Sportas

2019.01.29 09:57

Kova dėl laisvės: šeichą kritikavęs Bahreino futbolininkas siekia grįžti į Australiją

LRT.lt2019.01.29 09:57

Laiko nebėra – skelbia buvęs Australijos rinktinės kapitonas Craigas Fosteris ir jo komanda, siekianti išlaisvinti 25 metų Hakeemą al-Araibį iš kalėjimo Tailande. Bahreine gimusiam, tačiau Australijoje pabėgėlio statusą turinčiam pusiau profesionaliam futbolininkui gresia ekstradicija į gimtinę, kur jis už akių nuteistas dešimčiai metų kalėjimo, rašo BBC.  

2014 m. Hakeemas pabėgo į Australiją, po to kai gimtajame Bahreine, jo teigimu, pareigūnai jį kankino. Futbolininkas kaltinamas vandalizmu prieš policijos nuovadą, tačiau kaltinimus neigia. Bahreine jis už akių jau nuteistas dešimčiai metų nelaisvės.

2017 m. jam Australijoje buvo suteiktas pabėgėlio statusas, tačiau praėjusių metų lapkritį H. al-Araibis buvo sulaikytas Tailando sostinės Bankoko oro uoste. Čia jis su žmona atvyko medaus mėnesiui. Tačiau Bahreino pareigūnų prašymu Tailando policija jį sulaikė ir iki šiol laiko už grotų – jam gresia ekstradicija į gimtinę.

„Aš esu vienišas, pasiilgau savo žmonos ir bijau dėl savęs“, – „The Sydney Morning Herald“ cituoja žaidėją.

Australas C. Fosteris susitiko su FIFA vadovais, teigdamas, kad situacija darosi kritinė, mat Tailandas iki vasario 8 dienos turi nuspręsti dėl žaidėjo perdavimo Bahreinui. Gimtinėje jam gresia susidorojimas.

Nors FIFA palaiko žaidėją, Azijos Futbolo Konfederacija (AFC) atsisako viešai kištis į šią bylą. Nenuostabu, mat AFC prezidentas šeichas Salmanas bin Ebrahimas al-Khalifa yra Bahreino karališkosios šeimos narys.

H. Al-Araibi gyvendamas Bahreine viešai kritikavo valdžią, o 2016 m., jau gyvendamas Australijoje, kritiką nukreipė į patį šeichą Salmaną, kaltindamas jį diskriminuojant musulmonus šiitus. Šeichui Salmanui tai tikrai nepadėjo, mat 2016-aisiais jis dalyvavo FIFA prezidento rinkimuose, kuriuose nedidele bals7 persvara nusileido dabartiniam prezidentui Gianni Infantino.

Hakeemo teigimu, Bahreine policija išsigalvojo jam kaltinimus vandalizmu, kad galėtų pateisinti futbolininko uždarymą už grotų. Juolab, kad viešai prieinami įrodymai yra Hakeemo pusėje.

Policija teigia, kad nuovadą futbolininkas nuniokojo 20 val. vakare. Tačiau 17:30 vietos laiko Hakeemas žaidė futbolo rungtynėse, kurios buvo transliuotos per nacionalinę Bahreino televiziją. Mačas baigėsi apie 19:20, o nuo stadiono iki minimos policijos nuovados – apie pusvalandis kelio. Žaidėjo komandos draugai liudija, kad po mačo H. el-Araibis visada buvo kartu su jais.

Bahreino futbolininką bando ginti įvairios žmogaus teisių organizacijos, į jo pusę stojo ir pati FIFA bei Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK). Vis dėlto, kol kas FIFA oficialiomis sankcijomis nei Bahreinui, nei Tailandui negrasina.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt