Naujienų srautas

Sportas2019.02.06 18:56

Skambiais ditirambais pristatytas „futbolo didybę“ į Vilnių grąžinti žadantis klubas

„Gražinkim Vilniaus futbolo didybę“, – tokiu skambiu šūkiu trečiadienio popietę buvo pristatytas naujas sostinės futbolo klubas „Vilnius“. Pirmoje lygoje jau šį sezoną planuojanti žaisti komanda, skelbiama, disponuos 220 tūkstančių eurų biudžetu.

Prie komandos vairo stos buvęs futbolininkas Igoris Morinas, talkinęs Edgarui Jankauskui Lietuvos rinktinės trenerių štabe. Vartininkų treneriu dirbs Pavelas Leusas. Klubą įsteigė Narbuto paramos fondas, kuris sausio 8-ąją įregistravo VšĮ Futbolo klubas „Vilnius“. 100 procentų valdymo dalis priklausys verslininkui Petrui Narbutui.

Klubas bendradarbiaus su Baltijos futbolo akademija. Iš klubo biudžeto 60 tūkstančių eurų bus skiriama būtent BFA, kuri ruoš jaunus (14-19 metų amžiaus) vaikinus. Planuojama, kad Pirmoje lygoje komanda žaistų pavadinimu FK „Vilnius-BFA“, tačiau klubo direktorius Stasys Petrauskas paminėjo, jog dėl dvigubo pavadinimo gali kilti kliūčių.

„Per penkerius metus – Top-4 klubas Lietuvoje“, – tokį ambicingą tikslą išsikėlė pirmuosius žingsnius žengiantis „Vilnius“. Dar vienas noras – per trejus metus parduoti bent vieną žaidėją, išaugintą BFA ir „Vilniaus“ sistemoje. „Klubas startuoja praktiškai nuo nulio, iššūkis yra visiems. Galvoju, kad susitvarkysime, komanda bus pajėgi žaisti Pirmoje lygoje“, – spaudos konferencijoje kalbėjo BFA direktorius ir „Vilniaus“ sporto direktorius Ivanas Švabovičius.

Tiesa, kiek vėliau I.Švabovičius skundėsi, kad Vilniaus mieste tiesiog nėra tiek jaunų žaidėjų, kuriuos būtų galima mesti į aikštę Pirmoje lygoje.

Čia pat spaudos konferencijoje buvo pristatyti ir du jauni „Vilniaus“ žaidėjai – Aldas Korsakas ir Lukas Valvonis. Sporto direktorius atskleidė, kad klubo vizija yra remtis Lietuvos futbolininkais, tačiau neatmetama galimybė ateityje turėti 3-4 lygį pakelsiančius žaidėjus iš užsienio. Klubo įkūrėjas ir pagrindinis finansinis ramstis P.Narbutas, besiverčiantis baldų verslu, neįvardino, kokio dydžio pinigų maišą galės surinkti ateityje. Verslininkas pasakojo norintis sukurti Vilniaus futbolo bendruomenę, kad, jei kažkada finansų kranas būtų užsuktas, klubas nesugriūtų.

Beje, po karštos diskusijos su žurnalistais apie futbolo infrastruktūrą, P.Narbutas prasitarė, kad, iš Vilniaus savivaldybės gavęs žemės, sutiktų finansuoti ir futbolo bazės įkūrimą. Ar skambiai pristatytas „Vilniaus“ futbolo klubo projektas jau šiais metais iškart žengs į Pirmąją lygą, sužinoti turėtume vasario pabaigoje, kuomet bus tvirtinamos klubų licencijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi