2019.02.05 22:31

Čempionų lygos taurė trečią kartą atiteko Švedijos klubui

LRT.lt 2019.02.05 22:31

Geteborgo „Frolunda Indians“ ledo ritulio klubas trečią kartą tapo Europos ledo ritulio Čempionų lygos nugalėtojais. Antradienio vakarą turnyro finale Švedijos komanda 3:0 įveikė Miuncheno „Red Bull“ ledo ritulininkus.

Pirmąjį įvartį „Frolunda Indians“ ledo ritulininkai, pasinaudoję kiekybine žaidėjų persvara, pelnė vienuoliktą žaidimo minutę – po Maxo Fribergo ir Chay’aus Genoway’aus perdavimo pasižymėjo Samuelis Fagemo.

Dar kartą puikiai kiekybinę žaidėjų persvarą „indėnai“ pasinaudojo antrojo kėlinio pradžioje: 25-ą rungtynių minutę po Joelio Lundqvisto ir Simono Hjalmarssono perdavimo tiksliai ritulį į varžovų vartus nukreipė rezultatyviausias lygos žaidėjas Ryanas Laschas.

Po dešimties minučių „Frolunda Indians“ dar kartą puikiai pasinaudojo kiekybine žaidėjų persvara ir įmušė trečią įvartį. Šįkart po S. Hjalmarssono ir J. Lundqvisto perdavimo pasižymėjo Ponthusas Westerholmas.

Trečiajame kėlinyje „Red Bull“ sugebėjo sušvelninti rezultatą: Miuncheno ledo ritulininkai išnaudojo žaidėjų kiekybinę persvarą ir po Yannico Seidenbergo ir Marko Voakeso perdavimo Yasinas Ehlizas pelnė įvartį.

„Frolunda Indians“ reguliariojo sezono metu užėmė pirmą vietą A grupėje. Su keturiomis pergalėmis ir dviem pralaimėjimais ji grupės varžybose aplenkė Ciuricho „ZSC Lions“. Šešiolikfinalyje „indėnai“ įveikė Lugano ledo ritulininkus, ketvirtfinalyje Brno „Kometa“, o pusfinalyje dukart sutriuškino „HC Pilsen“ ledo ritulininkus, kurie iš kovo dėl čempionų titulų pašalino „Skelleftea AIK“, kurios vartus saugo lietuvis Mantas Armalis.

„Red Bull“ ekipos kelias į finalą buvo kiek sunkesnis – grupėje Miuncheno ledo ritulininkai užėmė antrą vietą ir šešiolikfinalyje susitiko su grėsminga Šveicarijos „EV Zug“ ekipa. Ketvirtfinalyje vokiečiai susitiko su Malmo „Redhawks“ ledo ritulininkais, o pusfinalyje laukė Zalcburgo „Red Bull“.

Čempionų lygos laimėtojai šiuo metu Švedijos ledo ritulio lygoje užima penktą poziciją. Nuo turnyrinėje lentelėje pirmaujančios „Lulea“ ekipos „indėnai“ atsilieka šešiais taškais.