Naujienų srautas

Sportas2019.02.01 18:01

A lygos licencijos negavęs „Kauno Žalgiris“ startuoti pasirengęs, bet pirmą turą praleis

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2019.02.01 18:01

Ketvirtadienį paskelbus apie licencijavimo procesą sėkmingai įvykdžiusius klubus, didžiulis nežinomybės debesis susikaupė virš „Kauno Žalgirio“, kuris jau aktyviai rengiasi naujam sezonui aukščiausioje Lietuvos futbolo pakopoje. Klubo direktorius Eimantas Pūras ramina, kad licenciją klubas turėtų galiausiai gauti, bet pirmame A lygos ture klubas visgi greičiausiai nežais.

Problemų „Kauno Žalgiriui“, kaip ir Kauno „Stumbrui“ bei „Palangai“ sukėlė jaunimo ugdymo kriterijai. Juos šie kandidatai į A lygą gali patikslinti ir pateikti iki vasario 7 dienos, kai įvyks Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Apeliacinio licencijavimo komiteto posėdis. Anot E. Pūro, problemų kelia Kauno valdžios neapsisprendimas dėl galimybės „Kauno Žalgiriui“ prisidėti, kaip to reikalauja LFF, prie vienos šiame mieste jaunuosius futbolininkus ugdančios įstaigos.

„Mes dirbame su šiuo klausimu dėl akademijos – ne vieną mėnesį kalbamės su miesto valdžia ir laukiame atsakymo. Manau, kad tai išsispręs per artimiausius 1–2 mėnesius. (…) Licencijavimo skyrius yra apie tai informuotas, tad, manau, kad su tam tikromis išlygomis, bet A lygos licenciją gausime“, – LRT.lt teigė klubo direktorius.

Kitus kriterijus šis futbolo klubas atitinka. O numanoma finansinė būklė džiugina dar labiau nei pernai.

„Sprendimas dėl savivaldybės paramos bus priimtas vėliau. Jei pavyks viską įgyvendinti, biudžetas sieks beveik pusę milijono eurų“, – užtikrintai kalbėjo pašnekovas.

Tiesa, dalis šių pinigų bus skirta ir moterų komandai bei jaunimo ugdymui, tačiau ir vyrų komandai turėtų būti atseikėta dosniau, t.y. daugiau nei 350 tūkst. eurų. Tai gali padėti siekti ir aukštesnių tikslų nei praėjusiais metais, kai su 39 taškais buvo užimta penkta vieta ir 12 taškų atsilikta nuo ketvirtuke įsitaisiusio kaimyno „Stumbro“. Tačiau būtent šio, taip pat A lygos licencijos negavusio klubo konkurencijos siekiant geresnės vietos ne tik A lygoje, bet ir mieste, nesureikšmina „Kauno Žalgirio“ vyrų komandos treneris Mindaugas Čepas.

„Stimulas įveikti ne tik „Stumbrą“, bet ir kitas komandas. Pernai žengėme didelė žingsnį į priekį, o šiemet norime žengti dar vieną. Žiūrint į kitas komandas –„Panevėžys“ buria stiprią komandą, „Palangoje“ – nauji vėjai, galima spręsti, kad laukia įdomus ir konkurencingas čempionatas“, – tvirtino strategas, kurio kariauna tik trečiadienį grįžo iš pasiruošimo stovyklos Lenkijoje, kur sužaidė trejas rungtynes.

M. Čepas, BNS nuotr.

Iki prasidedant čempionatui komanda jėgas išmėgins su keturiais varžovais – vasario 2 dieną su Suvalkų „Wigry“, vasario 7 dieną su Liepojos „Metalurg“, vasario 16 dieną su „Valmiera“, o pasirengimo ciklą užbaigs vasario 23 dieną su Valdo Dambrausko treniruojama Rygos RFS komanda.

Kalbėdamas apie komandos komplektaciją artėjančiam sezonui M. Čepas akcentuoja, kad jo vadovaujamoje komandoje remiamasi vietiniais – žiemos perėjimų lango metu komandą papildė 35-erių gynėjas Tomas Mikuckis, saugai 32-iejų Dominykas Galkevičius ir 20-metis Deividas Šešplaukis, 25-erių metų vidurio saugo ir gynėjo pozicijose rungtyniaujantis Martynas Dapkus, 30-metis krašto gynėjas Egidijus Vaitkūnas. Taip pat komandoje liko 33-ejų saugo pozicijoje rungtyniaujantis komandos kapitonas Linas Pilibaitis.

„Kaip ir kiekvienas žaidėjas, jis komandoje turi svarbų vaidmenį, yra jos siela. Jei žmogus, nežiūrint, ar jam 17, ar 30, atitinka trenerio reikalavimus, jis gali žaisti. (…) Mūsų klubo prioritetas – lietuviai, bet jei nepavyksta su kažkuo susitarti, tada reikia žvalgytis į užsieniečius. Kuo daugiau yra kalbama, kokie lietuviai yra prasti, niekam tikę žaidėjai, tuo man didesnis entuziazmas surinkti vietinius ir parodyti, kad su jais įmanoma pasiekti rezultatą“, – atviravo sezoną ant dirbtinės Nacionalinės futbolo akademijos vejos pradėsiantis, bet ant natūralios vejos galiausiai norintis persikelti M. Čepas.

Taip pat „Kauno Žalgirio“ marškinėlių spalvas gina jaunieji 20-metis Pijus Širvys ir 18-metis Ernestas Mockus, o dar vienas jaunas žaidėjas beldžiasi į klubo duris. Patyrusių ir jaunų žaidėjų derinys, anot trenerio, yra komandos stiprybė.

„Norime būti konkurencingi ir to siekiame vyresnių, vidutinio amžiaus žaidėjų ir jaunimo deriniu. Šiuo metu „Kauno Žalgiryje“ tvyro ambicingos šeimos atmosfera“, – rūbinės duris šiek tiek pravėrė M. Čepas.

Jam su tokia įvairia sudėtimi, panašu, šiemet teks siekti palypėjimo dar vieną pozicija aukščiau.

„Be abejo, tikslą matome tik vienintelį – siekti aukštesnės vietos nei pernai, tad ketvertukas – mūsų pagrindinis tikslas. Tikimės sukurti tokią komandą, kad tai būtų galima padaryti“, – žadėjo E. Pūras.

Tačiau jo galvoje dabar daugiau klausimų nei atsakymų. Ir apie licencijavimą, ir tai, ką veikti, kai kitos komandos pradės batalijas A lygoje. Mat pagal preliminarų tvarkaraštį „Kauno Žalgiris“ turėjo žaisti su Klaipėdos „Atlantu“, kuris, kaip ir „Jonava“ bei Alytaus „Dainava“ negavo A lygos licencijos dėl nepateiktos reikalingos dokumentacijos. Kad šansų išvysti šias komandas A lygoje praktiškai nebėra, patvirtina ir LFF Licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis. 

„Procedūriškai praktiškai tai nėra įmanoma. Klubai rimtai turėjo padirbėti iki pirmojo licencijavimo komisijos posėdžio, kad galėtų teikti kažkokias apeliacijas“, – teigė L. Zibolis.

Bet to Kauno komandos vairininkas nesureikšmina.

„Nesvarbu kiek komandų dalyvaus. Svarbu, kokios tai bus komandos. Svarbu, kad būtų išlaikyta konkurencija ir komandų kokybė“, – dar prieš LFF paskelbiant verdiktą dėl komandų licencijų kalbėjo M. Čepas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi