Naujienų srautas

Sportas2019.02.07 18:12

Ledo ritulio Čempionų lygos finalas su M. Vojevodinu – kodėl verta nepraleisti?

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.02.07 18:12

Antradienio vakarą 20 valandą Lietuvos laiku Švedijos miesto Geterborgo arenoje „Scandinavium“ vyks ledo ritulio Čempionų lygos finalinės rungtynės tarp vietos „Frolunda Indians“ ekipos ir Miuncheno „Red Bull“ ledo ritulio klubo.   

Šis ledo ritulio Čempionų lygos sezonas – jau penktasis. Iš keturių pirmųjų, dukart čempionate tapo šį vakarą namuose žaisianti „Frolunda Indians“ ekipa. Šiame turnyre rungtyniauja visos geriausios ledo ritulio komandos, nepatenkančios į Kontinentinę ledo ritulio lygą (KHL). Kaip teigia rungtynes LRT PLIUS kanalu komentuosiantis Maksimas Mojevodinas, laukia labai įdomi dvikova.

„Šis turnyras dar yra labai jaunas, tačiau finale turėtų virti tikrai įdomi kova. Turnyras įdomus tuo, kad yra tarptautinis, gali pasimatuoti lygos, koks jų realus atotrūkis. Man džiugu, kad pavyzdžiui, Minsko ekipa grupėje surinko šešis taškus ir priešinosi stiprioms komandoms. Kuklesnėms lygoms yra galimybė pasirodyti, auginti lygį, didinti susidomėjimą.

Tokio turnyro vienas mačas yra labai įdomus. Galbūt grupės varžybose ir nėra labai įdomius, bet vienas mačas finale yra labai įdomu. Manau, kad bus geras ledo ritulys. Vokiečiai žais greitą, energingą kanadietišką ledo ritulį. Švedai – atvirkščiai, labiau kombinacinį žaidimą propaguoja“, – apie finalo intrigą pasakojo M. Vojevodinas.

Šį sezoną turnyrą sudaro 32 komandos, kurios kovas grupėse pradėjo dar praėjusių metų rugpjūtį. Lygos formatas, iš esmės, yra toks pats, kaip UEFA Čempionų lygos. Po keturias komandas į aštuonias grupes suskirstytos ekipos viena su kita sužaidžia po du kartus, o dvi geriausios patenka į atkrintamąsias varžybas. Įdomu, kad šiame turnyre leidžiamos lygiosios.

„Frolunda Indians“ prieš dvejus metus laimėjo Čempionų lygą. Reuters/Scanpix nuotr.

Čempionų lygoje dalyvauja klubai iš Švedijos (5 ekipos), Suomijos (5), Vokietijos (3), Danijos (1), Čekijos (4), Didžiosios Britanijos (1), Šveicarijos (4), Italijos (1), Austrijos (2), Norvegijos (1), Lenkijos (1), Baltarusijos (2), Prancūzijos (1) ir Slovakijos (1).

„Idėja yra gera, bet jie galvoja, kad op ir padarys kaip krepšinio Eurolygą – žmonės eis, bus rėmėjai ir viskas puikiai seksis. Mažesnėse šalyse viskas neblogai. Kai į Minską atvyksta, sakykime, „Frolunda“, žmonės džiaugiasi ir eina. Bet kai būna atvirkščiai – auditorija tik trys tūkstančiai“, – apie Čempionų lygos organizavimo sunkumus kalbėjo M. Vojevodinas.

Pirmųjų keturių lygos sezonų vienerių rungtynių lankomumo vidurkis – kiek daugiau nei 3 tūkst. Žiūrovų per mačą. Tiesa, finalas šį vakarą vyks net 12 tūkst. Vietų talpinančioje „Scandinavium“ arenoje, organizatoriai skelbia, kad visi bilietai į finalą yra parduoti.

„Frolunda Indians“ gana senas klubas, nesulyginamas su „Red Bull“. Bet Miucheno ekipa laimėjo tris Vokietijos titulus iš eilės. Žaidžia šeši 2018 m. olimpiniai vicečempionai, gal dešimt kanadiečių, tarp kurių yra tikrai gerų žaidėjų. Vienas jų, Matthew Stahan, sužaidė virš tūkstančio rungtynių NHL.

Abu treneriai yra tikrai labai įdomūs. „Red Bull“ treneris Donas Jacksonas dukart laimėjo NHL žaisdamas „Edmonton Oilers“ žaisdamas kartu su Wayne‘u Gretzky. Vėliau NHL dirbo asistentu, o per 2004-2005 lokautą išvyko į Europą. Vokietijoje jam labai patiko, jis laimėjo jau 8 šalies čempionų titulus. „Frolunda Indians“ treneris Rogeris Ronnbergas su švedų U-20 rinktine 2012 m. laimėjo pasaulio čempionatą. Iš tos jaunimo rinktinės sudėties dabar turbūt pusė žmonių yra NHL žvaigždės“, – teigė M. Vojevodinas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi