Sportas

2019.02.08 09:55

UEFA prezidentu perrinktas A. Čeferinas

LRT.lt 2019.02.08 09:55

Ketvirtadienį Romoje (Italija) vyko 43-as UEFA kongresas, kurio pagrindinis akcentas – prezidento rinkimai. Vieninteliu kandidatu juose buvo dabartinis UEFA vadovas Aleksandras Čeferinas, kurį 55 Europos futbolo nacionalinės asociacijos vienbalsiai perrinko antrai ketverių metų kadencijai.

Kongrese dalyvavo ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovai – prezidentas Tomas Danilevičius, pirmasis viceprezidentas Vidmantas Butkevičius ir generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, rašoma pranešime spaudai.

T. Danilevičius džiaugėsi, jog slovėnas tęs darbus būdamas vienijančiu lyderiu: „Vadovaujant A. Čeferinui, jaučiama vienybė tarp organizacijos nariu. Pats prezidentas gerai supranta mažųjų futbolo šalių problematiką ir jo durys yra atviros visiems. Tai parodo ir per pastaruosius metus turėti konstruktyvūs mūsų susitikimai, Lietuvoje vykęs A. Čeferino vizitas, kuris paskatino bendros LFF ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo grupės atsiradimą ir jos pradėtą veiklą.“

UEFA Kongrese taip pat buvo pristatyta 2019–2024 m. UEFA strategija, kuri buvo kurta konsultuojantis su Europos futbolo nacionalinėmis asociacijomis, lygomis, klubais ir žaidėjais. Strategijoje labiausiai kreipiamas dėmesys į progresyvių iniciatyvų bei programų, skirtų futbolo vystymuisi, įgyvendinimui per ateinančius penkerius metus. Tai įtraukia gerojo valdymo tobulinimą visuose lygiuose, futbolo dalyvių didinimą, galimybę komandoms dažniau žaisti oficialiose varžybose ir kitus aspektus.

LFF nuotr.

Kongrese buvo renkami septyni UEFA Vykdomojo komiteto (2019–2023 m. kadencijai) nariai, taip pat patvirtintas 2019–2020 m. biudžetas.

Romoje taip pat posėdžiavo UEFA Vykdomasis komitetas. Vienas pagrindinių jo sprendimų buvo padidinti 2021 m. Europos U-21 čempionato pagrindinio etapo dalyvių skaičių nuo 12 iki 16 komandų. Posėdyje patvirtinti ir ateinančių sezonų UEFA vykdomų varžybų nuostatai.

Kitas UEFA kongresas vyks 2020 m. kovo 3 dieną Amsterdame (Olandija).