Sportas

2019.01.28 17:30

J. Mačiulis: namai traukia, bet su „Žalgiriu“ juk pats nepasirašysiu sutarties

Mantas Stankevičius, LRT.lt2019.01.28 17:30

„Rungtynės turėtų būti tikrai geros. Panevėžio krepšininkai demonstruoja tikrai gera sportinę formą“, – Vilniaus oro uoste žurnalistams sakė Atėnų AEK puolėjas Jonas Mačiulis prieš antradienio FIBA Čempionų lygos rungtynes su Panevėžio „Lietkabeliu“.

Krepšininkas pasidžiaugė, kad pagaliau atėjo įdomiausia sezono dalis, kai artėja kovos dėl titulų. „Laukiam tų kovų, – pabrėžė J. Mačiulis. – Labai norime grupėje užimti pirmą vietą. Nenorime pralaimėti dviejų likusių rungtynių. Juk visada yra linksmiau užimti pirmą vietą“.

Sulaukęs klausimo apie sąlygas Atėnų klube, J. Mačiulis pasidžiaugė, kad yra kylančios į viršų komandos dalimi. 

„Klubas turi gerą finansinę bazę, juk varžybų ir treniruočių bazę turime lygiai tokią pačią kaip Atėnų „Panathinaikos“. Treniruojamės tose pačiose salėse, tik rūbinės kitos, – nusišypsojo krepšininkas. – Viskas yra labai gerai. Tiesą pasakius, nemėgtu lyginti tam tikrų dalykų, tačiau krepšinio prasme esu labai patenkintas – gaunu daug laiko aikštėje.

J. Mačiulio teigimu, AEK komandai staigumo ir aštrumo pridėjo naujasis įžaidėjas Jordanas Theodore‘as. 

„Taip pat jis yra tvirtas gynyboje, – pabrėžė J. Mačiulis. – O svarbiausias dalykas yra tame, kad jis supranta europietišką krepšinį. Nes prieš tai turėjome žaidėją, kuris suprato tik krepšinį „vienas prieš vieną“, komandinių veiksmų nepripažindavo. O dabar komandiškai atrodome tikrai gerai“.

FIBA Čempionų lygos rungtynėse J. Mačiuli vidutiniškai per rungtynes renka po 8,8 taško, atkovoja po 5,8 kamuolio bei atlieka po 1,2 rezultatyvaus perdavimo.

Sėkmingiausias rungtynes Atėnų AEK puolėjas Čempionų lygoje sužaidė prieš Nymburko CEZ ekipą. Tada J. Mačiulis pelnė 21 tašką ir atkovojo 7 atšokusius kamuolius.

Sulaukęs žurnalistų klausimo, kaip jaučiasi bent trumpam sezono metu sugrįžęs į Lietuva, J. Mačiulis prisipažino, kad namai visuomet traukia.

„Namai visuomet traukia, tačiau savęs negaliu pasirašyti į „Žalgirį“... Ar dar kažkur, – nusijuokė puolėjas. – Visada smagu žaisti namuose, bet toks jau yra tasai gyvenimas. Seku „Žalgirio“ pasirodymus, tikiu, kad jis turi visus šansus patekti į TOP-8. To tikrai linkiu“.

Tik nusileidęs lėktuvu Lietuvoje J. Mačiulis sužinojo ir apie „Lietkabelį“ sudrebinusį skandalą dėl Vaido Kariniausko ir lažybų. „Gavau žinutę iš draugo „Paskaityk straipsnį“. Tačiau dar neskaičiau. Neįsivaizduoju, kas ten dedasi komandos viduje. Ten jų reikalai. Mes atvažiavome su savo reikalais, o jie tegul sprendžia savo bėdas“, – sakė J. Mačiulis.

Šiuo metu Atėnų AEK, iškovojusi 10 pergalių ir patyrusi 2 pralaimėjimus užima pirmą vietą FIBA Čempionų lygos C grupėje ir jau yra užsitikrinusi vietą atkrintamosiose varžybose.

Panevėžio „Lietkabelis“ grupėje – penktas.