Sportas

2019.02.04 10:54

VHC „Šviesa“ gali perrašyti Lietuvos rankinio istoriją

LRT.lt2019.02.04 10:54

Vilniaus VHC „Šviesa“ yra per žingsnį nuo istorinės pergalės Europos rankinio federacijos (EHF) Iššūkio taurės turnyre. Klubas pergalingai nužingsniavo iki turnyro aštuntfinalio ir vasario 9 d. Vilniuje, Lietuvos Edukologijos universiteto sporto salėje, žais pirmąsias lemiamas rungtynes su galingu Bosnijos ir Hercegovinos „Borac“ klubu, primenama pranešime spaudai.

Jei VHC „Šviesa“ pavyktų įveikti aštuntfinalio barjerą ir nukeliauti į Iššūkio taurės turnyro ketvirtfinalį, tai būtų aukščiausias pasiekimas ne tik sostinės klubo, bet ir visų Lietuvos rankinio klubų istorijoje. Be VHC „Šviesa“ iki EHF Iššūkio taurės turnyro aštuntfinalio nukeliauti 2012 m. yra pavykę tik Klaipėdos „Dragūnui“.

„Bosnijos ir Hercegovinos „Borac“ komanda gerokai stipresnė nei Norvegijos klubas, prieš kurį laimėjome, tačiau tikiu, kad turime šansų įveikti svečius iš Balkanų. Jau ne kartą žiūrėjome vaizdo įrašus, kur žaidžia „Borac“. Manau, ir mūsų, ir bosnių komandos yra apylygės tiek fiziniu pasirengimu, tiek technika. Tikriausiai viską lems motyvacija, nusiteikimas ir kovingumas“, – svarsto VHC „Šviesa“ treneris Antanas Taraskevičius.

Nors Vilniaus VHC „Šviesa“ rankininkai aikštelėje niekada nebuvo susitikę su Bosnijos ir Hercegovinos „Borac“ žaidėjais, A. Taraskevičiui šios šalies rankinio pasaulis gana gerai pažįstamas. „Žinau, kaip sunku mūsų vyrams bus žaisti išvykoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, nes ten sirgaliai labai agresyvūs, psichologinis spaudimas – milžiniškas. Dėl šios priežasties labai svarbu namuose laimėti kuo didesniu skirtumu“, – tikina treneris.

Bosnijos ir Hercegovinos „Borac“ komanda turi ilgą istoriją ir yra vienas stipriausių šalies rankinio klubų. Ypač sėkmingas klubui buvo praėjęs 2017/2018 metų sezonas, kurį „Borac“ rankininkai baigė pasirodymu Bosnijos ir Hercegovinos taurės finale bei keleto kitų vietos varžybų finale ir ketvirtfinalyje.

Kad dėl pergalės kovoti būtų lengviau, naujasis Vilniaus VHC „Šviesa“ kapitonas Tomas Bernatavičius į rungtynes kviečia visus neabejingus rankiniui. „Rungtynėse sirgaliai atlieka tikrai svarbų vaidmenį. Anksčiau jų pilnos jėgos mes nebuvome pajutę, nes niekada nežaidėme tokio lygio rungtynių, tačiau mače su norvegais įsitikinome, ką gali sirgaliai. Tuomet mūsų sirgaliai buvo fantastiški! Salė buvo pilnutėlė, o triukšmas buvo toks, kokio niekada nėra buvę. Tai buvo didžiulė motyvacija mums ir papildomi sunkumai priešininkams. Rungtynės su bosniais dar svarbesnės, tad ir sirgalių palaikymo mums reikės dar labiau“, – komandą palaikyti kviečia kapitonas. 

Mačas tarp VHC „Šviesa“ ir Bosnijos ir Hercegovinos „Borac“ komandų vyks vasario 9 d. Lietuvos Edukologijos universiteto sporto salėje, Vilniuje. Rungtynių pradžia 17 val. Įėjimas nemokamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt