Sportas

2019.01.25 17:55

Rusija atsiėmė skundą dėl jos lengvaaatlečių suspendavimo

BNS2019.01.25 17:55

Rusijos lengvosios atletikos federacija (VFLA) penktadienį atsiėmė savo skundą dėl draudimo rusų sportininkams varžytis tarptautinėse žaidynėse.  

Rusijos lengvaatlečiams nuo 2015 metų draudžiama dalyvauti tarptautinėse varžybose dėl dopingo vartojimo, nors dešimtims rezultatyvių sportininkų Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) leidžia rungtyniauti su neutralia vėliava.

Jei šis uždraudimas nebus atšauktas iki rugsėjo 27 dienos, Rusijos atletams jau antrąkart teks varžytis su tokia vėliavą pasauliniame čempionate, vyksiančiame Katare.

Pernai rugsėjį VFLA pateikė skundą Tarptautiniam sporto arbitražo teismo ir nesąžiningu pavadino IAAF reikalavimą pasidalyti su ja vienoje Maskvos laboratorijoje saugoma medžiaga, liudijančią apie ankstesnį dopingo vartojimą. Šią informaciją ir mėginius saugoja Rusijos teisėsauga.

„Esu įsitikinęs, kad šiuo metu turime sutelkti dėmesį į derybas su IAAF dėl (federacijos) reabilitacijos ir aptarti mūsų kontroliuojamas aplinkybes, o ne švaistyti laiką ir jėgas teisinėms procedūroms“, – penktadienį pareiškė VFLA prezidentas Dmitrijus Šliachtinas.

Rusijai paskelbtas suspendavimas per kitą IAAF tarybos posėdį, vyksiantį kovą, veikiausiai nebus panaikintas, nes Pasaulio antidopingo agentūra (WADA) vis dar analizuoja Maskvos laboratorijos medžiagą, tad lengvosios atletikos federacija tik vėliau galės paprašyti perduoti jai mėginių.

VFLA taip pat turės kompensuoti IAAF išlaidas, susijusias su tyrimais dėl dopingo vartojimo Rusijoje. Kaip gruodį teigė D. Šliachtinas, šis procesas gali užtrukti kelis mėnesius.