Naujienų srautas

Sportas2019.02.08 10:10

Torontas išlydi J. Valančiūną: jis buvo tikras džentelmenas

LRT.lt 2019.02.08 10:10

Sprendimas išmainyti Toronto „Raptors“ marškinėlius nuo 2012 metų vilkėjusį Joną Valančiūną nuliūdino ne tik šios komandos sirgalius, bet ir trenerį bei sporto žurnalistus.

26 metų 213 cm ūgio lietuvis į keliasi į Memfio „Grizzlies“ kartu su Delonu Wrightu ir CJ Milesu. Taip pat Memfio klubui pridedamas ir 2024 metų naujokų biržos antrojo rato šaukimas.

„Raptors“ ekipa mainų būdu gavo NBA žvaigždę Marcą Gasolį.

„Atmosfera viešbutyje, mano kambaryje buvo liūdna. Mes su JV praleidome daugybę laiko kartu. Kuomet penkerius metus dirbau trenerio asistentu, mes kartu žiūrėjome filmus, ne kartą dėl jo lankiausi Lietuvoje. Taip pat Budapešte stebėjau jį atstovaujant Lietuvai. Šiandien jam pasakiau: „Daugiau jokių kelionių į Lietuvą“. Jis atsakė: „Nagi, tu vis tiek gali atvykti“. Galbūt juokinga dabar kalbėti apie šį trenerio ir žaidėjo susitarimą, tačiau, manau, kad mes tapome draugais visam gyvenimui. Aš jo tikrai pasiilgsiu ir jau dabar ilgiuosi“, – po naujienų apie mainus kalbėjo komandos vairininkas Nickas Nurse.

„Raptors“ klubas socialiniame tinkle taip pat padėkojo už „septynis stiprius sezonus“ ir iškyrė, kad JV yra antras pagal atkovotus kamuolius (3961) klubo istorijoje.

Apie lietuvį, kuris „Raptors“ gretose sužaidė 470 rungtynių (šeštas rezultatas klube) ir per jas pelnė 5524 taškus (septintas rezultatas) ir blokavo 479 metimus (trečias rezultatas), gerai atsiliepė ir komandos prezidentas Masai Ujiri.

„Jis yra numeris 1 – pirmos komandos stiprus vyrukas, kuris dėl mūsų atidavė visą save. (...) Mums pasisekė, kad turėjome Joną septynerius metus Toronte. Jis yra protingas, profesionalus ir mes visi esame dėkingi už tai, ką jis padarė mūsų klubui“, – teigė M. Ujiri.

Lietuvis paskutinį kartą „Raptors“ garbę gynė dar praėjusių metų gruodžio 12 dieną, kuomet patyrė piršto traumą. Šį penktadienį jau buvo ruošiamasi lietuvio sugrįžimui į aikštelę, tačiau dar prieš prasidedant rungtynėms buvo paskelbta apie mainus.

Sunkų periodą be lietuvio išgyvenusi „Raptors“ nuo šiol galės remtis M. Gasoliu, tačiau lietuvis, panašu, buvo itin svarbus komandai ir morališkai.

„J. Valančiūno trūks aikštelėje, tačiau M. Gasolis užpildys tą tuštumą. Tačiau sunku surasti geresnį žmogų – jis yra tikras džentelmenas savo komandos draugams, sirgaliams, žiniasklaidai. Jis yra itin paprastas vaikinas su solidžiu humoro jausmu. Linkiu jam visko, ko geriausia (....) Vienas svarbiausių dalykų apie JV – jis žiūri tau į akis, paspaudžia ranką, laiko tave lygiu. Tai įspūdis, kurį visada turėjau apie jį. Tie santykiai su kitais žaidėjais ir žurnalistais... Mes visi iš jo galėtume iš jo pasimokyti“, – savo „Twitter“ paskyroje rašė sporto žurnalistas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi