Naujienų srautas

Sportas2019.01.30 11:48

Vilniaus maniežą išvydusi latvių žvaigždė: čia – pavojinga

LRT.lt 2019.01.30 11:48

„Čia nors yra 200 metrų“, – nusijuokė šeštadienį LLAF taurės varžybose Vilniuje dalyvavusi geriausia Latvijos lengvaatletė Laura Ikauniecė. 26-erių sportininkė, kuriai priklauso vienas geriausių septynkovės rezultatų per visą istoriją (6815 tšk.), tokiame prastame manieže nesivaržė jau seniai.

60 m barjerinio bėgimo rungtyje dalyvavusi latvė įtikinamai ją laimėjo, nuotolį įveikusi per 8,43 sek. Atrankos varžybose lengvaatletės rezultatas buvo panašus – 8,47 sek.

„Maniežas panašus kaip Rygoje, ten sąlygos taip pat yra blogos. Bet dabar treniruojuosi Taline, kur yra trys labai geri maniežai, kur yra 200 metrų ratas, nuolat šilta ir danga labai gera. Mačiau posūkius pas jus ir jie nėra geri sportininkams, jie nėra teisingi. Kalbant apie dangą čia, tai vos nepatempiau kulkšnies, nes kai kurios vietos yra skylėtos, nors jas ir bandyta užtaisyti. Šiame manieže labai pavojinga, jei nestebi, kur dedi koją“, – įspūdžiais apie sąlygas Vilniuje pasidalino L.Ikauniecė.

LLAF taurės varžybose aistruolių šypsenas sukėlė brito Alexo Murdocko elgesys  – sprinteris „apibėginėjo“ nelygumus maniežo take. Tuo tarpu L.Ikauniecei atrankoje nusišypsojo sėkmė – ji bėgo įprastai prasčiausiame, bet Vilniuje mažiausiai nutrintame pirmame take.

„Apsidžiaugiau, kad gavau pirmą taką atrankoje, nes pirmas čia geriausias (juokiasi – lengvoji.lt). Finale gavau vidurinį ir jis buvo gana normalus“, – sakė Latvijos lengvosios atletikos žvaigždė. – Prisimenu, kai pirmą kartą čia buvau, prieš kokius penkerius metus, tada turėjau apšilti manieže ir galvojau „o, Dieve“. Dabar barjerai buvo pirma rungtis, tai nors galėjau padaryti normalų apšilimą.“

Sportininkai apšilimą prieš varžybas daro nedidelėje patalpoje. L.Ikauniecei įstrigo neįprasta salytės danga.

„Ten labai kieta. Galbūt ir ten reikėtų iškloti maniežo danga grindis, kad sportininkai galėtų tinkamai apšilinėti“, – vienos iš daugelio problemų sprendimo būdą įvardijo 2015 metų pasaulio čempionato prizininkė.

Incidentai, kurie nuolat įvyksta Vilniaus manieže, pasiekė ir L.Ikauniecės ausis. Sportininkė buvo šokiruota pastarojo įvykio, kada lengvosios atletikos rutuliu buvo kliudyta pro šalį bėgusi mergaitė.

„Taip, girdėjau ir paklausiau Giedrės (Kupstytės – lengvosios atletikos trenerės). Sunku tuo patikėti. Tikiuosi, mergaitei viskas gerai“, – vylėsi L.Ikauniecė.

Tačiau ne viskas Vilniuje sportininkei paliko blogą įspūdį. Ji džiaugėsi žmonių draugiškumu, varžybų organizacija, o ir kai kurie aspektai pačiame manieže buvo įvertinti teigiamai.

„Šiaip esu nustebinta, kad šildymas čia yra tikrai geras. Tačiau tai veikia puikiai, jaučiuosi tikrai sušilusi, – maniežo darbuotojų pastangas įvertino L.Ikauniecė. – Mėgstu čia atmosferą, žmonės yra tokie draugiški. Klausinėju, kur yra tai, kur yra anai, ir visi man mielai padeda.“

L.Ikauniecei LLAF taurės varžybos buvo vienos pirmųjų po 2017 metų pasaulio čempionate patirtos traumos. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse latvė užėmė ketvirtą vietą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi