Naujienų srautas

Sportas2019.02.05 19:24

Paaiškėjo Lietuvos jaunių iki 18-kos metų rinktinės kandidatų sąrašas

LRT.lt 2019.02.05 19:24

Vyriausiojo trenerio Dougo Boulangerio ir jo asistentų Mike‘o McNamaros, Mindaugo Kiero bei Dovydo Kulevičiaus vadovaujamoje ekipoje į rinktinės stovyklą pakviesti 28 ledo ritulininkai, kurie Elektrėnuose ruošis tame pačiame mieste laukiančioms planetos pirmenybėms. Dauguma iš jų su treneriais bei jų reikalavimais jau susipažino gruodžio pabaigoje taip pat Elektrėnuose įvykusioje rinktinės stovykloje.

Lietuvos rinktinės stovykloje laukiami ir visi penki sausį Taline sidabrą su Lietuvos U-20 rinktine iškovoję šios kartos ledo ritulininkai: Avgustinas Silinas, Karolis Krasilnikovas, Martynas Miliūnas, Lukas Washco ir Martynas Grinius. Visgi, net 18-ka rinktinės kandidatų į šią stovyklą atvyks vildamiesi pirmą kartą užsivilkti Lietuvos rinktinės marškinėlius oficialiose rungtynėse ir patekti į savo pirmąjį pasaulio čempionatą. Pasaulio čempionatų patirties tarp kandidatų turi trys gynėjai (A. Silinas, Vėjas Jokubynas ir Herkus Marcinkevičius), šeši puolėjai (K. Krasilnikovas, M. Miliūnas, L. Washco, M. Grinius, Arnas Misiukas ir Eimantas Noreika) bei vienintelis vartininkas – Tadas Ramanauskas.

Didžiąją dalį rinktinės kandidatų sudaro užsienyje tobulėjantys ledo ritulininkai – gimtinėje rungtyniauja aštuoni ledo ritulininkai, iš kurių penki žaidžia „Geležinio Vilko“ komandoje, du tobulėja Elektrėnuose, o vienas Klaipėdoje. Iš užsienyje rungtyniaujančių kandidatų daugiausiai yra išsibarstę JAV – 6. Trys lietuviai žaidžia kaimyninėje Latvijoje, po du žaidėjus rungtyniauja Šveicarijoje, Danijoje ir Suomijoje, o Kanadoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Švedijoje ir Austrijoje galima sutikti po vieną rinktinės kandidatą.

Rinktinės stovyklos pradžia planuojama kovo 30-ąją dieną, tad rinktinės narių pasiruošimas planetos pirmenybėms turėtų trukti savaitę. Per šį laikotarpį rinktinė turėtų sužaisti dvi kontrolines akistatas: balandžio 3-ąją dieną lietuviams iššūkį mes taip pat mūsų šalyje pasaulio čempionatui pasiruošimo stovyklą surengsianti Korėjos rinktinė, o dėl antrosios dvikovos partnerių balandžio 5-ąją dieną vis dar vyksta derybos.

Pasaulio jaunių IIA diviziono čempionatą lietuviai pradės balandžio 7 dieną, rungtynėmis su Estija. Vėliau mūsų šalies atstovai išbandys savo jėgas su Lenkijos, Ispanijos ir Korėjos bendraamžiais, o turnyrą balandžio 13 dieną uždarys Lietuvos ir Rumunijos akistata.

Priminsime, kad praėjusiais metais tuomet Aleksejaus Nikiforovo vadovaujama Lietuvos U-18 rinktinė Taline laimėjo sidabro medalius į priekį praleidusi šiemet aukštesniame divizione kovosiančią Didžiąją Britaniją.

Į Lietuvos jaunių rinktinės kandidatų sąrašas pasaulio čempionatui Elektrėnuose:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi