Sportas

2019.02.06 09:09

E. Bendžius apie „Rytą“ be D. Suttono: mūsų žaidimas tapo laisvesnis

Mantas Stankevičius, LRT.lt2019.02.06 09:09

„Tikrai tai nėra pirmas kartas, kai mūsų pečius slegia didelė atsakomybė. Kiekvienas turime patirties su išlikimo ar itin svarbiomis rungtynėmis“, – prieš Europos taurės turnyro rungtynes Vilniuje su „AS Monaco“ ekipa LRT.lt sakė „Ryto“ puolėjas Eimantas Bendžius. Trečiadienį vilniečiai savo žiūrovų akivaizdoje žais rungtynes dėl kelialapio į kitą turnyro etapą. Dainiaus Adomaičio ekipai tinka tik pergalė.

Sausio pradžioje „Rytas“ išvykoje 70:75 pralaimėjo E grupės rungtynes Monako krepšininkams. Tada E. Bandžius aikštę paliko pelnęs 4 taškus baudų metimais, o rezultatyviausiai vilniečių gretose žaidė Dominique’as Suttonas. Tuomet jis pelnė 12 taškų, atkovojo septynis kamuolius ir atliko tris rezultatyvius perdavimus.

Tačiau D. Suttono jau nebėra komandoje – sausio 26 dieną klubas paskelbė nutraukiantis sutartį su 32-ų amerikiečiu.

Po D. Suttono išvykimo ženkliai pagerėjo E. Bendžiaus statistika. Per pastaruosius keturis mačus puolėjas vidutiniškai renka po 20 taškų, atkovoja po 5 kamuolius, o krepšį atakuoja pavydėtinu 54 proc. taiklumu.

„Aš pats į tai nekreipiu dėmesio, – pasikuklino krepšininkas. – Aš neskaičiuoju, nelyginu. Ir neskubėkite man klijuoti lyderio vaidmens. Manau, kad mūsų komandoje yra daug lyderių. Nėra vieno stipriai išreikšto. Matėme, kad vieną kėlinuką gali vienas sužaisti, kitame suspindi kitas. Mūsų žaidimas nesisuka aplink vieną žaidėją. Tuo labai džiaugiuosi“.

Paklaustas, kaip pačiam atrodo komanda be D. Suttono, puolėjas nesutriko. 

„Dabar mūsų žaidimas tapo žymiai laisvesnis, lengvesnis, – sakė E. Bendžius. – Kamuolys daugiau vaikšto. Demonstruojame žaismingesnį krepšinį. Manau, kad dabar žaidžiame krepšinį, kurį labiau propaguoja Dainius (Adomaitis, – red.past.) – visi bėga, organizuoja... Atrodo, kad tai yra daug laisvesnis krepšinis, tačiau jis turi sistemą“.

E. Bendžius pabrėžė, kad trečiadienį iš „AS Monaco“ galima tikėtis didelio noro laimėti.

„Tiek jiems, tiek mums tai bus „gyvenk arba mirk“ rungtynės. Jie yra netekę kelių svarbių žaidėjų, tačiau žinome, kad visas spragas puikiai užkaišo žaidėjai, kurie anksčiau žaisdavo kur kas mažiau. Negalime galvoti, kad be Paulo Lacombe ir Geraldo Robinsono ši komanda bus silpnesnė. Žinokite, bus dar sunkiau mums, nes tokiais atvejais nežinai, ko tikėtis“, – sakė E. Bendžius.

Snaiperis prieš lemiamą mačą pripažino, kad vis dar jaudinasi prieš eidamas į aikštę.

„Aš jaudinuosi prieš kiekvienas rungtynes. Tai yra normalu, – LRT.lt sakė E. Bendžius. – Tačiau vienas puikiausių jausmų yra išbėgti namų arenoje ir išgirsti sirgalių minią. Būtent sirgaliai ir tasai virpulys viduje suteikia teigiamą impulsą. Niekada nereikia slopinti jaudulio“.

Paklaustas, kas geriausiai padeda nusiraminti prieš rungtynes, E. Bendžius nė kiek nesudvejoja: „Daugelis sportininkų klausosi muzikos. Aš nesu išimtis. Klausausi įvairios muzikos, tačiau dažniausiai ausyse skamba house stiliaus kūriniai“.

E. Bendžius prieš rungtynes nepamiršta ir kvėpavimo pratimų: „Juos atlikdamas kiek nusiraminu, tačiau visiškai jaudulys nepradingsta.“