2019.01.31 21:17

Ketvirtajame kėlinuke sulūžęs „Žalgiris“ iš Maskvos grįžta nuleista galva

LRT.lt2019.01.31 21:17

Eurolygos atkrintamosios varžybos nuo Kauno „Žalgirio“ (8-13) tolsta. 21-ojo turo rungtynėse Maskvoje per lemiamą ketvirtį į šipulius subyrėję kauniečiai patyrė jau šeštąją nesėkmę per septynerias pastarąsias rungtynes, kai 64:74 (17:19, 20:17, 19:11, 8:27) nusileido „Chimki“ (8-13).

Tai pirmoji Rimo Kurtinaičio pergalė Eurolygoje po sugrįžimo į Rusijos sostinę. Skaičiuojant praėjusį ir šį sezoną, „Žalgiris“ pralaimėjo „Chimki“ krepšininkams visas ketverias rungtynes.

Prieš lemiamą ketvirtį kauniečiai turėjo 9 taškų persvarą, tačiau „Chimki“ pradėjo ketvirtį galingai ir greit išlygino rezultatą. Marius Grigonis šiose rungtynėse bandė vesti kauniečius į priekį, bet tikslą pasiekė tik 3 jo metimai iš 12-os.

Brandonas Daviesas pelnė tik 7 taškus, o „Žalgiris“ nesustabdė šeimininkų priekinės linijos. Jordanas Mickey (20 tšk.) ir Malcolmas Thomasas (16 tšk.) kartu pelnė kone pusę komandos taškų. „Chimki“ taip pat išrašė net 9 blokus.

Rungtynes Maskovje stebėjo ir buvęs „Žalgirio“ savininkas Vladimiras Romanovas, kuris Lietuvoje ieškomas teisėsaugos.

Po šios nesėkmės žalgiriečiai su „Chimki“ dalijasi 12-13 vietomis.

„Chimki“: J. Mickey (7/12 dvit., 9 atk. kam.) 20, M. Thomasas (8 atk. kam.) 16, T. Crockeris (4/5 trit.) 14, D. Bostas 9.

„Žalgiris“: M. Grigonis (0/4 trit., 3/8 trit.) 15, N. Woltersas (2/8 dvit.) 10, E. Ulanovas (5 atk. kam.) 9, B. Daviesas (6 atk. kam., 4 rez. perd., 3 perimt. kam.) 7, D. Thompsonas ir T. Walkupas po 6.

J. Mickey. BNS nuotr.

Kauniečiai pirmieji praleido taškus, bet atsakė 4 iš eilės, tačiau netrukus „Chimki“ smeigė du tritaškius iš eilės ir išsiveržė į priekį 10:4. Rusai per pirmąją ketvirčio dalį iš toli pataikė tris kartus, bet vienu tritaškiu atsakė ir Marius Grigonis, o atakas kelis kartus gelbėjo puolime atkovoti kamuoliai. Ketvirčio viduryje švieslentė rodė lygybę – 13:13.

Pirmajame ketvirtyje „Žalgiris“ pataikė tik 6 metimus iš 17-os, tačiau puolime atsikovojo net 6 kamuolius. Dėl pastarosios priežasties rezultatas buvo apylygis – 19:17.

Po pertraukos lygus žaidimas tęsėsi. Tritaškį pataikė Edgaras Ulanovas, „Žalgiris“ gynėsi kibiai ir aktyviai, tačiau šeimininkai vis rasdavo kelių prie krepšio. M. Grigonio tritaškis sužaidus 4 minutes „Žalgirį“ antrą kartą mače išvedė į priekį – 25:23.

Tačiau tada sekė tuščia trijų minučių atkarpa, per kurią „Chimki“ pataikė tritaškį, o Brandonas Daviesas gavo techninę pražangą. Vis dėlto, toli šeimininkai nepabėgo, M. Grigonis pirmasis iš kauniečių pasiekė 10 taškų ribą baigiantis ketvirčiui – 31:33.

B. Daviesas. E. Genio/LRT nuotr.

Likus žaisti 20 sek. kauniečiai išlygino rezultatą (35:35) ir paskutinė ataka pirmoje dalyje priklausė Rusijos ekipai. Aaronas White‘as prasižengė lygioje vietoje, Malcolmas Thomasas pataikė vieną baudą, o E. Ulanovas dvitaškiu su sirena išvedė „Žalgirį“ į priekį – 37:36.

Per tris pirmąsias minutes po pertraukos komandos įmetė tik po du taškus. Tuomet „Žalgiris“ truktelėjo pirmyn po Deono Thompsono galingo dėjimo bei Artūro Milaknio tritaškio – 44:38. Rimas Kurtinaitis paprašė pertraukėlės, „Chimki“ atsakė tritaškiu,  bet tuomet iš toli pataikė ir Nate‘as Woltersas, o greitoje atakoje Deonas Thompsonas įmetė du su pražanga – 49:41.

„Chimki“ į tai atsakė spurtu 7:2, bet Thomasas Walkupas pataikė tritaškį. Puikiai trečiajame ketvirtyje žaidė D. Thompsonas, o likus kelioms sekundėms Antanas Kavaliauskas dvitaškiu iš vidutinio nuotolio suteikė kauniečiams rekordinę persvarą – 56:47.

„Chimki“ paskutinį ketvirtį pradėjo 4 iš eilės taškais, tačiau nepelnė taškų ir po Šarūno Jasikevičiaus pertraukėlės. Tony Crockeris pataikė iš toli, kitoje atakoje sumetė baudas ir šeimininkai priartėjo pavojingai – 56:58. Netrukus įsisiautėjęs amerikietis smeigė labai sunkų tritaškį ir „Chimki“ vėl trumpam išsiveržė į priekį, bet tuo pačiu atsakė ir M. Grigonis – 61:59.

Likus keturioms minutėms Jordanas Mickey gražiu dėjimu vėl išvedė į priekį R. Kurtinaičio auklėtinius – 63:61. Po dviejų iš eilės nesėkmingo M. Grigionio atakų M. Thomasas pataikė dvitaškį su pražanga, baudą prametė, bet kamuolį sugriebė J. Mickey, iškart pelnydamas dar du taškus su pražanga. Po šios tragiškos atkarpos rusai nutolo iki 68:61, o „Žalgiris“ dar ir prarado kmauolį.

Likus žaisti pusantros minutės galingas J. Mickey dėjimas išsprendė mačo baigtį – 71:61.