Sportas

2012.07.17 18:58

Londono olimpinis stadionas gali virsti „F-1“ trasa

LRT.lt 2012.07.17 18:58

Londono olimpiniame stadione ir aplink jį galėtų driektis „Formulės-1“ lenktynių trasa. Tai vienas iš keturių svarstomų siūlymų, kam šią varžybų vietą pritaikyti ateityje. 

Londono olimpiniame stadione ir aplink jį galėtų driektis „Formulės-1“ lenktynių trasa. Tai vienas iš keturių svarstomų siūlymų, kam šią varžybų vietą pritaikyti ateityje.

Juos peržiūri Londono paveldo plėtros korporacija (angl. London Legacy Development Corporation – LLDC), kuri ir spręs, kas nutiks su stadionu žaidynėms pasibaigus, informuoja naujienų agentūra AFP.

LLDC svarstys ir tris kitus siūlymus, tarp jų – iš vietos futbolo klubų „West Ham“ ir „Leyton Orient“ bei Futbolo verslo koledžo universiteto.

„Pratęsus paraiškų pateikimo terminą, korporacija šiandien gali atskleisti sulaukusi keturių siūlymų dėl stadiono“, – teigiama organizacijos pranešime.

„West Ham United“, „Intelligent Transport Solutions“, susijusių su „Formule-1“, Futbolo verslo koledžo universiteto ir „Leiton Orient“ paraiškos bus peržiūrimos, siekiant užtikrinti, kad jos atitinka reikalavimus, o tuomet prieš derybas vertinamos“, – pridūrė organizacija.

„Intelligent Transport Solutions Ltd“ atstovai savo sumanymą jau preliminariai aptarė su „F-1“ vadovu Bernie Ecclestone`u.

Potencialios lenktynės taptų antruoju pasaulio čempionato Britanijos etapu, greta jau egzistuojančio Britanijos „Grand Prix“ Silverstoune, centrinėje Anglijoje.

„Jie sugalvojo planą, pagal kurį „F-1“ lenktynės vyktų aplink stadioną, jo viduje ir išorėje. Jie norėjo būti tikri, kad mane tai sudomintų“, – aiškino B. Ecclestone`as.

Kas nutiks su stadionu po Olimpiados jau turėjo būti žinoma, tačiau spalį situacija atsidūrė nežinioje, kai sprendimą jį išnuomoti „West Ham“ sporto klubui užginčijo „Premier“ lygos „Tottenham Hotspur“ klubas ir žemesniosios lygos „Leyton Orient“ klubas.

Tai privertė pareigūnus pratęsti paraiškų priėmimą.