Naujienų srautas

Sportas2019.02.03 20:59

„Snow Kayak“ varžybos turi naują karalių

LRT.lt 2019.02.03 20:59

Tris dienas Druskininkuose vykęs žiemos sporto šakų ir pramogų festivalis sekmadienį baigėsi vandens purslais lediniame „Snow Arena“ lauko baseine. Į šaltą vandenį nėrė nutrūktgalviai „Snow Kayak“ varžybų dalyviai, kovoję dėl geriausiųjų titulo ir solidaus prizo, skelbiama organizatorių pranešime.

Varžybų nugalėtojai džiaugėsi ypatingai solidžiu prizu – triumfavę moterų ir vyrų grupėje iškovojo savaitės trukmės kelialapius dviem į Italijos slidinėjimo kurortą „Krontplaz“.

Jau pirmajame varžybų etape paaiškėjo, kad „Snow Kayak“ turės naują karalių. Praėjusių metų čempionas iškrito iš baidarės ir į baseiną įšoko trečiasis, t. y. paskutinis savo važiavime. Jo pasirodymas varžybose baigėsi.

Kiekviename važiavime startavo po 3-4 drąsuolius, du greičiausi keliavo į kitą etapą. Tik porai ekstremalų pavyko finišuoti nesušlapus, t.y. jų baidarė nuo kalno į baseiną skriejo taip tiksliai ir greitai, kad perplaukė baseiną ir „keleivius sausus išlaipino“ kitame krante. Tačiau tie, kurie nukeliavo iki finalo, į baseiną nėrė bent tris kartus.

Vyrų turnyre dėl čempiono titulo ir kelialapio į slidinėjimo kurortą Italijoje rungėsi 20 dalyvių. Nugalėtoju, net keturis kartus leidęsis trasa iki čempioniško pliūkštelėjimo, tapo Domantas Cibas. Antrąją vietą užėmė Skirmantas Vaitauskas, trečiąją – Andrius Pranskevičius.

Laimėtojas interviu svetainei LTeam.lt tirtančiais dantimis davė būdamas priepirtyje.

„Nuoširdžiai galvojau, jog šiose varžybose daug lems svoris. Konkurentai buvo už mane gerokai sunkesni, pats esu gan lieknas. Labai svarbus buvo startas, gero greičio pagavimas. Tuomet konkurentams tampa sunku tave pavyti ar aplenkti. Šiandien keturis kartus startavau ir tris kartus nėriau į baseiną. Kartą pavyko nuo vandens išsisukti“, – įspūdžiais dalijosi šių metų varžybų čempionas.

Moterų grupėje varžėsi keturios dalyvės, o  čempione tapo Ramūnė Arlauskienė. Antrąją vietą užėmė Loreta Jaskelevičiūtė, trečiąją – Nelija Borisenko.

Kaip po varžybų kalbėjo čempionė R. Arlauskienė, dalyvauti „Snow Kayak“ ji norėjo jau ir anksčiau, o prieš šių metų varžybas taktikos paslapčių sėmėsi Youtube kanale, žiūrėdama panašių varžybų klipus.

„Svarbiausia yra geras startas. Jeigu gerai startuoji, trasoje niekas tavęs netranko. Šalta tikrai buvo, ypatingai finiše, – šypsojosi nugalėtoja. – Specialiai šioms varžyboms nesiruošiau, bet jau prieš trejus metus norėjau sudalyvauti tokiame renginyje. Vis neturėdavau galimybės. Prieš šių metų starta „Youtube“ žiūrėjau filmuką, kaip reikėtų startuoti.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi