Sportas

2019.02.06 22:34

Po pergalės švytėjęs D. Adomaitis: mes to nusipelnėme

Paulius Cubera, LRT.lt2019.02.06 22:34

Dainius Adomaitis švenčia. Šį sezoną daug svyravusi, skaudžių nesėkmių patyrusi Vilniaus „Ryto“ komanda pasiekė septynerius metus nematytą sėkmę – Europos taurės ketvirtfinalį. Tai pavyko po triuškinančios pergalės 90:68 lemiamose rungtynėse prieš „Monaco“ ekipą.

– Treneri, kiek komandai davė tokia gera mačo pradžia?

– Kiekvienose rungtynėse gera pradžia atriša ne tik rankas, bet ir galvas. Noriu padėkoti sirgaliams, kad susirinko tiek žmonių. Tai yra be galo svarbu mums – treneriams, žaidėjams. Labai gerai, kai komandą sirgaliai palaiko, kai yra gerai, o dar svarbiau, kai komandai blogai.

– Ar buvo šiose rungtynėse apskritai sunkių akimirkų?

– Buvo momentų, kai pametėme discipliną ir rungtynių kontrolę. Tačiau, kaip sakiau, su ALBA išvykoje sužaidėme 20 geriausių sezono minučių, o šiandien sužaidėme gal geriausias 40 minučių. Žiūrint į rungtynių kontrolę.

– Denisas Seeley tapo komandos lyderiu, ar tai buvo planuota?

– Tiesiog norėjome su juo konkrečiose situacijose atakuoti konkrečius žmone. Jis tam labiausiai tiko.

– Kas lėmė, kad pavyko taip gerai pradėti mačą?

– Pataikyti metimai. Bet svarbiausia, kad žaidėjai nedarė klaidų gynyboje ir taktikoje. Varžovai metė metimus, su kuriais mes galime gyventi. Ir dar jų nepataikė.

– Po mačo matėme ir daug jūsų emocijų. Ar įtampa dabar kiek atslūgs?

– Įtampa niekada nenuslūgsta šiame darbe. Man labai svarbu, kad išėjome į kitą etapą. Man labiausiai džiugu dėl žaidėjų. Aš kasdien matau kiek jie energijos, jėgų palieka. Jie verti žaisti šiame etape. „Top 16” etape žaidėme penkias lygias rungtynes, nepralaimėjome dideliais skirtumais, tikrai nusipelnėme šio patekimo.

Manau, kad kiekvienas padarė žingsnį į priekį. Man svarbiausia, kad komandoje yra žaidėjai, kurie nori čia būti. Atiduoda šimtu procentų visas jėgas per treniruotes. Jau nekalbant apie rungtynes. Jie nori kažką padaryti klubui, yra lojalūs, atsidavę, bendrauja su sirgaliais. Jie nori pergalių.

– Ar galime sakyti, kad Artsiomo Parakhouskio įsigijimas buvo geriausias sprendimas šiame sezone, iš esmės jį pakeitęs?

– Žinoma, kad taip. Nebūsiu pirmas treneris pasakęs, bet šis tarpsezonis vasarą buvo labai sudėtingas. Azijos rinka, G lyga su pakeistomis taisyklėmis ir dvigubais kontraktais paėmė daug žaidėjų, kurie potencialiai tarp kandidatų buvo. Gavosi su Artsiomu abiem pusėm naudinga situacija. Faktas, kad jis yra elitinis žaidėjas ir snaiperis (šypsosi).

– Kiek toli gali eiti „Rytas“ Europos taurėje?

– Mes ne ta komanda, kuri gali apie tai galvoti. Mes dabar eisim iki Kėdainių, kur turim sužaisti geras rungtynes ir jas laimėti. Kitu atveju – patys žinote, kaip yra šiame darbe.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.