Sportas

2019.02.09 14:56

Tragedija Brazilijoje: gaisre žuvo 10 jaunųjų „Flamengo“ futbolininkų

LRT.lt 2019.02.09 14:56

Braziliją penktadienį sukrėtė tragedija. Šalies didmiestyje Rio de Žaneire užsiliepsnojo „Flamengo“ klubo jaunimo akademija.

Pasak pranešimų, akademijos bendrabutyje kilusio gaisro metu žuvo 10 jaunųjų futbolininkų, o dar trys buvo sužeisti.

Žuvusiųjų vaikinų amžius – nuo 14 iki 17 metų.

Trys sužeistieji vaikinai išgabenti į ligoninę. Vieno iš jų būklė yra kritinė – ugnis sudegino 30 proc. penkiolikmečio kūno.

„Tai yra didžiausia tragedija per 123 metų klubo egzistavimo istoriją“, – sakė sukrėstas „Flamengo“ prezidentas Rodolfo Landimas.

„Flamengo“ yra vienas garsiausių ir tituluočiausių Pietų Amerikos futbolo klubų. Praeityje jame žaidę legendiniai Zico ir Ronaldinho po tragedijos pareiškė aukų šeimoms užuojautą.

Ypatingai naujienos apie gaisrą sukrėtė šiuo metu Madrido „Real“ garbę ginantį Brazilijos futbolo supertalentą Vinicių Juniorą. Aštuoniolikmetis pats dar prieš dvejus metus gyveno degusiame bendrabutyje.

„Drebu pagalvojęs, jog pats neseniai ten leidau dienas ir naktis. Negaliu patikėti ir meldžiuosi už visus nukentėjusius. Melskimės visi. Tegul Dievas būna su visų jų šeimomis“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė „Real“ puolėjas.

Jaunųjų futbolininkų apgyvendinimas akademijose – dažna praktika Brazilijoje, kur komandos dažnai ugdo talentus iš skurdžiai gyvenančių šeimų.

Futbolininkų bendrabučiai dažnai nepasižymi geromis gyvenimo sąlygomis. Pastaruoju metu dėl nesaugaus sportininkų apgyvendinimo žiniasklaidos dėmesio buvo sulaukusios „Vasco da Gama“, „Parana“ ir „Botafogo“ ekipos.