Sportas

2019.02.04 08:46

MKL žvaigždžių dienoje paaiškėjo geriausi ir buvo pildomos svajonės

LRT.lt2019.02.04 08:46

Sekmadienį Jonavos sporto areną užplūdo jaunieji krepšininkai iš visos Lietuvos. Tradicinėje „MKL Žvaigždžių dienoje“ jaunieji talentai demonstravo įgūdžius įvairiose krepšinio rungtyse, geriausi lygos krepšininkai susikovė rungtynėse tarp „Geltonųjų“ ir „Mėlynųjų“, o šventę vainikavo grupės „Flying Saucer Gang“ pasirodymas, rašoma pranešime spaudai.

Švėntė startavo „1 už visus visi už 1“ konkurso atranka

Estafečių konkurso „1 už visus visi už 1“ komandą sudaro trys skirtingo amžiaus komandos nariai.

Į pusfinalį vaikinų grupėje žengė: V. Knašiaus KM, Radviliškio ŠSPC, Kėdainių SC ir Vilniaus KM sporto mokyklos.

Tarp stipriausių merginų komandų prasibrovė: Kėdainių SC, Panevėžio KKSC, KM „Žalgiris“ bei Vilniaus KM ekipos.

Snaiperio konkurso atranka

Dėl Snaiperio konkurso nugalėtojo(s) vardo kovojo po aštuonis vaikinus bei po aštuonias merginas.

Į finalą vaikinų grupėje pateko: Aras Valenta (Vilniaus KM) ir Simonas Packevičius (Alytaus SRC).

Taikliausios merginos atrankoje buvo: Vestina Keburytė (Panevėžio KKSC) ir Danielė Pakulytė (KM „Žalgiris“).

Įgūdžių konkurso atranka

Įgūdžių konkurse savo gebėjimus demonstravo tiek mergaitės, tiek berniukai.

Po varginančios kovos berniukų grupėje į finalą žengė jonavietis Kristupas Palaima (Jonavos KKSC) ir Lukas Šitkauskas (Marijampolės ŽSM).

Tarp merginų geriausiusius individualius įgūdžius atrankoje pademonstravo Aušrinė Belickaitė (Vilniaus KM) bei Fausta Frolovaitė (Kėdainių SC).

Žvaigždžių rungtynės „Geltonieji“ – „Mėlynieji“ (vaikai)

Pirmajame kėlinyje vyko apyligė kova, tačiau į priekį pirmiesiems įsiveržti pavyko MĖLYNIESIEMS (21:18), kuriuos kėlinio pabaigoje į priekį vedė Mantas Juzėnas.

„1 už visus visi už 1“ konkurso pusfinalis

Pusfinalyje susikovė po keturias stipriausias sporto mokyklas.

Į estafetės finalą vaikinų grupėje prasibrovė V. Knašiaus KM ir Vilniaus KM ekipos.

Panevėžio KKSC ir Vilniaus KM sporto mokyklų komandos pateko į finalą merginų grupėje.

Žvaigždžių rungtynės „Geltonieji“ – „Mėlynieji“ (jaunučiai)

Antrajame kėlinyje 2003-2004-aisiais metais gimę krepšininkai susirinkusiai publikai padovanojo efektingų dėjimų. „Geltoniesiems“ šis ketvirtis susiklostė geriau (39:26) ir prieš lemiamą kėlinį jie susikrovė įtikinamą pranašumą – 57:48.

„1 už visus visi už 1“ konkurso finalas

Konkurso finale vaikinų grupėje triumfavo V. Knašiaus sporto mokyklos krepšininkai (Dainius Gelžinis, Kipras Petraitis ir Arminas Bergaudas), kurie įveikė antrąją vietą užėmusius Vilniaus KM vyrukus (Emilis Kargetas, Gustas Pladis bei Nojus Vytautas Bieliauskas).

Merginų grupėje stipriausios buvo Vilniaus KM žaidėjos (Urtė Ratavičiūtė, Gabija Ščerbickaitė ir Aušrinė Belickaitė). Antroje vietoje liko Panevėžio KKSC komandos merginos (Beatričė Mockevičiūtė, Viltė Andrunavičiūtė, Kamilė Grybauskaitė).

„Bauduko“ konkursas

„Bauduko“ konkurse susikovė didžiausius dalyvių skaičius šventėje: 19 krepšininkų vaikinų grupėje ir 13 krepšininkių – merginų.

Vaikinų grupėje pergalę šventė Laurynas Vilimas (KM „Žalgiris“). Antroje vietoje liko Benas Jonkus (V. Knašiaus KM).

Tarp merginų taikliausia buvo Rosita Rusovičiūtė (Marijampolės ŽSM). Šalia nugalėtojos titulo liko Fausta Šulčiūtė (Panevėžio KKSC).

Laimėtojus apdovanojo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.

Įgūdžių konkurso finalas

Individualių įgūdžių rungtyje vaikinų grupėje triumfavo gausiai palaikomas Kristupas Palaima (Jonavos KKSC), kuris pranoko Luką Šitkauską (Marijampolės ŽSM).

Tarp merginų demonstruodama individualius įgūdžius blizgėjo Aušrinė Belickaitė (Vilniaus KM). Šalia nugalėtojos titulo liko Faustė Frolovaitė (Kėdainių SC).

Snaiperio konkurso finalas

Žiūrovų didelio susidomėjimo sulaukusiame konkurse vaikinų grupėje pergalę šventė savo snaiperio sugebėjimus pademonstravęs Aras Valenta (Vilniaus KM), kuris finale palaužė Simoną Packevičių (Alytaus SRC) pasipriešinimą.

Mergaičių Snaiperio konkurse netrūko dramos, kur nugalėtojai išsiaiškinti prireikė pratęsimo. „MKL Žvaigždžių dienos-2019“ snaipere tapo Vestina Keburytė (Panevėžio KKSC). Antroje vietoje liko Danielė Pakulytė (KM „Žalgiris“).

Žvaigždžių rungtynės „Geltonieji“ – „Mėlynieji“ (jauniai)

Paskutinysis žvaigždžių rungtynių kėlinys nežadėjo intrigos, tačiau vyriausieji sukūrė tikrą krepšinio spektaklį su daug efektingų epizodų.

Gabrieliaus Čielkos ir Dominyko Stenionio vedami „Mėlynieji“ panaikino dviženklį deficitą bei po D. Stenionio tritaškio paskutinę minutę įsiveržė į priekį (84:81) ir iškovojo dramatišką pergalę.

Išpildyta svajonė

Lietuvos krepšinio federacija tęstadama bendradarbiavimą su Rimanto Kaukėno labdaros ir paramos grupe, antrus metus iš eilės išpildė sergančio vaiko svajonę.

Šiais metais krepšinio šventės dalyviai išpildė Ievos svajonę – turėti profesionalų fotoaparatą.

Galima pasidžiaugti, kad Ieva šiuo metu klinikose lankosi tik profilaktiškai, nes onkologinę ligą yra įveikusi.

„Vaikai laimingi, tai ir tėvai patenkinti“

„Graži šventė. Vaikai laimingi, tai ir tėvai patenkinti. (šypsosi) Tradiciniai konkursai puikiai pavyko“, – apie „MKL Žvaigždžių dieną“ kalbėjo legendinis Lietuvos krepšininkas A. Sabonis.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas teigė, kad tokie renginiai yra reikalingi jaunimui bei prisideda prie krepšinio populiarinimo.

„Kai mes augome, net negalėjome pagalvoti, kad ateityje bus kas nors panašaus. Tokios šventės yra įdomios žiūrovams bei reikalingos vaikams. Džiugu, kad tai tapo Lietuvos moksleivių krepšinio tradicija. Lietuvoje krepšinis yra numeris 1, o kai miestuose atsiranda naujų arenų, norisi ten nuvykti ir populiarinti krepšinį“, – teigė A. Sabonis.

„MKL Žvaigždžių dienos„vyšnia ant torto tapo grupės „Flying Saucer Gang“ pasirodymas. Jaunimo tarpe itin mėgiama repo grupė surengė audringą pasirodymą bei privertė iš savo vietų pakilti ne tik jaunuosius gerbėjus, bet ir jų tėvelius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt