Sportas

2019.01.30 13:10

Ledo ritulininkas iš Meksikos: kodėl žmonės galvoja, kad ledo ritulininkas turėtų būti be dantų

Laurita Gabrinovičiūtė, „Hockey Punks“2019.01.30 13:10

Meksikos ledo ritulio rinktinės lyderis Hectoras Majul vargu ar kada nors būtų sugalvojęs scenarijų,pagal kuri jam teks žaisti ledo ritulį Lietuvos lygoje. Jungtinių Amerikos valstijų Curry koledžo studento vieną dieną neįleido atgal į JAV grįžtančio iš gimtosios Meksikos. Ši „New York Times“ leidinį sudominusi istorija dar neturi savo pabaigos, o tuo tarpu H.Majul mėgina padėti Vilniaus „Hockey Punks“ siekti pergalių Lietuvos pirmenybėse. Pokalbis apie tai, kaip čia jaučiasi techniškas puolėjas iš egzotiškos ledo ritulio šalies.

– Kaip prasidėjo jūsų ledo ritulio kelias?

– Ledo ritulį pradėjau žaisti Meksike būdamas šešerių. Greitai pamilau šią sporto šaką, nes ji man buvo nauja bei labai įdomi.

– Žinome, kad žaidėte JAV už koledžo komandą, bet vieną dieną jūsų tiesiog neįleido oro uoste į šalį. Galite papasakoti apie tai plačiau?

– Tai yra ilga istorija apie kurią aš nelabai mėgstu kalbėti. Iš esmės migracijos pareigūnas pamanė, kad noriu dirbti JAV profesionaliu ledo ritulio žaidėju neturint darbo vizos.  Jis žinojo, kad esu studentas žaidžiantis ledo ritulį koledže ir turintis galiojančią studento vizą, tačiau jis nusprendė iš manęs ją atimti, ko pasekoje buvau neįleistas.

– Turbūt nesate Donaldo Trumpo politikos šalininkas?

– Nuo komentarų aš susilaikysiu. Turbūt įsivaizduojate ką apie jį manau.

– Turite merginą gyvenančią JAV. Ką ji galvoja apie jūsų karjerą ir kaip reaguoja į tai, kad esate Lietuvoje?

– Ji palaiko mane. Ji žino, kad tai tik laikina stotelė, be to, ji gavo galimybę aplankyti naują šalį ir jai tai patiko. Man pasisekė, kad ji taikstosi su manimi ir mano beprotiška kelione.

– Esate meksikietis, gyvenote daug metų JAV. Kaip atrodo Lietuva?

– Man čia labai patinka. Prieš atvykdamas nežinojau ko tikėtis, tačiau kol kas tikrai neesu nusivylęs savo sprendimu.

– Žaidėte Lietuvos lygoje jau keliose rungtynėse, dalyvavote treniruotėse. Ar didelis skirtumas yra ledo ritulyje?

– Žaidimo stilius tikrai labai skiriasi. Manau, JAV yra daugiau konkurencijos, pats žaidimas yra sunkesnis bei greitesnis.

– Kaip manote, kuri pozicija ledo ritulyje yra pati sunkiausia?

– Manau, kad sunkiausia pozicija yra vartininko. Aš net neįsivaizduoju kaip galima žaisti šioje pozicijoje. Ne kiekvienas sugeba sugauti 100 km/h greičiu skriejantį ritulį.

– Ką išskirtumėte iš geriausių šių laikų ledo ritulininkų?

– Išties sunkus klausimas. Yra daug žaidėjų kuriuos mėgstu stebėti ir kuriuos aš seku. Man patinka žiūrėti kaip žaidžia Ovi (A.Ovečkinas), A.Matthews, P.Kane, N.McKinnon. Išskirti pačio geriausio aš tikrai negaliu, nes pasimokyti galima iš kiekvieno.

– Ką jums reiškia numeris, kuris yra ant tavo marškinėlių?

 – Skaičius septyni man visada buvo prasmingas. Tai yra mano gimimo diena, o ir šiaip, septyni yra laimingas skaičius, dėl to mano marškinėlius šis numeris ir puošia.

– Ar kada nors esate iš savo draugų ar šeimos išgirdęs priešišką nusistatymą prieš ledo ritulį? 

– Vienintelis neigiamas dalykas yra tai, kad susipažįstant su žmonėmis jie iškart mano, jog esu be dantų (juokiasi). Apart to, nieko blogo neesu išgirdęs. Aplinkiniai kaip tik žavisi šia sporto šaka.

– Ar buvo tokių momentų, kai pagalvojote, kad gal geriau būtumėte pasirinkęs kitą sporto šaką?

– Esu apie tai mąstęs. Vaikystėje mano aistra buvo futbolas bei amerikietiškasis futbolas. Iki šiol seku savo mėgstamas komandas bei žaidėjus. Prieš išvykstant į JAV, aš vos nepasirinkau futbolo vietoj ledo ritulio.

– Ar turite brolių ar seserų? Ar jie kaip nors susiję su jūsų pasirinkta sporto šaka?

– Turiu metais jaunesnę seserį. Ji lankė dailųjį čiuožimą dar tada, kai aš net nebuvau apsiavęs pačiūžų.

– Ką jums reiškia pripažinimas?

– Manau, kad visada yra malonu būti pripažintam, tačiau ne kiekvienoje komandoje žaidėjai yra palaikantys vienas kitą. Man tai nėra kažkas, ko aš tikiuosi, tačiau gauti komplimentą ar pagyrimą yra visada smagu. Asmeniškai, visad mėgstu pagirti komandos narį, kai jis padaro kažką gero. Manau, kad tai priverčia labiau pasitikėti savimi, kas ilgainiui yra naudinga pačiai komandai.

– Kokie jūsų ateities tikslai?

– Norėčiau patekti į aukšto lygio lygą ir pažiūrėti kiek aš iš tikrųjų galiu pasiekti. Noriu atskleisti visą savo potencialą. Taipogi norėčiau sėkmingai užbaigti universitetą ir būti sėkmingas visose savo veiklose.

– Kaip galvojate – pinigai daro žmogų laimingesniu?

– Pinigai laimės nupirkti negali. Manau, kad laimė yra kasdienis gyvenimas, o ne tam tikras įvykis. Laimė yra gėbėjimas įžvelgtį gerąją pusę net pačioje blogiausioje situacijoje ir žinojimas, kad viskas galų gale vistiek baigsis gerai. Kai mąstote pozytiviai, pradedate suprasti, jog gyvenime yra daug daugiau dalykų, dėl kurių norisi būti dėkingu bei išspausti šypseną.

– Jei laimėtumei milijoną, kur jį išleistumėte?

– Tiesą sakant, nežinau. Pirmiausia nusipirkčiau namą ir pasirūpinčiau savo šeima, o likusius pinigus skirčiau pagalbai kitiems. Manau, kad dalį pinigų paaukočiau beglobiams gyvūnams. Gatvėse gyvenantys benamiai šunys bei katės yra problema Meksikoje. Na ir žinoma kažkiek pasilikčiau ir sau, pradėčiau taupyti.

– Kadangi Lietuvoje esi nedaug laiko, ką labiausiai norėtumėte pamatyti, bet kol kas negalite?

– Manau, kad iš turistinės pusės jau pamačiau viską, tačiau labai norėčiau pamatyti kaip atrodo Vilnius vasaros laikotarpiu.