Sportas

2019.02.06 13:37

FA taurės magija: po įspūdingos pergalės vartininkas išlėkė pas gimdančią žmoną

LRT.lt2019.02.06 13:37

Anglijos FA taurė dažnai vadinama magiška, mat joje žemesnių divizionų komandos gauna galimybę susikauti su kur kas stipresniais klubais, o neretai pateikia staigmenų. Viena tokių užfiksuota ir antradienį, kai ypač įdomų mačą turėjo vartininkas Joe Day‘us.

Kaip rašo BBC, ketvirtojo Anglijos diviziono (League Two) klubas „Newport County“ savo aikštėje 2:0 nugalėjo antrojo diviziono („Championship“) ekipą „Middlesbrough“ ketvirtajame FA taurės etape.

Nugalėtojų ekipos vartus gynusiam Joe Day‘ui ši diena bus ypatinga dvigubai, mat iškart po mačo vyrui teko kone skrieti į ligoninę, kur jo žmona pagimdė dvynukes.

Velse įsikūrusio klubo vartininkas sausio 26 dieną nusprendė nežaisti pirmajame „Newport County“ ir „Middlesbrough“ mače, nes jo žmona galėjo kone bet kada pradėti gimdyti. Vis dėlto neštumas užsitęsė dar dešimt dienų, o jokių ženklų apie gimdymą nebuvo, tad J. Day‘us nusprendė žaisti atsakomosiose rungtynėse.

Komandos treneris Michaelis Flynnas vėliau pasakojo, kad prieš mačą vartininkas išjungė telefoną, kad galėtų susikaupti. Tačiau iškart po svaiginančios pergalės atskriejo žinia, kad jo žmona jau gimdo.

„Aš nebuvau matęs jo taip greitai bėgančio“, – apie vartininko skubėjimą iš stadiono į ligoninę juokavo M. Flynnas.

Viskas baigėsi gerai ir J. Day‘us su žmona Lizzie jau sūpuoja dvi mergytes.

Robbie Willmottas. Reuters/Scanpix nuotr.

Nuo darbo parduotuvėje iki pergalingo įvarčio

Ne mažiau įdomi ir pirmąjį „Newport County“ įvartį pelniusio Robbie Wilmotto istorija.

2013 m. jis žaidė komandoje su dabartiniu treneriu, tačiau vėliau jo forma vis prastėjo, kol klubas nutraukė sutartį. 2014 m. po kelionių po kitus žemų divizionų klubus R. Wilmottas suprato, kad jo karjera nuėjo šuniui ant uodegos ir įsidarbino parduotuvėje.

„Kai kroviau prekes į lentynas, galvojau, ką aš padariau. Daug žmonių sakė, kad turėčiau žaisti kur kas aukštesniame lygyje, tačiau aš galvojau, kad viskas baigta. Buvau pasirengęs tiesiog derinti futbolą su darbu. Žiūrėjau atgal ir galvojau, kad iššvaisčiau savo karjerą. Tačiau tada ėmiau sunkiai dirbti ir sugrįžau“, – pasakojo R. Wilmottas.

2017-aisiais jis sugrįžo į „Newport County“ ir į profesionalų futbolą. O dabar dar ir mėgaujasi kone didžiausia karjeros pergale.

Na, o dabar „Newport County“ klubo laukia neeilinis iššūkis – penktajame FA taurės etape kuklusis klubas susitiks su „Premier“ lygos čempione „Manchester City“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt