi biatlonininkai, dvi kalnų slidininkės ir snieglentininkas. Dėl traumos Sarajeve nečiuoš, nors tokią teisę buvo iškovojusi, dailiojo čiuožimo atstovė Paulina Ramanauskaitė. Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje varžysis per pusantro tūkstančio sportininkų iš 50 Europos valstybių.

„Nuotaikos puikios, esame gerai nusiteikę“, – sutartinai tvirtino komandos kapitonas M. Morauskas ir jo treneris bei tėtis Artūras Morauskas.

„Komandos kapitono ir vėliavnešio pareigos papildomai neslegia, kaip tik gerai – garbė nešti vėliavą. Sarajevo trasa, kurią jau išbandžiau, nėra itin sudėtinga, bet joje ką yra veikti. Taigi stengsiuosi padaryti viską, ką galiu. Dauguma varžovų bus pažįstami, nes visi snieglentininkai, galima sakyti, yra kaip viena didelė šeima. Kiek tiksliai bus varžovų, sužinosime jau Sarajeve. Bet kiek jų bus, tiek reikės stengtis nugalėti“, – sakė M. Morauskas.

Iš visų jaunųjų žiemos sportininkų 16-metis snieglentininkas M. Morauskas turi sukaupęs daugiausiai tarptautinių varžybų patirties. Su juo šiame festivalyje siejama daugiausia vilčių. Ir tam pagrindo yra: sausio pradžioje Serbijoje vykusiose Tarptautinės slidinėjimo sąjungos snieglenčių varžybose „ABC Cup“ vilnietis iškovojo du sidabro medalius, o vasario pradžioje išbandė Sarajevo festivalio snieglenčių trasą varžydamasis Europos taurės varžybų etape ir liko šalia prizininkų pakylos.

Festivalyje su geriausiais 14–18 metų Europos snieglentininkais lietuvis varžysis akrobatinio nusileidimo („slopestyle“) rungtyje, kurioje vertinamas triukų sudėtingumas ir atlikimo kokybė. Pats M.Morauskas neslepia, kad norėtų atlikti savo programą be klaidų ir patekti ant prizininkų pakylos.

Motiejus Morauskas, Sauliaus Čirbos nuotr.

Biatlonininkai varžysis sprinto ir individualioje rungtyje. Dar bus mišri estafetė, bet joje dalyvauti trūksta vienos merginos – į Sarajevą vyksta trys vaikinai ir viena mergina: Sara Urumova, Romualdas Aleksandrovas, Darius Dinda ir Gytis Mikoliūnas.

„Rimtai ruošiamės visą sezoną. Olimpinis komitetas finansavo stovyklas, buvome Lenkijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Estijoje. Dabar buvome pasaulio jaunimo čempionate, kuriame G. Mikoliūnas individualioje sprinto rungtyje aplenkė visus mūsų kaimynus. Taigi, tarptautinį krikštą sportininkai jau gavo. Jaučiamės gerai pasirengę. Tie patys varžovai bus ir Sarajeve. Patys biatlonininkai gerai nusiteikę ir laukia starto, kuris bus vasario 12 ir 13 dieną“, – sakė biatlonininkų treneris Marijanas Kačianovskis.

Biatlonininkams šios Sarajeve vykstančios varžybos ypatingos dar ir tuo, kad tose pačiose trasose ir tomis pačiomis dienomis kaip šis jaunimo festivalis 1984 m. žiemos olimpinėse žaidynėse varžėsi biatlonininkas Algimantas Šalna, kuris iš Sarajevo grįžo su olimpiniu biatlono estafečių aukso medaliu. „Labai daug sutapimų. Turbūt jie ką nors reiškia“, – šypsojosi M. Kačianovskis.

Trenerio Algio Drūsio vadovaujamą slidininkų komandą sudaro Edvinas Šimonutis, Gabrielius Paukštė, Fausta Repečkaitė ir Emilija Siavro. Prieš pat festivalį slidininkai dalyvavo treniruočių stovyklose Ukrainoje ir Austrijoje. E. Šimonutis su G. Paukšte dalyvaus 7,5 km klasikiniu stiliumi, 10 km sprinto ir mišrios estafetės varžybose. Tokias pat rungtis teks įveikti ir merginoms, tik joms vietoje 10 km reikės šliuožti perpus trumpesnę distanciją – 5 km.

„Buvo tikrai normalus pasirengimas, dabar tik reikia sveikatos“, – sakė A.Drūsys. O paklaustas apie slidininkams keliamus tikslus atsakė: „Būtų puiku, jeigu visi jie pasiektų savo asmeninius rezultatus. Principas – nugalėti save.“

„Reikia gerai nusiteikti ir viskas bus gerai“, – prieš kelionę sakė F. Repečkaitė, kuriai iškeltas tikslas aplenkti 25 proc. varžovių.

„Varžybų klasikiniu stiliumi gal labiau laukiu nei sprinto, – prisipažino E. Šimonutis. – O kokia bus trasa, teks prisitaikyti ir tokią įveikti. Juk visiems varžovams sąlygos vienodos“, – sakė slidininkas, kuriam nustatytas tikslas – patekti į trisdešimtuką. „Pasiruošimas geras buvo, tai gal ir realus dalykas“, – svarstė E. Šimonutis.

Slalomo ir didžiojo slalomo jėgas bandys dvi Lietuvos kalnų slidininkės – Smiltė Bieliūnaitė bei Dorotėja Juknevičiūtė. Jų trenerė – trenerė Anžela Aleksandravičienė. Jau šešerius metus besitreniruojančiai kaunietei S.Bieliūnaitei labiau patinka slalomas. Abi kalnų slidininkės prieš festivalį buvo išvykusios į treniruočių stovyklą Švedijoje.

Kaip minėta, dėl traumos į festivalį neišvyko dailiojo čiuožimo atstovė P. Ramanauskaitė, su kuria buvo siejamos didelės viltys, nes 2018-ieji jai buvo sėkmingi: Tarptautinės čiuožimo sąjungos jaunimo iki 21 m. dailiojo čiuožimo „Grand Prix“ etapo „Amber Cup“ varžybose tarp solisčių Paulina liko devinta, gruodį pirmąkart tapo Lietuvos suaugusiųjų čempione ir iškovojo kelialapį į 2019 m. Europos suaugusiųjų čempionatą.

„Labai gaila, nes mergina tikrai stipri, bet sportas – žiaurus. Pastarosiose varžybose dar prieš Europos suaugusiųjų čempionatą patyrė traumą ir gydytojai jai vykti neleido, nors su medikais darėme viską, kas įmanoma. Bet stresinis pėdos lūžis – labai rimta trauma. Paulinos kita čiuožėja pakeisti negalėjome, nes visos mūsų mergaitės šiam festivaliui per jaunos. Daug tikėjomės, bet toks yra sportas“, – apgailestavo Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.