Naujienų srautas

Sportas2019.02.02 09:52

Beliko sudėti taškus: futbolo rinktinės vairas bus patikėtas V. Urbonui

Iki sausio pabaigos naują rinktinės trenerį žadėję surasti Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovai, panašu, jog gali lengviau atsipūsti. 15min žiniomis, artimiausiu metu turėtų būti pranešta apie tai, jog nacionalinės komandos vairas bus patikėtas Valdui Urbonui.

15min jau rašė, kad Vilniaus „Žalgirį“ treniruojantis Valdas Urbonas pastarosiomis savaitėmis kartu su lenku Mareku Zubu buvo likę pagrindiniai pretendentai perimti komandos vairą iš gruodį pasitraukusio Edgaro Jankausko.

LFF prezidentas Tomas Danilevičius ne kartą yra minėjęs, kad norėtų vietinio specialisto, tačiau V. Urboną saistė sutartis su „Žalgirio“ klubu.

Nuo šių metų „Žalgirio“ sporto operacijų direktoriaus pareigas einantis Deividas Šemberas taip pat buvo prasitaręs, kad jokių derybų su LFF vadovais nebuvo.

Visgi šią savaitę viskas pasikeitė kardinaliai ir, regis, jog abiem pusėms naudingas sprendimas buvo rastas.

Keletą pastarųjų dienų V. Urbonas į 15min žurnalisto skambučius neatsakinėjo, o ketvirtadienio popietę sutiktas atsitiktinai taip pat paslapties šydo praskleisti dar nenorėjo.

„Neturiu ką šia tema pasakyti“, – nedaugžodžiavo strategas.

Tačiau penktadienį D. Šemberas buvo susitikęs su LFF vadovybe ir kalbėjosi apie V. Urbono ateitį.

Pats legendinis futbolininkas kalbėti apie priimtus sprendimus nenorėjo ir teigė, kad viskas turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

Visgi 15min žiniomis, „Žalgirio“ ir LFF derybose teliko tik keli formalumai. Tiek klubas, tiek federacija žinią, jog V. Urbonas taps naujuoju rinktinės vairininku paskelbs artimiausiomis dienomis.

Antradienį LFF planuoja oficialiai pristatyti naujuosius rinktinių trenerius. Netenka abejoti, kad ten išvysime ir V. Urboną.

Tikėtina, kad „Žalgiriui“ dabar teks ieškoti naujo vairininko. Tiek T. Danilevičius, tiek D. Šemberas anksčiau yra užsiminę, kad sunkiai įsivaizduoja, jog rinktinės treneris galėtų derinti darbą su pareigomis klube.

51-erių metų panevėžiečio vadovaujama Panevėžio „Ekrano“ ekipa nuo 2008 iki 2013 metų penkiskart iškovojo aukso medalius Lietuvos čempionate. V. Urbonas per šį periodą triskart buvo išrinktas geriausiu treneriu.

2015 metais treneris tokio pat garbingo įvertinimo dar kartą sulaukė jau vadovaudamas „Trakų“ komandai, kuri tą sezoną iškovojo vicečempionų vardus ir metė iššūkį „Žalgiriui“ kovoje dėl titulo.

2017 metų sezono pabaigoje V. Urbonas dirbo Jūrmalos „Spartaks“ treneriu ir padėjo šiai komandai iškovoti Latvijos čempionų vardus.

„Žalgirio“ vairą treneris perėmė praėjusių metų birželį ir sugebėjo blankiai sezoną pradėjusią komandą grąžinti į kovą dėl A lygos čempionų titulo. Visgi galiausiai žalgiriečiams teko tenkintis sidabro medaliais.

„Žalgirio“ spalvas V. Urbonas kaip žaidėjas yra gynęs nuo 1993 iki 1996 metų.

Per futbolininko karjerą jis taip pat rungtyniavo keliose kitose sostinės ekipose, ragavo legionieriaus duonos Vengrijoje, o Lietuvos rinktinėje sužaidė 14 rungtynių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi