Sportas

2019.02.06 14:17

Po ilgos pertraukos visus žalgiriečius turintis Š. Jasikevičius: turime taupyti žaidėjus

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.02.06 14:17

Ankstyvą trečiadienio popietę pajėgiausios sudėties Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atvyko į Kauno oro uostą skrydžiui į Barseloną, kur žalgiriečių laukia svarbios Eurolygos 22-ojo turo rungtynėse su „FC Barcelona“ ekipa.  

Būtent su katalonų klubu Kaune lapkričio 16 dieną rungtyniavę žalgiriečiai pirmajame Eurolygos reguliariojo sezono rate pastarąjį sykį žaidė sudėtyje turėdami visus pagrindinius komandos žaidėjus.

Apie po traumų sugrįžusius žaidėjus ir Eurolygoje kol kas sėkmingai žygiuojančios „FC Barcelonos“ žaidimą prieš skrydį į Ispaniją mintimis su žurnalistais oro uoste dalijosi vyriausiasis žalgiriečių treneris Šarūnas Jasikevičius.

„Visi važiuoja, tačiau „visi sveiki“ būtų per stiprūs žodžiai. Visi treniruojasi, stengiasi pasiekti optimalią sportinę formą. Ne visi gali treniruotis pilna jėga. Brandonas su Leo daro treniruotes dalimis, tad žiūrėsime. Kažkiek suprantame, jog tokia situacija bus kurį laiką. Malonus jausmas turėti visus žaidėjus, tačiau ne visi gali rungtyniauti pilna jėga. Turime taupyti žaidėjus, skaičiuoti jų minutes. Reikia laviruoti“, – kalbėjo Š. Jasikevičius.

Katalonijos sostinės ekipa per pastarąsias aštuonerias Eurolygos rungtynes pralaimėjo tik dukart, o pastarajame ture rungtynėse Pirėjuje net 21 taško skirtumu sutriuškino Davido Blatto treniruojamą „Olympiacos“ ekipą. Graikų klubas į Svetislavo Pesičiaus ekipos krepšį įmetė tik 55 taškus (55:76). Šis faktas puikiai iliustruoja viso sezono „FC Barcelonos“ pasiekimus gynyboje – komanda demonstruoja trečią geriausią gynybą turnyre ir į savo krepšį vidutiniškai praleidžia po 76,57 taško.

„Barselonos ekipai „uždaryti“ Pirėjo „Olympiacos“ pavyko lygiai taip pat, kaip jie uždarė mus pirmųjų rungtynių pirmoje pusėje – su labai fizine gynybe, fiziniu žaidimu, su komandinio žaidimo išbalansavimu, su įžaidėjų atjungimais nuo komandos. Svarbu, kad mūsų žaidėjai laiku paimtų kamuolį ir gerai vadovautų. Reikia, kad mūsų puolimo „taimingas“ būtų geras. Gynyboje varžovai nežaidžia stebuklingų derinių, bet daro tai efektyviai. Labai daug remiasi žaidimu „ant ūselio“. Rungtynių pradžioje išnaudoja A. Tomičių, vėliau – K. Seraphiną. Tai komanda, kuri turi įspūdingą ūgį ir ilgį. Manau, kad šiomis savybėmis „FC Barcelona“ išmuša iš vėžių daug komandų. Svarbu mums tinkamai į tai atsakyti“, – varžovų žaidimo ypatybes vertino vyriausiasis „Žalgirio“ treneris.

Rungtynėse Barselonoje žalgiriečiai vėl sutiks puikiai pažįstamą veidą – praėjusiame sezone Kaune rungtyniavusį Keviną Pangosą. Kanadietis Ispanijoje kol kas žaidžia nerezultatyviausią karjeros sezoną Eurolyogje (7,1 tšk.). Tiesa, per pastarąsias dvejas rungtynes stipriausiame Senojo žemyno turnyre kanadietis atliko vidutiniškai po 8,5 rezultatyvaus perdavimo.  

„Dabar Kevinas Pangosas gerai atrodo, jis gauna nemažai minučių. Kaip supratau, T. Huerthelis turi kažkokių problemų su raumeniu, todėl Kevino rolė tapo svarbesnė ir tikriausiai jis pats perprato sistemą. Padidėjusi rolė žaidėjui yra į naudą trumpuoju laikotarpiu“, –  teigė Š. Jasikevičius.