Sportas

2019.01.31 09:44

Rasizmas Italijos futbole – žaidėją įžeidinėjo teisėjas

LRT.lt2019.01.31 09:44

Italijos futbole – dar neregėtas rasizmo skandalas. Mėgėjų lygos varžybose mačo arbitras įtariamas rasistiškai įžeidinėjęs vienos komandos žaidėją iš Senegalo.

Senegalietis vartininkas Gueye Ass Dia, rungtyniaujantis „Serino“ klube buvo užgauliotas mačo teisėjo, todėl visa jo komanda paliko rungtynes su „Real Sarno“ dar joms nepasibaigus.

Svečiams įmušus įvartį į „Serino“ ekipos vartus, šoninis teisėjas užfiksavo pražangą prieš juos gynusį G. A. Dia, tačiau aikštės teisėjas Francesco Pagliarulo įvartį įskaitė.

Vartininkas puolė ginčytis su teisėju, tačiau šis senegaliečiui parodė raudoną kortelę. G. A. Dia aikštę paliko verkdamas. „Serino“ klubo prezidentas nusekė jam iš paskos į rūbinę, pasiteirauti, kas atsitiko, ir sužinojo, kad teisėjas, rodydamas kortelę, senegalietį dar ir rasistiškai įžeidė.

Klubo prezidentas Donato Trotta grįžo į aikštę, priėjo prie teisėjo ir pareiškė, kad mačas baigtas. Jam nesvarbu, ar komandai bus įskaitytas techninis pralaimėjimas, „žaidėjų orumo žeminti aš neleisiu“.

Italijos futbolo federacijos antidiskriminacinis komitetas sureagavo į klubo skundą ir pradėjo tyrimą.

Italijos futbole pastaraisiais metais ypač daug su rasizmu susijusių skandalų. Paskutinis užfiksuotas dar gruodžio 26-ąją, aukščiausios lygos (Serie A) rungtynėse tarp Milano „Inter“ ir „Napoli“, kuomet Milane vietos sirgaliai įžeidinėjo svečių gynėją Kalidou Koulibaly.

Tuomet „Napoli“ treneris Carlo Ancelotti pareiškė, kad tam pasikartojus, jo komanda tiesiog išeis iš rungtynių. Treneris mačo su „Inter“ metu tris kartus teisėjo prašė sustabdyti rungtynes dėl jo žaidėjui tenkančių rasistinių užgauliojimų iš tribūnų.

„Inter“ klubas atsipirko dviejų rungtynių tuščiame stadione bauda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.