Sportas

2019.02.08 15:45

Tarptautinis parolimpinis komitetas panaikino Rusijos suspendavimą

BNS2019.02.08 15:45

Tarptautinis parolimpinis komitetas (TPK) penktadienį nusprendė panaikinti Rusijos suspendavimą, daugiau kaip prieš dvejus metus paskelbtą dėl jos dopingo programos.

TPK teigimu, Rusijos sporte įvyko pakankamai reformų, kad būtų užkirstas kelias dopingo vartojimui ir valdžios kišimuisi, taigi, rusų sportininkams su išlygomis bus leista dalyvauti 2020-ųjų Tokijo parolimpinėse žaidynėse su savo valstybės vėliava.

2016 metais TPK suspendavo Rusiją, kai buvo paviešinti faktai apie šioje šalyje valstybės lygiu vykdytą sportininkų dopingo programą. Šią programą savo ataskaitoje Pasaulinei antidopingo agentūrai (WADA) detaliai aprašė kanadietis teisininkas Richardas McLarenas.

TPK prezidentas Andrew Parsonsas sakė, jog „praėjus 29 mėnesiams TPK valdytojų taryba tvirtai įsitikinusi, kad daugiau nebereikia laikyti RPK (Rusijos parolimpinio komiteto) suspenduoto ir kad tai nebėra proporcinga dabartinei situacijai“.

Pasak jo, TPK manymu, Rusija „tikriausiai niekada nepriims“ R. McLareno ataskaitos išvadų, nors anksčiau tai buvo viena iš sąlygų, kad RPK suspendavimas būtų panaikintas.

Kremliaus atstovas sakė, kad Rusija yra patenkinta sprendimu.

„Nepaprastai džiaugiamės dėl savo parolimpinių atletų, – sakė Dmitrijus Peskovas. – (Rusijos prezidentas Vladimiras) Putinas visuomet demonstravo jiems visišką ir besąlygišką paramą.“

„Tikimės, kad konstruktyvus ir skaidrus darbas sudarys sąlygas Rusijos sporto pareigūnams užversti savo santykių su tarptautinėmis institucijomis puslapį“, – pridūrė D. Peskovas.

TPK nurodė, kad draudimas bus atšauktas iki šių metų kovo 15 dienos, jei RPK laikysis griežtų kriterijų.

„2016 metų rugpjūtį TPK suspendavo RPK, nes tai buvo būtina ir proporcinga tuometinei situacijai, ir reikalinga siekiant užtikrinti „švarų“ sportą“, – sakoma TPK prezidento A. Parsonso pareiškime.

TPK nurodė, kad RPK, vadovaujant WADA, įgyvendino griežtą tikrinimo programą, inicijavo antidopingo švietimo programą sportininkams bei treneriams ir dabar atitinka suspendavimo panaikinimui būtinus kriterijus, kuriuos turi išlaikyti.

Po skandalingos R. McLareno ataskaitos Rusijai buvo uždrausta dalyvauti 2016 metų vasaros olimpinėse ir parolimpinėse žaidynėse, taip pat 2018 metų žiemos olimpinėse ir parolimpinėse žaidynėse.

Tačiau kai kuriems rusų sportininkams, kurie nebuvo įkliuvę dėl dopingo, buvo leista varžytis olimpiadoje su neutralia vėliava.

Pernai vasarį TOK panaikino draudimą sportininkams varžytis būsimose vasaros ir žiemos olimpiadose, o parolimpiečių komandos suspendavimo panaikinimas yra naujausias Rusijos reabilitavimo olimpiniame judėjime žingsnis.

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) vis dar oficialiai draudžia Rusijos sportininkams dalyvauti varžybose.

Tačiau praėjusį mėnesį IAAF leido 42 rusų sportininkams grįžti į varžybas su neutralia vėliava. Šiemet Dohoje Katare vyks lengvosios atletikos pasaulio čempionatas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.