Naujienų srautas

Sportas2019.02.07 13:30

VHC „Šviesa“ treneris A. Taraskevičius: bosniai – įveikiami priešininkai

LRT.lt 2019.02.07 13:30

Jau šeštadienį, vasario 9 d., 17 val. Lietuvos edukologijos universiteto sporto salėje Vilniaus rankinio klubas „Šviesa“ sieks pergalės Europos Iššūkio taurės aštuntfinalio rungtynėse prieš Bosnijos ir Hercegovinos „Borac“ klubą. Nors kova nebus lengva, ir komandos treneris Antanas Taraskevičius, ir žaidėjai jaučiasi tvirtai bei tikina, kad bosniai yra parankus varžovas vilniečiams, rašoma pranešime spaudai.

„Bosnijos ir Hercegovinos „Borac“ klubas tikrai nėra pats stipriausias varžovas. Mūsų komandai bosniai įveikiami priešininkai. Su „Borac“ komanda esame gana gerai susipažinę, išstudijavome jų žaidimą ir galiu pasakyti, kad mūsų pranašumas yra greitas žaidimas. Bosniai labiau linkę žaisti lėtesnį jėgos rankinį. Tad savo greitumu šeštadienį turėsime įveikti svečių jėgą,“ – sako treneris A. Taraskevičius. 

Bosnijos ir Hercegovinos „Borac“ klubas turi ilgą istoriją ir yra viena stipriausių komandų savo šalyje. „Borac“ komandoje daug aukštaūgių žaidėjų, kurie pasižymi stipriais tolimais metimais. Bene didžiausias iššūkis, su kuriuo teks susidoroti „Šviesos“ rankininkams bus svečių centrinė gynyba.  

„Bosnių komandoje yra du labai stiprūs kairiarankiai – tai pusiau dešinio krašto puolėjas Deanas Sesicius ir krašto puolėjas Milosas Njezicius. Jie mums gali pridaryti bėdų, tačiau mes tam ruošiamės ir dėliojame įvairius variantus, kaip mūsų gynėjai galėtų apsiginti prieš šiuos bosnių puolėjus. Jei pavyks prieš šiuos žaidėjus sustiprinti gynybą, pusę darbo jau būsime padarę“, – optimizmu trykšta A. Taraskevičius. 

Be gynybos trenerį šiek tiek neramina ir dėl ligų bei traumų praretėjusios žaidėjų gretos. Gali būti, kad šeštadienį VHC „Šviesa“ negalės padėti Artūras Švilpa, tačiau kiti žaidėjai nusiteikę kovoje atiduoti visas jėgas.

„Mūsų žaidėjai šeštadienio mačui nusiteikę labai kovingai. Galvojame ir akcentuojame ne tai, kokie yra jie, o tai, kokie būsime mes. Esame ryžtingi ir nesižvalgome į šalis. Eisime iki galo. Priešininkas laukia galingas, aišku, kad rungtynės bus sudėtingos, tačiau pirmąsias rungtynes žaisime namuose. Tikiu, kad namų sienos ir sirgalių palaikymas mums suteiks šiokio tokio pranašumo“, – sako komandos „Šviesa“ kapitonas Tomas Bernatavičius.

Kolegai antrina ir buvęs komandos kapitonas Valdas Drabavičius: „Pastaruoju metu mus lydėjo pergalės, tad komandoje mikroklimatas labai geras. Bosnių komanda – stipri, tačiau mes tikrai galime su ja kovoti. Jei pavyktų patekti į Europos Iššūkio taurės ketvirtfinalį, mums, klubui, tai būtų didžiulis laimėjimas. Manau, tai būtų gerai visam Lietuvos rankiniui – tokios pergalės padeda atkreipti visų dėmesį.“

Jei VHC „Šviesa“ pavyktų įveikti aštuntfinalio barjerą ir nukeliauti į Iššūkio taurės turnyro ketvirtfinalį, tai būtų aukščiausias pasiekimas ne tik sostinės klubo, bet ir visų Lietuvos rankinio klubų istorijoje. Be VHC „Šviesa“ iki EHF Iššūkio taurės turnyro aštuntfinalio nukeliauti 2012 m. yra pavykę tik Klaipėdos „Dragūnui“.

Mačas tarp VHC „Šviesa“ ir Bosnijos ir Hercegovinos „Borac“ komandų vyks vasario 9 d. Lietuvos edukologijos universiteto sporto salėje, Vilniuje. Rungtynių pradžia 17 val. Įėjimas nemokamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi