Sportas

2019.01.27 17:38

Ryškūs du pretendentai, bet Lietuvos rinktinės treneriu labiau nori tapti lenkas

Kęstas Rimkus, 15min.lt2019.01.27 17:38

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovų akys krypsta į du futbolo specialistus, kurie galėtų treniruoti mūsų šalies nacionalinę rinktinę. 

Laikas tiksi, o Lietuvos futbolo rinktinė vis dar neturi trenerio.

Nuo tada, kai po Tautų lygos turnyro buvo atsisveikinta su Edgaru Jankausku, federacija sprendžia rimtą galvosūkį.

Europos čempionato atrankos rungtynės prasidės kovo mėnesį, o galimi kandidatai vienas po kito sako „ne“ Lietuvos rinktinei.

Valdas Ivanauskas, Valdas Dambrauskas, Saulius Širmelis atsisakė imtis rizikingo darbo, nes turi įsipareigojimų ir savo klubams.

15min žiniomis, federacijos akiratyje liko du svarbiausi kandidatai – Vilniaus „Žalgirį“ dabar treniruojantis Valdas Urbonas ir buvęs šios komandos treneris Marekas Zubas.

Nors LFF labiau norėtų, kad rinktinės vairą laikytų lietuvis, V. Urbonas taip pat turi įsipareigojimų „Žalgiriui“, kurį treniruoja nuo praėjusių metų vasaros. 

M. Zubas yra laisvas, nuo tada, kai pernai baigėsi 54 metų lenko sutartis su Kazachstano klubu „Tubol“.

2012–2014 metais „Žalgirį“ treniravęs ir du A lygos čempionų titulus laimėjęs treneris 15min pripažino, sulaukęs LFF prezidento Tomo Danilevičiaus skambučio.

„Esu kiek nustebęs. Pastarąjį kartą apie rinktinės trenerio postą kalbėjomės prieš trejus metus. Man svarbu, kad Lietuva manęs nepamiršta“, – sakė M. Zubas.

– Treneri, ar tiesa, jog kalbėjotės su Tomu Danilevičiumi pastaruoju metu apie galimybę treniruoti Lietuvos rinktinę?

– Pažįstu federacijos žmones. Žinau ir Tomą ir kalbėjau su juo kelis kartus. Bet šiuo momentu nekalbame apie nacionalinės rinktinės trenerio postą. Tai – futbolo žmonių pašnekesiai. Esu kalbėjęs ir su Andriumi Skerla, Deividu Šemberu, Vilma Venclovaitiene.

Tačiau apie konkrečius dalykus, šiuo atveju Lietuvos rinktinę mes nekalbėjome.

E. Jankauskas, BNS nuotr.

– Tai reiškia, kad T. Danilevičius tiesiog domėjosi jūsų ateities planais?

– Labiau kalbėjome apie mano praeitį, bet nieko daugiau. Dabar negaliu pasakyti daugiau.

– Kodėl prieš trejus metus nebuvo susitarimo dėl Lietuvos rinktinės trenerio darbo?

– Prieš trejus metus taip nusprendė Vykdomasis komitetas. Aš buvau tarp kelių kandidatų, tada Lietuvoje buvo daug problemų, buvo renkamas naujas komitetas, naujas prezidentas, sprendžiama daug klausimų. Aš tuomet kalbėjausi su tuometiniu prezidentu Juliumi Kvedaru. 

Man visada malonu išgirsti, kad esu minimas tarp kandidatų treniruoti rinktinę, nes ji svarbi visiems futbolo žmonėms.

– Jus domina Lietuvos rinktinės trenerio pareigos, ar ne?

– Nesvarbu kokiame karjeros etape būtų treneris, bet tai visada garbingos pareigos, visada labai svarbios. Toks mano požiūris.

– Ką pastaruoju metu veikiate?

– Atostogauju. Dabar bandau praleisti daugiau laiko namie, nes daug metų dirbau užsienyje (Kinijoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Kazachstane), noriu šiek tiek pailsėti.

Aišku, dairausi ir naujo iššūkio. Man agentas kalbasi su keliais klubais, bet tai tik pokalbiai. Dabar nėra geras laikas, nes trenerius norėję pakeisti klubai juos jau pakeitė.

Daug komandų jau baigia pasirengimą. Turiu būti pasiruošęs ir žiūrėti, kas bus.

A. Žulpa, BNS nuotr.

– Ar sekėte Lietuvos rinktinės žaidimą ir rezultatus pastaraisiais metais?

– Žinoma. Kaip esu sakęs, Lietuvoje praleidau labai gražų karjeros etapą. Be to, liko daug ryšių su žaidėjais, pavyzdžiui, Kazachstane vienas mano žaidėjų buvo Artūras Žulpa. Mantas Kuklys taip pat žaidžia Kazachstane, mes buvome susitikę. Kai kuriuos futbolininkus, tokius kaip Arvydas Novikovas ar jaunas talentingas Justas Lasickas, matau Lenkijoje. Seku juos.

– Ar sutarėte su T. Danilevičiumi dėl kito pokalbio ar derybų? Laukiate kvietimo?

– Negaliu sakyti, kad laukiu, nes, kiek esu girdėjęs, esu vienas iš kelių kandidatų.

Jo skambutis parodė, kad kažkas galvoja, kad esu vienas kandidatų, kažkas mane mato tarp jų. Pažiūrėsime, ką atneš ateitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.