Naujienų srautas

Sportas2019.01.29 17:33

Į MLB sugrįžtantis D. Neverauskas: praėjęs sezonas buvo gera pamoka

Vienintelis lietuvis, kuriam pavyko prasibrauti į pajėgiausią pasaulio beisbolo lygą, Dovydas Neverauskas baigia 3,5 mėnesio trukmės atostogas gimtinėje ir grįžta į JAV. Pasirengimą jau trečiam sezonui MLB lygoje jis tęs su Pitsburgo „Pirates“ komanda.

„Komandos draugai tai „never“ vadina (niekada – liet.), nes pirmos tokios 5-kios raidės „never“. O komentatoriai kaip išspaudžia, taip išspaudžia. Nelabai laiko turiu klausyti, nes aš dažniausiai aikštelėj būnu. Jie be „u“ sako – „Never ask us“ (žodžių žaismas, liet.: niekada neklauskite mūsų). „U“ jie pamiršta, negali „au“ pasakyti“, – apie tai, kaip yra komentatorių yra pristatomas JAV, pasakojo D. Neverauskas.

Pasak Dovydo tėčio ir trenerio Virmano Neverausko, antrieji metai Šiaurės Amerikos beisbolo lygoje (Major League Baseball – angl. (MLB)) sūnui buvo gana permainingi. Čempionatą jis pradėjo pagrindinėje komandos sudėtyje, bet vėliau dažnai buvo siunčiamas į dukterinę „Pirates„ekipą Indianapolio „Indians“. Ir čia D. Neverauskui sekėsi puikiai – jis net buvo pakviestas į šios lygos „Visų žvaigždžių“ rungtynes, tačiau šventėje nedalyvavo dėl nuolatinių grąžinimų į „Pirates“ gretas.

MLB lygoje D. Neverauskas iš viso sužaidė 25-erias rungtynes – vos vieneriomis daugiau nei debiutiniame sezone.

„Kaip ir sakiau – kuo daugiau tave mėto, tuo daugiau tave žino. Daugiau turi įrašų ten, statistinių rodiklių, kuriuos paskaičiuoja ir maždaug žino, kada ir kaip ką meti. Labai daug niuansų įeina į šitą žaidimą, kai 9 kameros iš 9 pusių gali pažiūrėt, kada kaip meti. Galbūt tas praėjęs sezonas buvo kaip gera pamoka judant į priekį – gal rezultatai nėra geriausi, bet patirtis – gera“, – atvirauja žaidėjas.

AFP/Scanpix nuotr.

Nors į Lietuvą Dovydas sugrįžo spalio pradžioje, laiko poilsiui beveik neturėjo. Dirbo individualiai su kineziterapeutu Linu Valentukevičiumi ir tobulimo metimą – akcentavo jo stabilumą.

Ateinantis sezonas bus paskutinis, kai „Pirates“ komanda D. Neverauską galės siųsti į dublerių komanda. Tai, pagal MLB nuostatas, leidžiama daryti trejus metus.

Nors D. Neverauskas į JAV skris kiek anksčiau, Pitsburgo „Pirates“ komandos stovyklos pradžia numatyta vasario 12-ą dieną. Po 10 dienų ekipa jau pradės ir kontrolines rungtynes.

Daugiau – Gintarės Grikštaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi