Sportas

2019.01.26 14:39

Sudie, čempione: revoliucionierius ant ledo atsisveikina su 7 titulu iš eilės

Asta Žukaitė, 15min.lt2019.01.26 14:39

Apie tokį atsisveikinimą su karjera svajoja visi pasaulio sportininkai. Ispanas Javieras Fernandezas pasiekė tai, ko Europa gali dar ilgai nematyti. Ledo genijus Minske septintą kartą iš eilės tapo Europos čempionu. To nepavyko padaryti net didžiausiai Rusijos ledo legendai Jevgenijui Pliuščenkai.

Su ašaromis akyse „Super Javi“ dėkojo visiems už palaikymą.

„Ačiū, labai jums ačiū. Nuo olimpinių žaidynių aš niekur nesivaržiau. Turėjau labai ilgą pertrauką ir žinojau, kad atvažiuosiu čia atsisveikinti su didžiuoju sportu. Tai – vienas sunkiausių man ir vienas pačių laimingiausių pasirodymų“, – sakė J. Fernandezas.

Prieš trylika metų pamatę Javierą Fernandezą Europos čempionate niekas nebūtų net pagalvojęs, kad egzotiškos dailiojo čiuožimo šalies atstovas nueis tokį tituluotą kelią.

O jis nuėjo ten, kur moderniosios dailiojo čiuožimo istorijos eroje nebuvo niekas.

Laisvojoje programoje ispanas padarė keletą klaidų, bet vis tiek keleto taškų atotrūkiu išplėšė 7 titulą.

Jis iš viso surinko 271, 59 balus.

Revoliucija ant ledo

Revoliucionierius iš Ispanijos. J. Fernandezas pakeitė dailiojo čiuožimo statusą Ispanijoje. Kol jo žvaigždė nesužibo tarptautinėje ledo scenoje, karšto klimato šalis neturėjo beveik nieko bendra su šia sporto šaka.

O šis mažylis, kuris vaikystėje svajojo tapti futbolininku, tapo vienu geriausių visų laikų Europos čiuožėjų. Praėjusiais metais jis paskelbė, kad traukiasi iš didžiojo sporto. Pačiūžų ant vinies jis tikrai nekabins, bet tarptautinėje varžybų arenoje šio ledo genijaus mes nebepamatysime.

Javieras turi kitų planų. Pavertęs dailųjį čiuožimą labai populiaria sporto šaka savo gimtinėje, jis ėmė kurti įspūdingus ledo šou. Su labai gerai jo karjerą atspindinčiu pavadinimu „Revoliucija ant ledo“. Gerbėjai iššlavė visus bilietus į ledo šou, kurie vyko Madride, Gran Kanarijoje, Mursijoje ar Malagoje.

Čiuožėjas, kurio karjerai tėvai paaukojo visas gyvenimo santaupas, dabar mėgausis kitokia ledo pasirodymų patirtimi.

O tuo metu su „Super Javi“ atsisveikina ir pagarbą atiduoda visas dailiojo čiuožimo pasaulis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt