2019.01.25 09:02

Milane „Žalgirį“ nužudė M. Jamesas ir M. Kuzminsko tritaškiai

LRT.lt2019.01.25 09:02

Kauno „Žalgirio“ (8-12) krepšininkai nesugebėjo antrą kartą šį sezoną įveikti Milano „Olimpia“ (9-11) ekipos, o prie to prisidėjo ir vienas geriausių rungtynių sezone sužaidęs Mindaugas Kuzminskas. Nors kauniečiams pavyko išjungti blogiausią mačą sužaidusį Artūrą Gudaitį, tačiau Milano žaidėjų tritaškiai žudė „Žalgirį“ svarbiausiais momentais. Tiesa, „Žalgiriui“ nepavyko pralaimėti mažesniu skirtumu, nei laimėta Kaune – 70:80 (13:21, 17:13, 20:18, 20:28).

Pirmajame ketvirtyje „Žalgiriui“ koją kišo agresijos trūkumas. Likus žaisti pusę minutės Milano krepšininkai turėjo tik vieną pražangą. Be to, „Olimpia“ pataikė net penkis tritaškius, o „Žalgiris“ sukrapštė tik 13 taškų. „Olimpia“ lyderis Mike‘as Jamesas į krepšį pirmą kartą metė tik sužaidus 7 minutes, bet šeimininkams to pakako ir jie užtikrintai pirmavo – 21:13.

Antrą ketvirtį kauniečiai pradėjo kur kas sėkmingiau, nors jo pradžioje B. Daviesas ir sėdo ant suolo dėl antrosios pražangos. Kelios geros atakos ir lengvi taškai baudos aikštelėje bei Artūro Milaknio pataikytas tritaškis leido priartėti iki 22:26.

Sužaidus šešias minutes A. Gudaitis puolime užsidirbo trečiąją pražangą – prieš akimirką B. Daviesas jį buvo apžaidęs kitoje aikštės pusėje. Milano ekipai antrajame ketvirtyje tritaškiai taip puikiai nebekrito, vien D. Bertanis prametė tris. Tiesa, M. Jamesas būtent tolimu metimu likus minutei padidino persvarą iki 34:28. „Žalgiris“ pirmą pusę užbaigė N. Wolterso dvitaškiu.

Trečias ketvirtis pradėtas apylygiai. Abiejų komandų krepšininkai skirtingose situacijose ginčijosi su teisėjais, o Vladimiras Micovas po pražangos prieš B. Daviesą gavo ir techninę. Tačiau „Olimpia“ ketvirčiui įpusėjus vėl pirmavo užtikrintai – 45:37.

Po minutėlės techninę gavo ir Šarūnas Jasikevičius. Tiesa, arbitrai trečiajame ketvirtyje tikrai neblizgėjo – į abi puses. Netrukus puolime ir vėl prasižengęs A. Gudaitis gavo jau ketvirtą asmeninę pražangą. Po jos į aikštę žengė Alenas Omičius, o jo nerangumu naudojosi Paulius Jankūnas. 4 iš eilės kapitono taškai ir „Žalgiris“ priartėjo iki taško – 45:46. Po trijų ketvirčių – 50:52.

Lemiamą ketvirtį Marius Grigonis pradėjo tritaškiu, netrukus iš toli pataikė ir N. Woltersas, taip „Žalgiris“ pirmą kartą išsiveržė į priekį – 56:54. Nuo šios akimirkos rungtynes apsivertė aukštyn kojom ir po minutės pertraukėlės šeimininkai smarkiai pagerino žaidimą.

Tritaškį pataikė Mindaugas Kuzminskas. Iš toli netrukus pataikė ir fantastiškas rungtynes žaidęs D. Bertanis, dar vieną tritaškį smeigė M. Kuzminskas ir likus žaisti 5 minutes „Olimpia“ vėl pirmavo – 63:58. Po kelių akimirkų M. Jamesas pataikė įspūdingą tolimą bombą ir kauniečiai atsidūrė sunkioje padėtyje. Likus žaisti 3 minutes Milano ekipa pavojingai pabėgo – 71:63.

„Žalgirį“ toliau žudė M. Kuzminskas ir jo tritaškiai. Buvęs žalgirietis antrą kartą sezone pataikė net keturis tritaškius (4/5), surinko 16 naudingumo balų ir žudė „Žalgirį“ svarbiausiais momentais. Milano ekipa iš viso pataikė net 13 tritaškių (45 proc. taiklumas). Tiesa, prasčiausias rungtynes sezone sužaidė A. Gudaitis, pirmą kartą šį sezoną baigęs mačą su neigiamu naudingumo balų skaičiumi (-1).

„Olimpia“: M. Jamesas (9 rez. perd., 3 perimt. kam., 28 naud. bal.), V. Micovas ir D. Bertanis (4/9 trit.) po 17, M. Kuzminskas (4/5 trit., 5 atk. kam.) 14.

„Žalgiris“: N. Woltersas (7/11 dvit., 1/5 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) 17, P. Jankūnas 14, B. Daviesas 13, M. Grigonis 10.