Sportas

2019.02.07 16:51

D. Adomaitis apie rinktinės kandidatus: žaidėjai, kurie dominuoja savo komandose, privalo gauti šansą

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis ketvirtadienį paskelbė nacionalinės komandos kandidatų, kurie galėtų žaisti paskutiniame Pasaulio taurės atrankos „lange“, sąrašą.

Lietuvos rinktinė yra užsitikrinusi kelialapį į pagrindinį turnyrą, tačiau dar nėra užsitikrinę pirmosios vietos J grupėje. 

Vasario 22 dieną lietuviai išvykoje žais su grupės autsaideriais Nyderlandų krepšininkais, o vasario 25 dieną Klaipėdos „Švyturio“ arenoje priims Italijos rinktinę.

Rinktinės kandidatai:

Gynėjai: Šarūnas Vasiliauskas, Žygimantas Janavičius, Dovis Bičkauskas, Paulius Valinskas, Renaldas Seibutis, Adas Juškevičius

Puolėjai: Arnas Butkevičius, Rokas Giedraitis, Edgaras Želionis, Eimantas Bendžius, Gytis Masiulis, Arnoldas Kulboka

Vidurio puolėjai: Egidijus Mockevičius, Martinas Geben, Martynas Echodas

„Yra naujų žaidėjų, norime pažiūrėti, kaip jie atrodys šiame trumpame „lange“, – spaudos konferencijoje sakė D. Adomaitis. – Norime, pažiūrėti, kaip jie atrodys rinktinėje. Matome juos rungtynėse, matome, kad jie žaidžia geriausius savo sezonus, todėl jie yra verti savo šanso“.

Treneris atskleidė, kad E. Mockevičius rinktinei galėtų padėti išspręsti problemą dėl atkovotų kamuolių. „Tikimės, kad jis padės išspręsti šią problemą. Jis žaidžia gerą sezoną ir tikrai yra vertas savo šanso“, – pabrėžė D. Adomaitis.

Gerų žodžių jis negailėjo ir Utenos „Juventus“ gynėjui D. Bičkauskui. „Tai yra žaidėjas, kuris kiekvienais metais daro žingsnį į priekį. Labai įdomu, kaip jis atrodys rinktinės lygyje, – sakė D. Adomaitis. – Manau, kad žaidėjams, kurie dominuoja savo komandose, privalome duoti šansą“.

Treneris teigė jau pasikalbėjęs su rinktinės senbuviais Jonu Mačiuliu ir Mantu Kalniečiu. „Tai yra patyrę žaidėjai, kurie puikiai pažįsta savo kūną, todėl šįkart buvo nuspręsta „langą“ praleisti“, – teigė D. Adomaitis.

Galutiniame rinktinės žaidėjų sąraše bus dvylika pavardžių. „Kviesime dvyliktuką, nes nenorime nei žaidėjams, nei klubams sudaryti kliūčių ruošiantis svarbiausiai sezono daliai“, – argumentavo treneris.

D. Adomaitis neslėpė apmaudo ir dėl Artūro Gudaičio patirtos traumos. „Kalbėjome su Artūru, gaila, kad jis žaidė geriausią savo sezoną, demonstravo įspūdingą žaidimą... Deja, kartais traumos viską sujaukia, – sakė D. Adomaitis. – Žinau, kad jis yra užsispyręs, todėl tikiu, kad po traumos jis grįš psichologiškai stipresnis. Palaukime vasaros, palaukime, ką daktarai pasakys“.

Pirmoji rinktinės treniruotė yra numatoma vasario 18 dieną Vilniuje.