Naujienų srautas

Sportas2019.02.07 15:16

„Vyčio“ žaidėjas P. Beliavičius: smagu žaisti, kai viskas išeina lyg iš natų

LRT.lt 2019.02.07 15:16

Nacionalinės krepšinio lygos karščiausia komanda šiuo metu yra Šakių „Vytis“, nepralaimintis jau keturiolikos rungtynių iš eilės. Paskutinį kartą Eriko Kučiausko vadovaujama komanda nesėkmę šioje lygoje patyrė dar praėjusių metų gruodžio 7 dieną, o nuo to laiko komandos žaidimas tik gerėja, rašoma pranešime spaudai.

Šį savaitgalį „Vyčio“ laukia dar du iššūkiai: penktadienį NKL savaitės rungtynėse Šakiuose „Vytis“ susitiks su Telšių „Telšiais“, o šeštadienį laukia išvyka į Palangą, kur varžovu bus „Kuršių“ komanda.

Apie įspūdingą pergalių seriją, komandos naujoką bei šiemet dar neįveiktus „Kuršius“ oficialiai „Vyčio“ svetainei pasakojo Paulius Beliavičius. 

Pasak rezultatyviausio šio sezono „Vyčio“ krepšininko, dabartinė komandos sportinė forma yra tik sunkaus darbo rezultatas.

„Manau, kad dabar skiname savo sunkaus darbo vaisius. Prieš sezoną ir jo pradžioje turėjome labai daug fizinio pasirengimo treniruočių, sunkiai dirbome ir visą laiką palaikėme formą. Tarpušvenčiu turėjome laisvesnį treniruočių grafiką ir kūnai tą pajautė. Dar ir dabar su treneriu Daugirdu vis išeiname sportuoti į lauką, darome pratimus, bėgame ir tai duoda naudos. Vis tik, antroje sezono pusėje jau reikia tos įvairovės. Viskas susidėjo į vieną vietą ir šiuo metu viskas vyksta lengviau. Laisviau žaidžiame, geriau pataikome“,– pagrindines sėkmingos serijos priežastis išskyrė vidutiniškai 14,8 taško per rungtynes renkantis krepšininkas.

Pralaimėjęs pirmas sezono rungtynes „Vytis“ vieną puikią pergalių seriją jau turėjo – sezono pradžioje komanda turėjo aštuonių iš eilės laimėtų rungtynių seriją. Tiesa, pasak ilgamečio „Vyčio“ žaidėjo, dabartinės serijos metu komandos žaidimas yra kur kas geresnis. 

„Turbūt, kad geresnį žaidimą demonstruojame dabar, nes po rungtynių mūsų sirgaliai vis ateina pasveikinti, pakalbame ir tikrai sulaukiame gerų komentarų. Treneris taip pat yra liaupsinamas, nes mes žaidžiame laisviau, geriau juda kamuolys, primetame daugiau taškų ir tas žaidimas yra malonus akiai. Lygiai taip pat ir mums yra smagiau žaisti, kai viskas gaunasi lyg iš natų. Juk kartais būna, kad niekas nesigauna, viską darai per sunkumus ir nėra malonumo. Dabar viskas atvirkščiai – visi žino savo vietas, žino kur atsistoti, kur bėgti ir tikrai jaučiasi labai geras susižaidimas. Galbūt sezono pradžioje, pasikeitus treneriui, buvo naujos sistemos ir reikėjo laiko, bet dabar visi jau prisitaikė ir dabar vieni kitus supranta iš pusės žvilgsnio“,– svarstė labiausiai patyręs Šakių ekipos narys.

Sutapimas ar ne, bet kartu su pergalių serija prie komandos prisijungė ir Lukas Grabauskas, kuris labai greitai rado savo vietą Eriko Kučiausko sistemose ir yra itin naudingas „Vyčio“ žaidėjas. Beje, L. Grabausko atvykimas geriau jaustis leidžia ir P. Beliavičiui.

„Į komandą Lukas įsiliejo tikrai puikiai. Jis daug metų žaidęs Nacionalinėje krepšinio lygoje ir nors visada būdavo kitoje barikadų pusėje, daugumą mūsų komandos žaidėjų jis gerai pažinojo. Aišku, jam reikėjo laiko suprasti taktiką, bet ilgai su tuo jis neužtruko. Manau, kad labai gerai, kad jis mus papildė, nes tokios pozicijos žaidėjo reikėjo. Įžaisti kamuolį dažnai teko ir man, bet man pačiam mielesnė pozicija yra atakuojančio gynėjo arba lengvojo krašto, tad kai atvyko Lukas, visi esame savo vietose“,– pasakojo vienas iš „Vyčio“ lyderių.

Šakių „Vytis“ šiame NKL sezone šiuo metu yra patyręs vos septynis pralaimėjimus, tačiau net du iš jų buvo patirti prieš Palangos „Kuršius“, su kuriais akistata laukia jau šeštadienį. Tai yra vienintelė komanda, kurios „Vytis“ šiame sezone dar neįveikė.

„Pirmose sezono rungtynėse dar tikrai nebuvome geriausios sportinės formos, nes daugiau investavome į fizinį pasirengimą, kuris vaisių duoda dabar. Tada kova vyko iki pat galo ir tikrai nebuvo lengva žaisti su jais, nes „Kuršiai“ yra gera komanda. Labai gerai sukomplektuota, kiekvienoje pozicijoje turinti pajėgių žaidėjų, gerą trenerį ir žinoma turinti savo arkliuką Jaleną Riley. Jį visi bando stabdyti įvairiausiais būdais, bet visiems jis primeta tų taškų ir renka daug naudingumo balų. Jis yra tikras komandos lyderis ir sakyčiau, kad jau daugybę metų Nacionalinėje krepšinio lygoje tokio lygio krepšininko matyti neteko. Pralaimėjome abu kartus, bet tikrai nebuvo taip, kad žaidimas vyktų į vieną krepšį.

Žinoma, dabar norime ir toliau tęsti savo pergalių seriją bei įveikti tą komandą, kurios šiame sezone dar neįveikėme. Nenorime leisti jiems galvoti, kad jie mums yra neįveikiami“,– kovingai nusiteikęs buvo P. Beliavičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi